BLOK ZİNCİRİ DENEYİMİ YAŞAMADAN AKILLI SÖZLEŞMELERİ KULLANMANIN YENİ YOLU: LINK BY BLOCKMASON

Küreselleşen dünyamızda teknolojinin hızla gelişmesi karşısında her alanda inanılmaz değişimler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelerin en önemlisi de internetin hayatımıza girmesidir. İnternet ile birlikte dijitalleşme süreci başlamış, her bilgi ve veri dijital dünyaya aktarılır olmuştur. Bu gelişmelerin ışığında ortaya çıkan blok zinciri teknolojisi de günümüzde patlayıcı bir büyüme yaşamaktadır. Aklımıza gelen her sektörde ama başta tedarik zincirlerinden bankacılık sistemlerine kadar pek çok alanda uygulamalara artık sıkça rastlamaktayız. Özellikle hızlı, ekonomik, şeffaf ve güvenli olmasının yanı sıra merkezsiz olması herkesin bu teknolojiye yönelmesine yol açmaktadır.

Ancak bu teknolojiyi uygulamak isteyen işletmelerin karşılaştığı sorunlardan biri de uzman eksikliğidir. Bugüne kadar yayınlanan sayısız rapor, işgücü piyasasının blok zincir uzmanları söz konusu olduğunda yetersiz olduğunu ortaya koymaktadır. Burada blok zinciri, özel dillerin öğrenilmesini ve platformlarda uygulama entegrasyon yöntemlerini gerektirmektedir. Bir başka deyişle, bu süreçte geliştiriciler yeni dilde öğrenmeli ve kodlamalı, blok zincirinden veri imzalamak, göndermek, yazmak ve almak için karmaşık işlemlerden geçirilmeli ve mevcut sistemlere blok zinciri teknolojisi eklemek için sayısız entegrasyon engelini ortadan kaldırmalıdır.

Bunlara ek olarak sıradan kullanıcılar için, blok zinciri tabanlı uygulamalarla etkileşime geçmek, imkansız olmasa da çok zordur. Bir uygulamayı kullanmadan önce, bir kullanıcı ilk önce kripto para birimi değiş tokuşları, cüzdanlar, transferler, güvenlik sorunları, tarayıcı eklentileri ve daha fazlasında gezinebilmelidir.

Ancak devrimsel bir şekilde karşımıza çıkan Blockmason Link yaklaşımı bu soruna bir çözüm sunmaktadır. Bu bağlamda platform, geliştiricilere teknolojiyle ilgili ayrıntıları öğrenmek zorunda kalmadan blok zinciri çözümlerini uygulama yeteneği sunmaktadır. Böylece uygulamalar oluşturulabilecek ve API’ler aracılığıyla mevcut sistemlere daha kolay ve hızlı bir şekilde entegre edilebilecektir.

İşte Link, kısaca blok zinciri tabanlı kurumsal uygulamalar oluşturmanıza olanak tanıyan tek bedene uyan tek çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada Link, blok zinciri geliştirmeyi geleneksel programlama deneyimi olan herkes için erişilebilir kılmaktadır. Ayrıca bakımı veya izlemesi gereken hiçbir sunucu veya web altyapısı da yoktur.

Ayrıca herhangi bir web API’sı gibi Link ile geliştiriciler ve kullanıcılar, diğer web API’leri gibi akıllı sözleşmelerle etkileşime girebilmektedirler. Bu kapsamda satın alınacak hiçbir şifre şifresi, yüklenecek tarayıcı eklentisi veya diğer gereksiz engeller yoktur. Link, geliştiricilerin, kullanıcılara tanıdık ve düzenli bir web tabanlı kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamaktadır. Blok zinciri ve onun karmaşıklıkları uygulama kullanıcıları tarafından görünmemektedir.

Blockmason Teknik Sorumlusu ve Link geliştirme başkanı Devin Canterberry’e göre Link dağıtımı, günlüğe kaydetme, erişim kontrolü, kimlik doğrulama, izleme, uyarı, analiz, ölçeklendirme, dokümantasyon ve altyapı işleriyle uğraşmakta olduğu belirterek kısaca “düğmesine basın ve oradan oluşturduklarınızı kullanmaya hazır olun” demektedir.

Blockmason Link platformunun avantajlarına bakacak olursak en başta özel bir bilgi ve altyapı gerektirmemesi en önemli özelliği olarak sayılabilir. Bu kapsamda Blockmason Link, geliştiricilerin dApp’leri basit, entegre web uygulamaları olarak uygulamalarına izin vermektedir. Bu süreçte ise tek yapılması gereken uygulamanın performans kriterlerini tanımlamak ve platforma girmektir. Blockmason Link bu kriterleri uygulaması ve kullanımı kolay bir API’ye dönüştürür. Özel araçlara ihtiyaç duymadan herhangi bir yazılıma entegre edilebilmekte ve mobil uygulamalar oluşturma seçeneği de bulunmaktadır. Burada kesinlikle belirtmem gereken bir başka özelliği de; müşterileri ilişkili tüm komplikasyonlarla kripto para birimini kullanmayı öğrenmeye zorlamayacak olmasıdır. Böylece kullanıcılar açısından bakıldığında akıllı sözleşmelerle etkileşim görünmez olacak, ancak blok zinciri teknolojisinin tüm avantajlarına sahip olacaktır. Ayrıca bu platform, her bir kullanıcı için bireysel ETH hesapları oluşturacak ve yönetecektir.

Devrimsel bir yaklaşım olan Blockmason Link, kullanıcılara uygulamalar oluşturmak için altyapı sağlamakla beraber, düğümleri yapılandırmaları veya özel sunucuları yönetmeleri gerektirmez. Aynı zamanda, platform sürekli uygulama izlemeyi izleyen ve kullanımlarını görselleştirmek için araçlar sağlayan güvenlik sistemleri de çalıştırmaktadır.

Son olarak bu platformun tanıtım yüzü olarak Bountyhive firmasının seçilmesi hem başarı hem de platformun kurumsallığının göstergesi olmaktadır. Bountyhive’ın başarılı ve uzman ekibinin vereceği destekle öngörülen satış başarısını yakalayacağını düşünmekteyim.

Bountyhive Kampanya Linki:  https://bountyhive.io/join/Blockmason%20Link

ICO ve Token Bilgileri

Blockmason Link platformu, BLink yardımcı programı tokenına dayanmaktadır. Kullanıcılar bu tokenı satın alabilir veya aylık ücreti bir kredi kartı ile ödeyebilmektedirler.Y

Proje Ekibi

Referanslar:

Website: https://blockmason.link/

Whitepaper: https://blockmason.link/wp-content/uploads/2018/11/Blockmason_Link_Whitepaper.pdf

Twitter: https://twitter.com/blockmasonlink

Facebook: https://www.facebook.com/blockmasonio

Bounty: https://bountyhive.io/browse/Blockmason%20Link

gorasethttps://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

1 thought on “BLOK ZİNCİRİ DENEYİMİ YAŞAMADAN AKILLI SÖZLEŞMELERİ KULLANMANIN YENİ YOLU: LINK BY BLOCKMASON

    Alican

    (10 Nisan 2019 - 15:05)

    Link projesini yakından takip ediyorum. bw.com’daki IEO sonrasında bugün işlem görmeye başladı. Blockmason bir bütün olarak zaten güzel projeler üretiyor. Bu projenin de iyi yerlere geleceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir