BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ SOSYAL KAYNAK YARATMA PLATFORMU: ICHIBA

Küreselleşen dünyamızda teknolojinin başdöndüren gelişmesi ışığında her alanda ve sektörde inanılmaz değişklikler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelerin başında internet gelmektedir. Bilgiye ve bilime ulaşmanında da en kestirme yolu olan bu devrimsel gelişme sayesinde dünyamızda hızlı bir dijitalleşme süreci başlamıştır. Bu gelişmelerin en çok farkedildiği alanlar ise iş dünyası ve finans camiasıdır. Ayrıca bir başka devrimsel gelişme olan blok zinciri teknolojisinin hayatımıza girmesi ve kripto paraların yıldızının parlaması yine bu gelişmelerin devamı niteliğindedir. İlaveten blok zincirinin sunduğu hızlı, güvenli, şeffaf ve ekonomik hizmetler herkesin çok dikkatini çekmiştir.

Ancak geçen yıllar boyunca, kripto paraların özellikle fon yaratma adına gerçekleştirdikleri hizmetler ve çalışmalar çok geniş bir kullanım alanı meydana getirmektedir. Buna ilaveten geleneksel kitle fonlaması siteleri başta kripto para severler olmak üzere toplumun geniş bir kesiminin dikkati de çekmiştir. Ek olarak, kripto para teklifleri (ICO’lar) aracılığıyla kripto para birimlerinin hem tanınması hem de dünya üzerinde kullanım alanının artması gözlenmektedir.

Bu gelişmelerin olumlu yanları çok olsa da özellikle bu kripto para endüstrisinde önemli sayılabilecek verimsizlikler ve güvenlik riskleri de göz ardı edilmemelidir. Bunlarda ilk olarak kitle fonlaması ile ilgili problemlere göz atacak olursak bunların başında merkezileştirilmiş finansman platformları, kripto para yatırımcıların tam gücünü kullanamama, yüksek platform ücretleri ile birlikte şeffaf olunamamasını sayabiliriz. ICO ile ilgili sorunlara da bir bakacak olursak, ICO kampanyalarının projeleri için yeterli kaynak toplayamaması, ICO danışmanlarına önemli ücretler ödenmesi ve ICO pazarında scam diye adlandırılan hileli faaliyetler yaygınlaşmasını sayabiliriz. İşte bütün bu problemlerin çözümü adına ortaya çıkan Ichiba yaklaşımında yardım inovasyonunu artırmanın tek yolunun, girişimcileri ve çabalarını destekleyebilecek kitleleri birbirine bağlamak olduğu vurgulanmaktadır.

 

Bütün bunlara ek olarak Ichiba, fon sağlayıcıların ve yatırımcıların mükemmel bir uyum içinde bir araya gelmesi için bir pazar oluşturmak üzere blok zinciri teknolojisinin gücünü kitle fonlaması devrimi ile birleştirmektedir. Böylece, 7 milyar dolarlık ICO pazarı ile 20 milyar dolarlık kitlesel fonlama piyasası bir araya gelmektedir.

Kısaca Ichiba, yeni fon yaratma kampanyaları için para toplamak için kesintisiz ve etkili bir yol oluşturmak amacıyla akıllı sözleşme teknolojisini kullanan blok zinciri tabanlı, kitlesel fonlama platformudur. Bu süreçte bağış toplama kampanyaları, girişimcilere ve liderlere yenilikçi projelerini görme arayışlarında destek olmak için kullanılmaktadır. Bu kapsamda bu devrimsel platform sayesinde fon toplayıcılar, fon sağlama hedeflerine ulaşma olasılığı daha yüksek olan ICO fon yaratma kampanyaları başlatabileceklerdir. Ayrıca destekleyenler favori projelerini Ether ile finanse edebilecek ve masternode sahipleri ağı sürdürebilmek adına ödüller kazanabileceklerdir.

Bir başka deyişle Ichiba , yetkin bir yaklaşım sağlamak için anlayışlı kontrat yeniliğini kullanan blok tabanlı bir kitle fonlaması ademi merkeziyetçi bir aşama olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylece iş adamları ve öncüler yaratıcı girişimlerinin tamamen finanse edildiğini görebileceklerdir.

ICHIBA, her biri kendi alanında yapılacak çalışmaları desteklemekle birlikte, çalışmaların orijinal olduklarını garanti etmekte ve ICHIBA grubunun değer verdiği sektörel ölçütlere dayanmaktadır. ICHIBA kripto hisse portföyü, ICHIBA Fonu tarafından denetlenmekte ve ICHIBA kripto para sahipleri rezervin yönetimine karar verebilmektedirler.

Son olarak Ichiba platfomu ICO tanıtımı için bountyhive isminde son derece başarılı ve kurumsal bir şirket ile çalışmayı tercih etmiştir. Proseyonel ekibi ile birlikte bountyhive ‘ın vereceği destekle başarılı bir ICO dönemi geçireceğini düşünmekteyim.

Proje Kampanya Linki: https://bountyhive.io/join/Ichiba

ICO ve Token Bilgileri

 

Masternodes ve Block Ödülleri kapsamında ise; Masternodes, sistemlerin tam bir merkezi olarak idareler için alım satım ödülünün bir kısmını alarak, Ichiba düzenlemesine ek güvenlik sağlamaktadır. Masternodes tüm blok zincirine sahip olarak bunları sürdürmekte ve uygun gördükleri şekilde değiş tokuş yapmaya müsade etmektedir. Ichiba’daki bir Masternode’u sarmak için bir müşterinin bir blok zinciri çalıştırması ve teminat olarak 5.000 ICH ödeme yapması gerekmektedir. Masternode sahiplerine ayrıca, ortaya çıktıkça sistem teklifi üzerine oy kullanma şansına da sahip olmaktadır.

  • Token Simgesi: Ichiba
  • Toplam Masternote:15
  • Soft Cap: 50 BTC
  • Hard Cap: 100 BTC

Yol Haritası

 

Referanslar

webistesi: https://ichiba.io/

Litepaper: https://ichiba.io/Ichiba%20litepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5101947

Telegram: https://t.me/Ichibacoin

Facebook: https://www.facebook.com/ichibacoin

Twitter: https://twitter.com/IchibaCoin

Reddit: https://www.reddit.com/r/Ichiba/

Github: https://github.com/IchibaCoin/ICHIBA

Discord: https://discordapp.com/invite/dMZ4mE7

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir