Blok Zinciri ve Yapay Zekâ Destekli Devrimsel Sağlık Yaklaşımı İle Tanışın: Stem Cell Innovations

Sağlığımız herhalde hayatımızdaki en önemli sermayemizdir. Tarih boyunca milyarlarca insan çözümsüz ve tedavi edilemez hastalıklardan dolayı hayatını kaybetmiştir. Bundan dolayı her zaman hastalıklar acıları ve yıkımlarını beraberinde getirmiş ve tedavi daha doğrusu hekimlik mesleği de ilk insanlıkla birlikte başlamıştır. Daha önceleri doğal yollarla, çiçeklerle, bitkilerle çözüm aranan hastalıklara teknolojinin ve bilimin gelişmesiyle birlikte farklı metot ve yaklaşımlarla tedavi yöntemleri uygulanır olmuştur. Binlerce yıl önceden atadan dededen nesilden nesile tıbbi bilgi olarak aktarılan tecrübeler bugün bile birçok hastalığa derman olabilmektedir. Ancak küreselleşen ve dijitalleşen çağımızda inanılmaz bir hızla gelişen bilim ve bilgi birikimi sayesinde birçok hastalığa çözümler bulunabilmekte, akıllı makinalar yani yapay zekâ ve nesnelerin interneti gibi birçok gelişmiş teknoloji sayesinde bir kıtadaki bir doktor başka bir kıtadaki hastasını ameliyat edebilmektedir.

İlaç sektörü, hastaneler, araştırma merkezleri, doktorlar, sağlık teknolojileri endüstrisi hep insanların dertlerine deva bulmak adına çalışmaktadır. Trilyonlar dolarlık bu endüstri sonuç olarak bir yandan insanlığına sağlık, refah, esenlik sunmak isterken, hızla gelişen fabrikalarla ve çevreye zarar veren santrallerle çevrelenen dünyamız gitgide kirlenmektedir. Artan hava kirliliği, ekolojik dengenin bozulması, doğal yaşam müdahale, ormanların yok olması, egzoz ve fabrika bacalarından çıkan zehirli gazlar, çöplerin ve atıkların denizlere ve nehirlere dökülmesi insan sağlığını ve geleceğimizi tehdit eden en önemli unsurlar haline gelmiştir.

Artık stres ve bağlı hastalıklar artmakta, kanser, kalp krizi obezite gibi hastalıklar Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yüz milyonlarca insanın ölüm sebeplerinin başında gelmektedir. Sağlıkla ilgili problemler hiç bitmemekte ve maalesef milyara yakın kişi sağlık sistemine erişim imkânına bile sahip olamamaktadır. Yıllardan beri görülmeyen ve bittiğine inanılan çocuk felci gibi bazı hastalıkların tekrar görülmeye başlanması, mutasyon geçiren başka hastalıkların başka isimlerle tekrar tanımlanması aslında sağlık sektöründe ciddi bir revizyona ihtiyaç olduğunu göstermektedir. Her ne kadar tıp dünyasın bu problemlerle başa çıkmaya çalışsa da yetersiz personel sayısı, yetersiz bütçe imkânlarla bu sorunlara çözüm olmaktan uzak olmaktadır.

Sonuç hiç iç açıcı değildir ve hem küreselleşen hem de dijitalleşen dünyaya yakışır ve daha modern bir yaklaşıma ihtiyaç duyulmadır. Bunlara ilaveten Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu ise ileri teknolojik altyapı ile desteklenen bir tıbbi ekosistemin oluşturulmasıdır. Yeni nesil blok zinciri teknoloji ile birlikte yapay zekâ gibi devrimsel çözümlerin beraberinde sunacağı imkânları sağlık sektörünün karşı karşıya olduğu sorunları çözmek adına kullanmanın zamanı da çokta gelmiştir. Ayrıca sizlere kısaca özetlemeye çalıştığım sorunlara kalıcı çözümler bulmak içinde çok sektörlü iş birliğine de hiç olamadığı kadar da ihtiyaç duyulmaktadır.

Bahsettiğim problemleri çok iyi analiz eden Stem Cell Innovations yaklaşımı hem devrimsel blok zinciri teknolojisini hem de IoT yani nesnelerin interneti teknolojilerini kullanmak suretiyle sağlık sektöründe ve endüstrisinde yeni bir çağ açmayı hedeflemiştir. Bu süreçte amaçlanan sistem değiştirmek değil, kök hücre yani stem cell hizmetlerin, yeniden tanımlamak ve bahsettiğim blok zinciri teknolojisi de başta olmak üzere en ileri teknolojiyi kullanarak sağlık alanında devrimsel çözümler sunmak ve bizlere sağlık vermektir.

Bu çözümler kapsamında sanal klinikler kurulabilecek ve AI yani yapay zekâ ile blok zincirinin hızlılık, güvenilirlik, şeffaflık, merkezi olmama ve ekonomiklik gibi devrimsel yönleri kullanabilecektir. Böylece Stem Cell yaklaşımı ile birlikte kök hücre tedavileri ile çözümleri ve gelişmiş sağlık hizmetleri hastaların ulaşabileceği bir şekle getirilebilecektir. Sizlere kısaca açıklamaya çalıştığımı bu yaklaşım sayesinde hastaların düzenli olarak kliniklere gitmelerin de ihtiyaç kalmayacaktır. Çünkü yapay zekânın ve blok zinciri tabanlı platformlar sayesinde teşhis kayıtları uzaktan yüklenebilecek ve sağlık kurumların ağına erişim kolaylaşırken böylece daha hızlı teşhis ve tedavi işlemleri yapılabilecektir.

Ek olarak büyük veri analitiği ile desteklenecek yapay zeka teşhis sisteminin girişi sayesinde sağlık hizmetleri daha verimli bir şekilde sağlanabilirken bu sistem sayesinde bir teşhisin doğruluğunu artıran çoklu sensörler de kullanımda olacaktır.

Son olarak Stem Cell Innovations yaklaşımının ICO Satış dönemi için Bountyhive isminde son derece kurumsal ve başarılı bir şirket ile onun profesyonel ekibi ile çalışması bu platformu hedefine çok daha yakınlaştırmaktadır.

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/Stem%20Cell%20Innovations

ICO ve Token Bilgileri

 • Sembol: SCC
 • Fiyat: 0.14 $
 • Kabul edilen ödeme yöntemi: BTC, ETH, NEO
 • Toplam Arz: 5.000.000.000 SCC
 • Token Standart: NEO NEP-5 Token

Yol Haritası

Referanslar

Web Sitesi: https://scia.io/

Teknik İnceleme: https://scia.io/white_paper_v1.1.pdf

Özet Rapor: https://scia.io/one-page-whitepaper.pdf

Telegram: https://t.me/stemcellinnovations

Twitter: https://twitter.com/stemcellapp

Linkendin: https://www.linkedin.com/company/18561998/

Reddit: https://www.reddit.com/user/stemcellapp/comments/8cku36/stem_cell_innovations_logo/

Facebook: https://www.facebook.com/Stemcellapp/

Medium: https://medium.com/@stemcellapp

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/Stem%20Cell%20Innovations

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “Blok Zinciri ve Yapay Zekâ Destekli Devrimsel Sağlık Yaklaşımı İle Tanışın: Stem Cell Innovations

  Zeki Yiğithan Armutcu

  (24 Eylül 2018 - 15:02)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Rima Altıparmak

  (24 Eylül 2018 - 15:02)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Ata Kerem Akman

  (10 Ekim 2018 - 17:53)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Mustafa Burhan Askın

  (24 Ekim 2018 - 01:36)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  İzlem Arınç

  (23 Kasım 2018 - 10:10)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir