DÜNYAYI KEŞFETMENİN DEVRİMSEL YOLU İLE TANIŞIN: NAVIBRATION

 

Dünyamız her geçen gün bir başka bir teknolojik gelişme ve yenilik ile tanışmaktadır. İnanılmaz bir hızla gelişen teknoloji sayesinde artık hem küreselleşen dünyamız bir yandan da çok hızlı bir dijitalleşme süreci yaşamaktadır. Özellikle internet sayesinde hayatımız tamamen dijital dünyaya taşınmış ve bütün iş ve işlemlerimizi internetin bizlere sunduğu avantajlar ve imkânlar çerçevesinde bir tık veya tuş ile yapabilir hale geldik. İşte bu süreçte hem ulaşım dünyasındaki gelişmeler hem de iletişim alanında yaşanan gelişmeler sayesinde hem insanların hem de devletler, şirketler, kurumlar arasında fiziki hareketlilikte artar olmuştur.

Bunun beraberinde de insanların her gün başka yerlere iş, eğitim, sağlık gibi birçok nedenden dolayı seyahat etmeleri gerekli hale gelmiştir. Bugünkü teknoloji de bir noktadan bir noktaya seyahat ederken bizlere yardımcı olan bir takım yazılımlar, programlar ve uygulamalar bulunmaktadır. Aslına bakılırsa eskiden adres sora sora gitmeye çalıştığımız bir noktaya ulaşma esnasında birçok defa kaybolduğumuzu ve zaman kaybettiğimizi hepimiz mutlaka tatmışızdır. Ancak yeni nesil teknolojilerin verdiği avantajlar sayesinde kaybolma tarihe karışmıştır. Bildiğimiz teknolojilerin dışında devrimsel bir yenilik olan blok zincirini kullanacak dünyanın ilk sesli rehberli turlarını bize sunacak olan Navibration Experiences ise bu aşamada gelinen en son noktayı bizlere sunmaktadır.

Burada bu platform kullanıcıların içeriklerinin oluşturulacağı, blok zinciri teknolojisine dayanan ve hem şeffaflık hem uygun teşvikler hem de kullanıcı katılımı için akıllı sözleşmelerle kontrol edilecek ve dünyayı tanıma yolunu yeniden keşfettirecek bir yaklaşım karşımıza çıkmaktadır.

Bu platformun göze çarpan en önemli özelliklerinden biri de İspanya Hükümeti tarafından desteklenen ve patentli bir teknoloji geliştiren İspanya merkezli bir teknoloji şirketi olan Navibration’ın ortakları arasında İspanya ekonomi bakanlığının da bulunmasıdır. Bu platform sayesinde bilinmeyen yerlerde hareket etmemizin yanı sıra aynı zamanda keşfetme yolunu da yeniden belirleyecek olan yeni nesil navigasyon sistemi oluşturulmaktadır. İşte bu devrimsel platform kullanıcılar tarafından oluşturulacak ve blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilen dünyanın ilk sesli rehberli turları Navibration Experiences aracılığıyla gerçekleştirilecektir

Bu platform kapsamında bir yere giderken, aynı zamanda insanların ziyaret ettikleri yerler hakkında bilgi almaları da sağlanmış olacaktır. Bunlara ilaveten platform kapsamında içerik oluşturucuları, gezginlerin, şehirlerdeki uzmanların, yorumcuların, yazarların da yer alması beklenmektedir. Tüm bu insanlar platformda benzersiz bir yere sahip olacaklar, oluşturulup platforma yüklenen her yeni tur, akıllı sözleşmelerin kullanımı ile kontrol altına alınacağı bir satış imkanına sahip olacaktır. Özellikle tüketiciler, titreşimden yararlanan patentli navigasyon sisteminin kullanılmasıyla bir konumdan diğerine yönlendirilebileceklerdir.

Burada sunulan devrimsel hizmetlerden biri de hem navigasyon sistemi hem de Navibration Experiences rotaları ile navigasyon sisteminin doğrudan giyilebilir ürünler aracılığıyla kullanıcılara sunulacak olmasıdır.

Bu ürünlerden ilki giyilebilir cihaz olan ve titreşim ile navigasyon sistemine dayanan akıllı bir saatten oluşacak ve son kullanıcılar dünyanın her yerinde hem seyir halinde hem de sesli rehberli rotaları doğrudan saatleriyle gerçekleştirebilme imkanına kavuşacaklardır.

İkinci devrimsel ürün ise Navibrasyonlu bastondur. Bu da firmanın ana giyilebilir ürünlerinden biri olarak esas olarak görme engelli olanlara yönelik olarak hizmet veren Navibration Watch’a çok benzer bir şekilde çalışacaktır. Ancak tek detayı, titreşim ile navigasyon sistemi sadece bir bastona dahil edilecektir.

Aslına bakılırsa bu iki devrimsel ürün de hem çok beğenilecek hem de görme engelli insanlara bir umut ışını olacaktır.

Son olarak bu platformun tanıtım yüzü olarak Bountyhive firmasının seçilmesi hem başarı hem de platformun kurumsallığının göstergesi olmaktadır. Bountyhive’ın başarılı ve uzman ekibinin vereceği destekle öngörülen satış başarısını yakalayacağını düşünmekteyim.

Token ve ICO Bilgileri

 • Ön ICO: 15 Ekim 2018 ile 5 Kasım 2018 arası
 • ICO SÜRESİ: 15 Kasım 2018 ile 5 Aralık 2018 arası
 • Token Simgesi: NAVI
 • Fiyat: 1 NAVI = 0.05 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul: ETH, BTC, Fiat
 • Soft Cap: 500.000 USD
 • Hard Cap 6.000.000 USD

Yol Haritası

Takım

Referanslar

https://www.navibration.com

https://www.navibration.com/Navibration-whitepaper-EN.pdf

https://t.me/NAVIBRATION_INFO

https://twitter.com/Navibration

https://www.linkedin.com/company/27109610/

https://www.facebook.com/Navibration-1526002337730386

https://www.youtube.com/channel/UCPW08n-fzjQbZME1MHAirAQ

https://bountyhive.io/browse/Navibration

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “DÜNYAYI KEŞFETMENİN DEVRİMSEL YOLU İLE TANIŞIN: NAVIBRATION

  Ercüment Akıncılar

  (24 Eylül 2018 - 15:02)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu traz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Müyesser Akyildirim

  (24 Eylül 2018 - 15:02)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

  Ata Kerem Akman

  (3 Ekim 2018 - 03:08)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  İzlem Arınç

  (12 Ekim 2018 - 10:13)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Mehmetcan Akay

  (23 Ekim 2018 - 21:08)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Murat Sinan Ayaz

  (17 Aralık 2018 - 05:56)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir