Hukuk Sistemine Destek Verecek Blok Zinciri Destekli Devrimsel Proje: JUR

 

Çok hızlı bir şekilde gelişen ve değişen küreselleşen dünyamızda teknoloji sayesinde uzun yıllardan beri kullandığımız ve neredeyse alışkanlık haline gelen birçok alanda inanılmaz yenilikler karşımıza çıkmaktadır. Bu yenilikler her alan ve sektörde kendini göstermektedir. Ticaret artık ülkelerin sınırlarını aşmış ve internet sayesinde global bir köy haline gelen dünyamızda sağlık hizmetleri, adalet, eğitim gibi hemen hemen her şey online olarak yapılmaya başlamıştır. Dünyamızdaki gelişen iletişim imkânları sayesinde hem insanlar hem de şirketler arasındaki etkileşim ve alışverişler hızla artmış buna paralel olarak da ortaya çıkan çatışma, rekabet ve anlaşmazlıklarda da hukuki düzene ve adalete olan ihtiyaç her zamankinden daha fazla hissedilmiştir. Burada esas olan kişiler arasındaki güveni tesis etmektir. İstatistiklere bakıldığında dünya genelinde hukuk sistemine başvurulmuş anlaşmazlıkların ve uyuşmazlıkların neredeyse yarıdan fazlasının çözülebilmesinin 6 aydan daha fazla sürdüğü ve bunların maliyetlerinin de çok yüksek olduğu görülmektedir.

Bu sürecin zorluğunun ve maliyetinin farkına varan Jur yaklaşımın da, ortaya çıkan her bir uyuşmazlık ve anlaşmazlık, bu sorunun ortadan kalkmasını isteyen ve taraf olan kişi ya da şirketlere hemen hemen sıfır bir maliyetle çözüm sunacak ve bu da neredeyse 24 saat içinde gerçekleşecektir. Jur bütün bu iş ve işlemleri yaparken devrimsel bir teknoloji olan blok zincirinin eşsiz gücünü kullanacak ve eşler arası uyuşmazlıkların çözümünde çok ciddi bir kolaylık sunacaktır. Bu sayede şirketler ve kişiler dijital olarak iş ve işlemlerini çok daha kolayca yapabileceklerdir. Bunu gerçekleştirirken de Jur yaklaşımı hem akıllı sözleşmelerden faydalanacaklar hem de akıllı yasal anlaşmalar sayesinde yasal olarak anlaşabilmenin ilk pazarını oluşturmuş olacaktır.

Bu süreçte vurgulanması gereken bir başka önemli nokta da hali hazırdaki verimli olmayan, çok yüksek maliyetli ve yavaş işleyen sistemin yerine daha etkili olacak bir yasal sözleşme imkanı ile birlikte bir uyuşmazlık çözüm sistemi karşımıza çıkmaktadır. Burada önemli olan bir başka nokta da oy kullanmayı gerektirecek oy birliği sistemi ile oylama yapılması ve hukuki niteliklerin tesis edilmesinin sağlanacak olmasıdır. Anlaşmazlık ortaya çıktığında anlaşmazlığın çözümü noktasında oylama yapılmaktadır.

Jur’un en önemli özelliklerinden biri de hem yatırımlar hem de ICO’ lar (Initial Coin Offering) ile ilgili iş ve işlemlere, anlaşmalara yardımcı ve destek olma özelliğinin bulunmasıdır. Burada ICO’lar için gereken hem hukuki hem de mali altyapı tasarlanırken blok zinciri yatırımcıları ve girişimciler Jur’un devrimsel özellikleri ile mutlaka tanışmalıdırlar.

Son olarak blok zinciri destekli devrimsel hukuki çözümler sunmayı planlayan JUR platformu verimli bir ICO dönemi için alanında son derece başarılı ve kurumsal bir şirket olan Amazix ile anlaşmıştır. Amazix’in profesyonel kadrosunun projenin tanıtım sürecine çok olumlu katkısının olacağını düşünmekteyim.

ICO ve Token Bilgileri

JUR’un ana işlevi için bir API aboneliği seçeneği de vardır. Son olarak JUR, JUR jetonları yerine sabit jetonlu emanet para yatırma imkanı sunmakta ve her depozito için küçük bir ücret talep etmektedir.

 • Token Adı: JUR
 • Platformu: Ethereum
 • Tipi: ERC20
 • Satılık Token Miktarı: 400000000
 • Kabul Para Birimi: ETH
 • Hard Cap: 30.000.000 CHF

Yol Haritası

 

 

Proje Ekibi

Faydalı Linkler ve Referanslar

Jur ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki adreslerinizi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

https://jur.io/

https://jur.io/content/uploads/2018/07/JUR-WhitePaper-v0.3-eng.pdf

https://jur.io/content/uploads/2018/11/OnePager.pdf

https://t.me/jurcommunity

https://www.facebook.com/JurNetwork/

https://twitter.com/jurproject

https://www.linkedin.com/company/jur-network/

https://github.com/jurteam

https://medium.com/jur-io

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

1 thought on “Hukuk Sistemine Destek Verecek Blok Zinciri Destekli Devrimsel Proje: JUR

  Cihan Akarpınar

  (6 Aralık 2018 - 14:08)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir