Blok Zinciri Destekli Bağımsız ve Özgür Bir Toplum Hedefi: The Government Network

 

Teknolojinin özellikle 21. Yüzyıldaki yakaladığı ivme sayesinde bilgi ve bilimde gözlemlediğimiz inanılmaz gelişmeler sayesinde her geçen gün birçok yenilik ve buluş karşımıza çıkmaktadır. Dünyamızdaki sınırların artık küreselleşme sayesinde kalkması ve kişilerin, şirketlerin ve devletlerin birbirleri ile olan ilişkilerinin iletişim teknolojileri sayesinde artması neticesinde finans ve iş dünyası başta olmak üzere her alanda büyük değişikler yaşanmaktadır. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde günlük hayatımızda kullanılması bilgiye ulaşımı çok kolaylaştırmış ve her alandaki veri ve bilgiler dijital dünyaya aktarılmıştır. Bu sayede eskiden haftalar ve aylar süren iş ve işlemler sadece saniyelerle ifade edilebilecek bir hızlılıkta yapılabilmektedir. Aslına bakılırsa dünyadaki her gelişme ve yenilik insanların daha rahat, huzurlu ve konforlu bir yaşam sürebilmesi amacıyla ortaya çıkmaktadır. Bu teknolojik yeniliklerden şu aralar en popüler olanlarından biri de blok zinciri teknolojisidir. Blok zinciri sunduğu devrimsel özellikler ile insanlara her alan ve sektörde devrimsel yenilikleri beraberinde getirmektedir. Blok zinciri teknolojisi ile toplumsal barışı ve huzuru sağlamak, insanların barış içerisinde yaşayabilecekleri bir ekosistem sunmak amacının ortak noktada buluşması The Government Network ismindeki yeni bir projenin ortaya çıkması ile hayal olmaktan çıkmıştır.

Kısaca The Government Network yaklaşımı yeni nesil blok zinciri teknolojisi üzerinde kurulmuş ve merkezi olmayacak şekilde kurgulanması özgür bir toplum oluşmasını hedeflemektedir. Projenin asıl amacı insanlara doğrudan ve aracısız hizmet vermeyi hedefleyecek uygulamaların oluşturduğu özgür bir ekosistemin ortaya çıkarılmasıdır. Aslına bakılırsa bu amacın insanların daha özgür, bağımsız, aracısız olacak bir şekilde kendi işlemlerini toplumun diğer bireylerinin de ulaşılabilecekler bir platform üzerine kurgulamalarıdır.  Bu sayede projelerinin mimarı olan kişiler kendi yaptıkları projelerini çok daha güvenli ve hiç bir engel olmadan yaşama geçirme şansını yakalamakta ve devrimsel blok zinciri teknolojisinin de gücünden yararlanmak suretiyle başarıya ulaşmayı hedeflemektedirler. Bu yapıyı bir devlet ya da hükümet yapısı gibi düşünmek mümkündür. Burada yapılacak şey bir anayasanın oluşturulması ve vatandaşlarının belirlediği anayasanın uygulamaya geçirilmesidir. Bu hükümet ile bir ek bilgi de alt yapısının birbirinden bağımsız teknolojilerin kendi bünyesinde bulunması ve merkezi olmayan yani merkezsiz bir ağdan oluşmasıdır. Bahsettiğim bu hükümet ağı üzerinde bulunan insanlar kendi projelerini daha şeffaf bir şekilde hazırladıkları anayasa ile düzenlenecek tarafsız bir sistem üzerinden kullanıma sunulacaktır.

Kısaca bu yaklaşımda amaç, ekosistem içindeki insanların doğrudan piyasa ihtiyaçlarına hizmet eden uygulamaların hayata geçirilmesi yoluyla yönetişimi bir adımda yenilemektir. Yani merkezi olmayan bir yönetişim modeliyle çalışan bir ulus inşa etmek, böylece insanların teknolojinin gücünü arkalarına almaları suretiyle bağımsız olarak hedeflerine ulaşmak için yeteneklerini güçlendirmektir. Burada bahse konu hükümet yapısı,  vatandaşların seçtiği bir anayasa sözleşmesiyle belirlenecek olup, platform, her biri kendi amaçları için optimize edilmiş, parçalarının toplamından daha büyük olan, birbirine bağlı, birbiriyle ilişkili merkezi olmayan hizmetlerden oluşan bir ağdan oluşmaktadır.

Son olarak bu platformu ICO tanıtımı için Bountyhive isminde son derece başarılı ve kurumsal bir şirket ile çalışmayı tercih etmiştir. Profesyonel ekibi ile birlikte Bountyhive’ın vereceği destekle The Government Network yaklaşımının başarılı bir ICO dönemi geçireceğini düşünmekteyim. Proje ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki siteden de ulaşabilirsiniz.

https://bountyhive.io/join/The%20Government%20Network

ICO ve Token Bilgileri

Bu projede hedeflenen token satışının gerçekleşmesi durumunda hedeflenen adımları gerçekleştirmek ve geliştirmek için soft cap ve hard cap hedefleri aşağıda belirtilmiştir. Projenin ICO ve token ile ilgili detaylarına göz atmak için internet sitesine http://thegovernment.network ya da

teknik raporuna https://thegovernment.network/docs/The-Government-Network-White-Paper.pdf bakmanızı tavsiye ederim.

 • Token Simgesi: GOVT
 • Platformu: Ethereum
 • Tipi: ERC20
 • ICO’daki fiyatı: 0,6400 USD
 • Toplam Token Miktarı: 125.000.000 GOVT
 • Satılacak Token Miktarı: 62.500.00 GOVT
 • ICO başlama tarihi: 1 Kasım 2018
 • ICO bitiş tarihi: 30 Kasım 2018
 • Yatırım bilgisi: Min. Yatırım miktarı 200 USD
 • Kabul Birimi: ETH, BTC
 • ICO’da Dağıtılacak Miktar: % 70
 • Soft Cap: 3000000 USD
 • Hard Cap: 45000000 USD

Takım

 

Yol Haritası

 

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: http://thegovernment.network

Whitepaper: https://thegovernment.network/docs/The-Government-Network-White-Paper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5027175

Facebook: https://www.facebook.com/Govtokens

Twitter: https://twitter.com/govtoken

Telegram: https://t.me/GovToken

Medium: https://medium.com/@govtoken

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC8aqkIUltx7rts8T0dAAcZQ

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/govtoken/

GitHub: https://github.com/GOVtoken

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir