ÇAĞDAŞ DÜNYANIN ICO VE TOKEN SATIŞ HIZLANDIRICI PROGRAMININ DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE TANIŞMA ZAMANI: ICONIQ LAB

Her geçen gün değişen, gelişen ve küreselleşen dünyamızın bir başka özelliği de dijitalleşme sürecine girmesidir. İnternetinde devrimsel bir teknoloji olarak hayatımıza girmesi hem bizlerin hem de kurumların, ülkelerin, iş dünyasının birbirleri ile olan iletişim imkânlarını arttırmıştır. Ulaşım endüstrisinde görülen gelişmeler ise mesafeleri kısaltmış ve insanların hareketliliği arttırmıştır. Bu gelişmeler paralelinde bir başka devrimsel teknoloji olan blok zincirinin ortaya çıkması ve kripto paraların popüler hale gelmesi iş dünyası ve yatırım çevrelerini harekete geçirmiştir. Bunun sebeplerinden biri kripto paraların 2017 yılı içerisinde getirdiği yüksek karlılık oranları etkili olurken bir başka sebebi de blok zincirinin geleneksel bankacılık sistemine göre çok daha fazla avantajlar getirmesi ile birlikte hızlılık, şeffaflık, üst düzey güvenlik, ekonomiklik ve merkezsiz oluşu gibi özellikleri öne çıkmasıdır.

Yatırımcılarına getirdiği yüksek karlılığı ve insanların kripto paraya yönelme eğilimini fark eden girişimciler, iş dünyası temsilcileri ve finans çevreleri, ICO diye tanımladığımız (Initial Coin Offering) bir fonlama usulü ile yatırımcılardan para toplamak sureti ile fikirlerini, projelerini, çözümlerini hayata geçirmeye çalışmaktadırlar. Özellikle başlarda sayıları az olan ve kaliteli projelerle yatırımcıların karşısına çıkan ICO dünyasına, daha sonraları daha özensiz, düşünülmemiş, gerçekçi çözümler sunamayan projeler katılmış ve maalesef aldıkları başarısız sonuçlardan dolayı yatırımcılarını üzmüş ve kripto dünyadan soğutmuştur. Birde sahte veya scam dediğimiz bir nevi dolandırıcılık türünün ortaya çıkması insanların zaten azalmış olan güvenlerini tamamen bitirmiştir.  Aslında bir ICO yatırımının sağlam ve daha iyi organize olabilmesi, daha doğru adımları atabilmesi için yapılması gereken birçok doğrulama aşaması bulunmaktadır. Ancak, hali hazırdaki ICO pazarındaki bu doğrulama aşamaları ve mali analizler çok kullanılmamakla, yasal danışmanlıklar yüksek fiyatlardan dolayı tercih edilmemekte, yasal belirsizlik ve sonradan çıkan bazı düzenlemeler ICO’ları zora sokmaktadır. Sonuç olarak yüksek kaliteli olarak nitelendirdiğimiz girişimler bile ICO’ları başarılı bir şekilde sürdürememekte ve birçok emek, para ve zaman sarf edilen projeler çöp olabilmektedir.

Bu kadar çok belirsizlik ve problemin olduğu ICO endüstrisindeki sorunları çok iyi analiz eden ve yüksek kaliteli durum tespiti ile birlikte çözümler sunan Iconiq Lab yaklaşımı,  başarılı olmak çaba sarf edecek ve umut vaat eden yeni projelere yardımcı olmak istemektedir.

ICO’lara sunulacak hizmetler kapsamında birçok alanda çalışma yapmak isteyen Iconic Lab, öncelikli olarak Startups’ları hedefine almıştır. İlk olarak onlara ICO finansmanı ve masrafları konusunda estek çıkacak olan platform daha sonra iş geliştirme ve ICO pazarlama, ICO katılımcılarının geniş ağına katılım, stratejik ortakları aracılığıyla yasal yardım ve yapılandırma sağlamayı garanti ederken bir yandan da ICO’lara alanlarında çok tecrübeli olan endüstri uzmanlarını bulup onlara özel erişim fırsatı sunacaktır.

Bu platformun tokenı olan ICNQ Club Üyelerine ise kalite ICO’lara katılım fırsatları, ayrıca kullanıcılarına özel satışa katılma ve indirim imkânları, proje sağlama ve yapılandırma fırsatları ile birlikte titizlikle hazırlanan ve yatırımcılara yol gösteren ICO’lar ile ilgili araştırma ve durum tespiti raporlarına özel erişim imkanı sadece bunlardan birkaçıdır.

Bu devrimsel platformun sunacağı bir başka hizmet alanı ise danışmanlıktır. Burada ICO ve token satış danışmanlığı, kripto para araştırmaları, en uygun token modellerinin tespiti, ICO ile katılımcıları ilişkilerinin düzenlenmesi, kurduğu stratejik ortaklıklar aracılığıyla hukuki yapılanma ile bilgilendirme ve alanlarında en tecrübeli ve iyi blok zinciri uzmanlarına erişim gibi birçok imkan sağlanacaktır.

Alman ortaklı Fintech yatırımcı ve şirket kurucusu olan FinLab AG’nin bir portföy şirketi ve stratejik ortağı olan Iconiq Lab yaklaşımının sosyal medyada 28000’ den fazla takipçisinin olması, haklarında neredeyse 7000’ den fazla haberin medyada yer almasını projenin gelecek başarısı açısından çok önemli bulmaktayım. Ayrıca rating kuruluşlarından ortalama 4,5 gibi çok yüksek oranda bir skor alması da proje ekibin yaptığı işin kalitesi ve başarısı açısından kayda değer. Ayrıca 500’den fazla startups tan başvuru alması da bu platformun çok daha fazla popüler olacağını ve talep alacağını göstermektedir.

Son olarak ICO piyasasına bir canlılık, kalite ve güven getireceğine inandığım Iconiq Lab platformu verimli bir satış dönemi için alanında son derece başarılı ve kurumsal bir şirket olan Amazix ile stratejik ortaklık kurmuştur. Bu beraberlikte Amazix’in profesyonel ve tecrübeli kadrosunun projenin tanıtım sürecine çok olumlu katkısının olacağını değerlendirmekteyim.

ICO ve Token Bilgisi

Iconiq Lab’in tokenı olan ICNQ, hem bu platformun iş ve işlemlerinde kullanılacak hem de platformun bir nevi yakıtı olacaktır. Ayrıca yatırımcılar bu token ile satış öncesi bilgilere özel erişim imkânı da bulabileceklerdir. ICNQ sahipleri ICO’lar ile ilgili mali raporlar, araştırma materyalleri ve özel forumlara da ulaşabilecekledir. Ayrıca, ICO’lar Iconiq Lab programında kendi token modelini tasarlayabilecek ve geri bildirim alabileceklerdir.

Ortaklar

Iconiq Lab, finans, endüstri ve teknoloji alanlarında çok kurumsal ve kaliteli şirketlerle işbirliği yapmaktadır. Ek olarak Alman asıllı ve halka açık bir şirket olan Fintech yatırımcı ve şirket kurucusu Finlab AG’nin de stratejik ortağıdır. Aşağıdaki resimde bu kurumsal şirketleri görebilirsiniz.

Takım

Referanslar

https://iconiqlab.com/

https://iconiqlab.com/wp-content/uploads/2018/09/20180903_Iconiq-White-Paper.pdf

http://iconiqlab.com/icnqdeck

https://www.facebook.com/iconiqlab/

https://t.me/iconiqlabchat

https://twitter.com/iconiqlab

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5024869

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5023151

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

10 thoughts on “ÇAĞDAŞ DÜNYANIN ICO VE TOKEN SATIŞ HIZLANDIRICI PROGRAMININ DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE TANIŞMA ZAMANI: ICONIQ LAB

  Cihan Akarpınar

  (24 Eylül 2018 - 14:24)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Rubabe Gökçen Atlı

  (24 Eylül 2018 - 14:24)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Rubabe Gökçen Atlı

  (1 Ekim 2018 - 13:25)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Sevtap Atan

  (9 Ekim 2018 - 15:15)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Mazlum Altan

  (12 Ekim 2018 - 08:15)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Şerife Asil

  (12 Ekim 2018 - 08:37)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Çilem Akçay

  (13 Ekim 2018 - 16:02)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Almina Avcı Özsoy

  (24 Ekim 2018 - 05:49)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Yaşar Utku

  (15 Aralık 2018 - 16:10)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Almina Avcı Özsoy

  (17 Aralık 2018 - 22:41)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir