Ledger Yeni Donanım Cüzdanını Duyurdu: Ledger Nano X

Ledger Donanım Cüzdan pazarında ledger nano S ile hakim durumda. Ama geliştirmeyi ve yeni ürünler tasarlamayı bırakmıyor. Bir süredir sitesinde geri sayım devam ediyordu. Yeni cihaz beklentisi vardı. Ve beklenen oldu. Las Vegas’ta düzenlenen Consumer Electronics Show (CES) fuarının ilk Ledger  Nano X adında yeni bir ürün açıkladı.

Yeni cihazda en büyük yenilik Bluetooth desteği getirilmesi oldu. artık kabloya ve bir bilgisayara ihtiyaç  duymadan mobil uygulaması sayesinde direkt  cüzdanı kullanma imkanı olacak. Kablosuz erişim direkt akıllara güvenlik endişelerini getirsede, şirket CC EAL5 + isimli kredi kartlarında da kullanılan güvenli çip teknolojisini kullandığını açıkladı. Şahsi görüşüm bir süre daha ledger kullanırken kablo ile bağlanmaktan yana olacaktır. Bluetooth desteği ve mobil erşim kullanımda çok büyük kolaylık sağlasada , önceliğim güvenlik ve bir süre daha muhafazakar takılıp kablolu emektar nano s im ile devam edicem .

İkinci en büyük özellik ise aynı anda 100 den fazla coin desteği sunması, nano s sürümünde 18 e kadar desteklediği söylensede 4-5 coinden fazlasını  aynı anda hiç kullanamamıştım . Muhtemelen yeni cihazda da 100 coin olmasada ihtiyaçları karşılıyacak kadar coini erişim imkanı olacaktır. Benim en çok hoşuma giden bu  özellik oldu. Sürekli cihazdan uygulama silip yüklemek can sıkıcı olmaya başlıyor bir süreden sonra.

Bunu dışında kullanım ile ilgili bir kaç ergonomik düzenleme var, tuşların ön yüze alınması, daha büyük OLED ekran gibi. Ayrıca şarj edilebilir dahili bir batarya da eklenmiş.

Mobil uygulaması 28 ocakta  iOS ve Android  aynı anda  erişilebilecek. Legder Nano X almak istiyorsanızda. Türkiye Ledger distrübitoörü  binbirçeşit.com dan yada ledgerın kendi sitesinden ön sipariş verebilirsiniz.

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir