Blok Zinciri Destekli Bilbord Reklamcılığının Devrimsel Adı: Bidooh

Dünyamızdaki teknolojik gelişmeler sayesinde her alan ve sektörde inanılmaz değişimler hepimizin dikkatini çekmektedir. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi hem bilgiye bizi daha yaklaştırmış hem de bilimsel çalışmaların artmasına ve hızlanmasına yol açmıştır. Aslına bakılırsa dünyamızın küresel bir köy haline gelmesinin arkadaşında yatan en önemli sebep iletişim ve etkileşim imkânlarının çoğalmasıdır. Böylece insanlar, şirketler, devletler ve kuruluşlar dünyanın her köşesi ile rahatça iletişe geçebilmekte, başta iş dünyası olmak üzere her sektör kendi mal ve ürünlerin dünyanın her köşesine pazarlayabilmektedir. Bu gelişmelerin ışığında günlük hayatımızda her zaman yer alan ve bizim alışverişimizden okul seçimize, tatile gideceğimiz yerden akşam ne yiyeceğimize kadar bizleri etkileme gücü olan reklam sektörü oldukça etkilenmiştir. Eskiden gazete ve dergi köşelerinde yer alan, bazen bir afiş bazen de broşür olan karşımıza çıkan reklamlar, artık teknolojik gelişmelerin paralelinde dijitalleşmektedir. Artık her otobüs durağında, her meydanda köşede dijital reklam panoları olan bilbordlar hayatımızda yer almaktadır. Fakat bunların bazıları lokasyon olarak insanlar tarafından görülmeyen ya da ilgi çekmeyen yerlere konulurken bazıları da uzaktan kontrol edilme ve reklam yerleştirme şansına sahip değildir. Bunların birçoğu da küresel olarak reklam hizmeti sunamamaktadır.

İşte burada her kesime kesintisiz reklam hizmeti sunmayı planlayan ve bu alandaki problemleri çözmek adına ortaya çıkan Bidooh yaklaşımı bizlere dijital reklam panoları sunmak sureti ile daha modern bir yazılım platformu olma özelliğini taşımaktadır. Bahse konu bu platformun en büyük özelliği dijital billboard reklamcılık sektörünü çok pratik ve daha erişilebilir hale getirecek olmasıdır. Bu platforma hayat veren en büyük teknolojik destek ise hiç şüphesiz yeni nesil blok zinciridir. Böylece veriler daha doğru ve şeffaf olabilecektir.

Aslına bakılırsa bu sektör küresel ölçekte yaklaşık 35 milyar dolar hacimli bilbord reklamcılığı içn devrimsel bir yaklaşım sunmaktadır. Hem daha kullanışlı ve çok daha ölçülebilir bir yapıda olacak hem de özgür bir dijitalleşmiş ekran ağı oluşturmak suretiyle her ölçütteki ajans ve reklam şirketlerinin ilanlarına açık olacaktır. Burada belirtmek istediğim bir başka detay da bu alandaki tekelleşmenin de önüne geçecek olması ve reklam vermek isteyen herkese imkan sunacak olmasıdır. Burada yapılması gereken sadece uygulamanın indirilerek Bidooh portalı üzerinden reklamlarının oluşturulması, ekran ayarlarının yapılması ve bütçeye göre reklamların yayınlanmasıdır. Küresel bazda hizmet sunacak olan Bidooh yaklaşımında reklam, yükleyenin yani müşterinin seçeceği ekrana aynı anda yüklenirken bir yandan da çok hızlı bir şekilde onaydan da geçmektedir. Burada işlemlerin dijital ve ölçülebilir olması sayesinde reklamların doğru analiz ve tahmin edilmesini de sağlamaktadır. Böylece doğru hedef kitleye ulaşmak her zamankinden kolay olacaktır.

Benim çok hoşuma giden en önemli devrimsel özelliği ise Badooh platformunun dijital görsel yüz analizi yeteneği sayesinde bu reklamları görecek insanlarını sayısını gösterecek olmasıdır. Böylece doğru yer seçimi, bütçe, doğru hedef kitle vb. veri toplanmasını da sağlayacaktır.

Sonuç olarak bir mobil uygulamasının olması, ekran satın alınabilmesi ve herkese açık olması, dijital reklam panoları için 60 saniye reklam yayınlama özelliği, iphone ve ipad ile wep portalı üzerinde çalışabilmesi, ödüllendirme özelliği, İngiltere’de 4 farklı mekanda defalarca denenmesi ve halihazırda şimdiden iş sözleşmelerinin imzalanması bu platformun gelecekte adından çok sık söz ettireceğinin göstergesidir.

ICO ve DOOH Token Bilgisi

DOOH tokenı ERC20 tabanı ile uyumludur. Ayrıca her bir DOOH tokenı, 10 saniyelik bir reklam alanını  temsil etmektedir. Bu token platform içinde her türlü iş ve işlemin yapılması için gerekmekte olup, bu platform kapsamında reklam alanı satın almak ve ticaretini yapmak adına imkan da sağlayacaktır.

  • Token Simgesi: DOOH
  • Platformu: Ethereum
  • Tipi: ERC20
  • ICO’daki fiyatı: 0.0005 USD
  • Satılık Token Miktarı: 126000000000
  • Kabul Birimi: ETH, BTC, LTC
  • Soft Cap: 5000000 USD
  • Hard Cap: 25000000 USD

Yol Haritası

Referanslar

websitesi: https://bidooh.io/

whitepaper: https://bidooh.io/whitepaper/whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5045547

Twitter: https://twitter.com/bidoohuk

Facebook: https://www.facebook.com/bidoohuk/

Telegram: https://t.me/bidoohio

Reddit: https://www.reddit.com/r/BidoohOfficial/

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir