AVXCHANGE: DEVRİMSEL VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU İLE TANIŞMA VAKTİ


Küreselleşen dünyamızda yaşanan inanılmaz değişmelerin ve gelişmelerin arkasındaki teknoloji ve dijital dünya hepimizin hayatını fazlasıyla etkilemektedir. Artık takip etmekte zorluk yaşadığımız buluşlar, icatlar ve yenilikler sayesinde her geçen gün iş ve işlemlerimiz daha da hızlanmaktadır. Eskiden aylar hatta yıllar süren bazı işlemler devrimsel bir yenilik olan internet sayesinde saniyelerle ifade edilebilecek bir zaman diliminde sonlanmaktadır. Teknolojinin bu hızlı gelişimi ve internetin getirileri sayesinde bilim ve bilgiye ulaşmak her zamankinden daha kolay olmaktadır. Artan iletişim teknolojileri sayesinde artık dünyamız küresel bir köy halini de almıştır.

Bu gelişmelerin ışığında ortaya çıkan ve bir başka devrimsel yenilik olan blok zincirinin getirdiği hızlı, şeffaf, ekonomik, güvenli ve merkezsiz yapı sayesinde kripto paralar ortaya çıkmış ve başta finans ve iş dünyası olmak üzere her alanda büyük değişimler yaşanmıştır. Blok zincirinin inanılmaz gücü sayesinde her alanda görülen yenilikler projelendirilmek suretiyle yaşamımızda daha fazla yer etmektedir. İşte bugün sizlere kısaca özetleyeceğim proje de kısaca AVXChange veya Audio-Video Exchange olarak da bilinen bir ses ve video veri paylaşım platformudur. Bu platformun en önemli özelliği tüm üyelere dosyaların paylaşımına ilişkin işlevlerine göre ödeme yapmak için bir token tabanlı bir kazanç modeline sahip olmasıdır. AVXChange, blok zincirinin gücüyle şekillendirilen bir platform olmakla beraber, saydamlık, güvenlik, faaliyet ve işlem geçmişini takip etme ve diğer benzer şartların kurallara uyması ve kullanıcıların tarafında olması gibi birçok devrimsel özelliğe de sahiptir.

AVXChange, daha da spesifik olarak, internet üzerinden ses ve video ortamlarının değişimi için tasarlanmış özel, teşvik tabanlı, Peer to Peer (P2P) dosya paylaşım platformudur. Kısaca dağıtılmış Muhasebe Teknolojisi (DLT) ile oluşturulan ve teşvik edilen bir dağıtılmış eşler arası dosya paylaşım ağıdır. AVXChange ya da Audio Video eXchange ismiyle de anabileceğimiz bu yaklaşım özel verilerin internet üzerinden dağıtımında devrim yaratacak şekilde ayarlanmış blok zinciri teknolojisinin ilkeleri üzerine kurulmuş bir FinTech şirketidir.

Aslina bakılırsa AVXChange teknolojisi, P2P dosya paylaşım katılımcılarını dosyalarını satın almaya teşvik ederek pazardaki telafi edilmemiş P2P medya dosya indirmelerini, telafi edilmiş medya indirmelerine dönüştürmek için pazardaki bir ihtiyacı ele almak için tasarlanmıştır.  AVXChange dosya paylaşım katılımcıları, dosyaları paylaşanların dağıtım ağına katılımlarından kar elde etmelerini sağlayarak, bant genişliklerini, işlemlerini ve depolama kaynaklarını kullanmalarını ekonomik olarak telafi ederek IP sahiplerini teşvik de etmektedirler.

Bunlara ek olarak; AVXChange platformu, merkezi veri noktalarını ortadan kaldırmak için blok zinciri ve dağıtılmış muhasebe teknolojilerinin ilkelerini kullanan dağıtılmış bir sistem olacak, böylece ağdaki tüm düğümler veri ve olaylar üzerinde uzlaşmaya varacağı için güvenliği ve şeffaflığı artıracaktır. AVXChange, hızlı ve kesintisiz sınır ötesi dünya çapında internet tabanlı işlemleri kolaylaştıracak kendi şifreleme yöntemini (AVX) kullanacaktır.

AVXChange yaklaşımının amaçlarına göz atacak olursak bunlar;

  • Teşvik edilmiş P2P dosya paylaşım işlemi gerçekleştirme,
  • Tazmin edilmemiş P2P dosya paylaşımının miktarını azaltma,
  • IP sahiplerini telafi etme,
  • Kullanıcıların ürünü pazara dağıtmak için kazanmalarına izin vermek,
  • Kripto para ve blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini arttırmak,
  • Bağımsız sanatçılara pazara doğrudan bir yol vermekle birlikte daha fazla maruz kalma ve daha fazla hisse de bu platformun belli başlı özeliklerindendir.

Son olarak bu platformun tanıtım yüzü olarak Bountyhive firmasının seçilmesi hem başarı hem de platformun kurumsallığının göstergesi olmaktadır. Bountyhive’ın başarılı ve uzman ekibinin vereceği destekle öngörülen satış başarısını yakalayacağını düşünmekteyim.

Bountyhive Kampanya Linki:  https://bountyhive.io/join/AVXChange

ICO ve Token Bilgileri

Bu platform kapsamında kaynak toplamak için AVXChange kurucular tarafından finanse edilen ICO ile AVX Token ortaya çıkmıştır.

ERC20 AVX tokenlarının her biri, piyasaya sürüldüklerinde aynı miktarda yerli token değerinde olacaktır. ERC20 AVX tokenlarının yerel AVX tokenları için 1: 1 oranında işlem göreceği bir dönem olacaktır.

Yol Haritası

Takım

AVXChange ekibi, fikri mülkiyet dağıtımında yer alan tüm tarafları telafi eden şeffaf, adil ve teşvikli bir P2P dosya paylaşım platformu oluşturmaya adanmış yetenekli ve güdümlü çok uluslu bir grup bilgisayar bilimcisi, mühendis, tasarımcı ve meraklıdan oluşmaktadır.

Referanslar

Internet sitesi:  https://avxchange.io

Teknik Rapor:  https://avxchange.io/wp-content/uploads/2019/04/AVXChange-White-Paper-v0.65.pdf

Telegram:  https://t.me/AVXCHANGEOFFICIAL

Twitter:  https://twitter.com/@avxchange

Facebook:  https://www.facebook.com/avxchange/

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir