CDRX Sayesinde Artık Kripto Yatırma Makbuzları Ekonomiye Katkı Sağlayacak

Teknolojinin her geçen gün hayatımıza yenilik üzerine yenilik getirdiği dijital dünyamızda başta finans sektörü ve iş dünyası olmak üzere her endüstri ve sektör hızla gelişmektedir. Bunlara ek olarak iletişim ve ulaşım imkanlarının artmasına paralel dünyamız küreselleşmenin de etkisi ile bankacılık ve finansal iş ve işlemlerde dünyanın her köşesinden insanlara hizmet vermeye devam etmektedir. Bu gelişmeler ışığında ortaya çıkan blok zinciri teknolojisi ve bizlere armağanı olan kripto paralar sayesinde yatırım ve bankacılık sistemine yaklaşımımız da değişmiştir. Her geçen gün yeni bir düzenleme veya gelişme kripto para dünyasına merhaba demektedir. Bazen blok zinciri teknolojisindeki güncellemeler kripto dünyaya katkı sağlarken bazen de bu yenilikler sayesinde verimlilik ve güvenlik arttıran yaklaşımlar hayatımıza girmektedir.

Ancak finansal sistemde mevcut olan çoğu işlem gibi kripto para borsasında yer alan yerleşik işlemler de bazen verimlilik sağlamamaktadır. Özellikle kripto yatırma makbuzu olarak isimlendirdiğimiz CDR’ların ne olduğunu çoğumuz bilmemekteyiz. Bu süreçte CDRX şirketi de tecrübeli yatırım bankacılarının bilgi ve deneyimlerinden oluşan bir kuruluş olarak CDR’leri daha popüler hale getirebilmesi için çalışmalar yapmakta ve bu alandaki teknolojide hem verimlilik hem de güvenlik seviyeleri oluşturmaya başlamaktadır.

CDRX yaklaşımı geleneksel bankacılık ve finansal piyasaların hem faydalarını hem de dezavantajlarını tespit etmiş ve blok zinciri teknolojisinin devrimsel gücünü görmüş ve menkul kıymet alım satım işlemlerindeki sorunları çözmek adına birçok çalışma gerçekleştirmiştir.

Aslına bakılırsa bir yatırımcı hisseleri satın aldığında, borsa sadece ödenmesi gereken cari işlemden sorumlu olmaktadır.  CDR kullanımı ile birlikte kripto para iş ve işlemleri daha rahat ve kullanışlı hale gelerek, CDR kurumsal sorumlulukların çoğunu otomatik olarak akıllı sözleşmeler ile yatırımcılar daha çok kar edebileceklerdir.  Özellikle piyasadaki bir tahvilin veya sadece bir stokun CDR’ye dönüştürülebilmesi için gereken adımlar düşünüldüğünde, kripto paranın da aynı yolu takip ederek CDR dönüştürülmesi mümkün hale gelmektedir.

Bu süreçte karşımıza çıkan CDRX yaklaşımı ise hali hazırdaki hisse senetleri ve tahvilleri menkulleştirilmiş kripto-tokenlera yani “crypto depository receipts”  (CDRs) dönüştürmektedir. CDRX yaklaşımı CDR’lerin ve kripto paraların girişini tamamlamak için hem menkul kıymetleştirilmemiş yani bitcoin, etherum vb. ve menkulleştirilmiş kripto araçlarının yani CDR’lerin listelenmesi ve ticaretine yönelik bir değişim başlatmaktadır.

Ayrıca her bir CDR ise sahibi olan kişiye bir hisse senedi ya da tahvil gibi yasal bir hak vermektedir. Hisse senetleri ya da tahviller token yatırımcıları adına bir emanet hizmeti yapan bir finans kuruluşu ya da banka tarafından tutulmakla birlikte bir CDR bir hisse senedi ya da tahvil tarafından desteklenecektir. Örneğin bir şirketin CDR’sini satın almanız halinde hem temettü hem oylama hem de diğer bütün hissedarlara ait olan hakların hepsine yani o şirketin hisselerine yasal olarak sahip olma hakkınız olacaktır. Böylece hem çok daha ucuz hem de çok daha hızlı olacak şekilde ticaret yapma hakkını da elde etmiş olacaksınız.  Bir başka deyişle bir CDR’nin parçasını satın almanız halinde, CDRX platformunun devrimsel özellikleri sayesinde hem temel güvencenin bir kısmına hem de diğer bütün avantajlarına orantılı olarak hak sahibi olabilmektesiniz. Bu arada platformun kesintisiz olarak günün 24 saati olarak sizlerin hizmetinde olması da bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Böylece yatırımcılar kripto para birimleri gibi ticari menkul kıymetleri hem daha hızlı transfer ve daha düşük maliyetle satın alma imkanına kavuşacaklardır. Ayrıca kâr paylarının ödenmesi, oylama yapmak ve aracısız bir şekilde sadece CDR’ler ile şirket faaliyetleri gerçekleştirilebilecektir. Böylece maliyetler önemli ölçüde düşecek ve aracılar ortadan kalkacak, verimlilikte artacaktır.

Son olarak CDRX platformu verimli bir ICO dönemi için alanında son derece başarılı ve kurumsal bir şirket olan Amazix ile anlaşmıştır. Amazix’in profesyonel kadrosunun projenin tanıtım sürecine çok olumlu katkısının olacağını değerlendirmekteyim.

CDRX ICO ve Token Bilgileri

Bildiğimiz para birimleri gibi CDR’ler de, CDR’nin temsil ettiği her bir temel hisse senedi veya tahvilin değeriyle eşleşecek gerçek varlıklar tarafından desteklenmiş olan menkul kıymetleştirilmiş tokenlardır. Bu platformun devrimsel özellikleri sayesinde bu varlıklara ilişkin haklar, yasal unvan ile garanti altına alacaktır. Ayrıca CDRX’in mülkiyeti dışında ayrı bir mevduatta ya da bankada token sahipleri adına saklanabilecektir.

 • Token Simgesi: CDRX
 • Ön ICO Fiyatı: 1 CDRX = 0,50 USD
 • Fiyat: 1 CDRX = 0,50 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul Birimi: BTC, ETH
 • Minimum Yatırım Miktarı: 10 ABD Doları
 • Soft Cap Miktarı: 5.000.000 ABD Doları
 • Hard Cap Miktarı: 000.000 ABD Doları

Yol Haritası

Proje Ekibi

Bu başarılı platformu bizlere sunan CDRX’in küresel ekibi, hemen hemen ortalama 15 yıllık ciddi bir tecrübeye sahip olan yazılım mühendisliği alanı başta olmak üzere, e-ticaret, kripto para ve türev işlemleri, makine öğrenimi (machine learning), yapılandırma, satış, menkul kıymetler hukuku ve yönetmelikleri alanlarında çok uzman ve birikimlilerdir.

Referanslar

İnternet Sitesi: https://cdrx.io/

Teknik Rapor: https://cdrx.io/docs/wp/whitepaper-en.pdf

Özet Rapor: https://cdrx.io/docs/wp/onepager-en.pdf

Telegram: https://t.me/cdrxchange

Twitter: https://twitter.com/cdrxchange

Linkendin: https://sg.linkedin.com/company/cdrx

Facebook: https://facebook.com/cdrx.io

Medium: https://medium.com/@cdrx

Line: https://line.me/R/ti/p/%40isj7527f

Instegram: https://instagram.com/cdrx.io

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5037716

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5030690.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “CDRX Sayesinde Artık Kripto Yatırma Makbuzları Ekonomiye Katkı Sağlayacak

  İlkay Ramazan Ankara

  (9 Ekim 2018 - 20:41)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Murat Kaan Ayanoglu

  (10 Ekim 2018 - 08:58)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Çisem Atok

  (12 Ekim 2018 - 03:30)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Müyesser Akyildirim

  (12 Ekim 2018 - 09:19)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Emre Ayberk Akfırat

  (12 Ekim 2018 - 18:44)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Rafi Akaş

  (29 Kasım 2018 - 02:51)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir