KRİPTO DUNYAYA AÇILAN DEVRİMSEL KAPI: SUQA COIN

Küreselleşen dünyamızdaki yaşanan gelişmelerin arkasındaki teknolojik gelişmeler sayesinde her alanda çok farklı değişimler yaşanmaktadır. Her yeni güne bir başka yenilik ve buluş ile uyanmaktayız. Aslına bakılırsa bu değişimler sayesinde her yaşamımız kolaylaşmakta hem de konforumuz da artmaktadır. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ile her iş ve işlem dijitalleşmiş, bazen aylarca süren işlemlerimiz birkaç tuşla hallolur olmuştur.

Bu süreçte ortaya çıkan blok zinciri teknolojisi ise hem hızlı ve güvenli oluşu hem de şeffaf, ekonomiklik ve merkezi olmayışı sayesinde çok popüler olmuştur. Kripto paraların da arkasındaki teknoloji olarak bilinen blok zinciri sayesinde her alanda çok büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle bankacılık sektöründe güven ve hız ön planda olduğu için blok zincirine olan merak ve ilgi artarken, kripto paraların kullanımı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu alanda öne çıkan önemli gelişmelerin başında da blok zinciri teknolojisinden çok daha gelişmiş kodlara sahip aX22İ POW algoritmasını kullanan SUQA Wallet gelmektedir.

Burada devrimsel özellikleri ile karşımıza çıkan SUQA kripto parası, sitesindeki bilgilere göre neredeyse Bitcoin’den 75 kat daha hızlı olmakla birlikte,  saniyede 533 işlem yapabilme özelliğine sahip olan ve halihazırdaki kripto paralar içerisinde en hızlı POW kripto para olma özelliğini de taşımaktadır.

Bu teknoloji destekli gelişmiş yaklaşım kapsamında; SUQA da kayıt zinciri teknolojisi ile işlemler doğrudan iki dijital cüzdan arasında gerçekleşmektedir. Bununla birlikte SUQA da iki cüzdan arasındaki aktarım inanılmaz hızla çok kısa sürede tamamlanmaktadır. Ayrıca SUQA da çok hızlı aktarım yapılmasına rağmen ücret politikasının hemen hemen sıfır işlem ücreti denecek kadar çok düşük olması da dikkat çekmektedir. Ek olarak SUQA da yatırımcılar cüzdanları çevrim dışı olsa bile yıllık % 5 faiz geliri elde edebilmektedirler. Bu oran ilk kullananları teşvik etmek için ilk 3 ay ödül olarak %25 olarak uygulanmaktadır. SUQA ekosistemindeki güvenliği temin edebilmek için tam kapsamlı replay protection ile korunmaktadır. SUQA da benzersiz cüzdan adresleri kullanılmakla birlikte, çok güvenli ve geleceğe hazır bir dijital para birimi olarak ASIC, FPGA ve kuantum saldırı koruması da kullanılmaktadır. Bir başka önemli özellik de SUQA yaklaşımının, dünyanın her tarafından uzman kayıt zinciri geliştiricileri tarafından inşa edilmiş aralarında yazılım ve kripto para meraklılarının da bulunduğu ve hızla büyüyen bir topluğun desteklediği, özgür, açık kaynaklı bir proje olmasıdır. Son olarak SUQA, Bitcoin gibi diğer kripto paraların kullanıldığı tüm sayısal işlemlerde de kullanılabilmektedir.

Kısaca yukarıda bahsettiğim bütün bu bahse konu özellikler kayıt zincirinin büyümesini desteklemek için ücretsiz olarak güvenli, şeffaf ve cömertçe ekosistemi içindeki herkesi, ödüllendiren, merkezi olmayan, bağımsız, hayırsever bir yapılanma olan SUQA dışında hiçbir kripto paranın kullanılmadığı SUQA Vakfı tarafında desteklenmektedir.

SUQA Coin Özellikleri

SUQA coininin birçok borsada listelenmesi yatırımcıların daha çok dikkatini çekmekte olup, yakın zamanda çok daha büyük bir hacim de yakalayacağını değerlenmekteyim.

  • POW Algoritması: X22i
  • Block Süresi: 120s
  • Max Block: 16mb
  • Max Dağıtım:   18 billion SUQA
  • Transaction Süresi: 553
  • ICO: Yok
  • Pre-Mine: Yok
  • Masternodes: Yok

Yol Haritası

Proje Ekibi

Referanslar

SUQA hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi: https://suqa.org

Whitepaper: https://suqa.org/file/2018/10/suqa-whitepaper-tr.pdf

Özet Rapor: https://suqa.org/file/2018/11/suqa-onepager.pdf

Telegram: https://t.me/joinchat/KHrlAUd3hwzgV6dS8qMu4A

Discord: https://discord.gg/qrtU7Y9

Twitter: https://twitter.com/SUQAfoundation

Facebook: https://www.facebook.com/SUQAFoundation

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5038269.0

 

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir