UCUZA VE ARACISIZ ALIŞVERİŞ YAPMANIN EN KARLI YOLU: BUYING.COM

Teknolojinin inanılmaz bir şekilde ilerlemesine paralel her yen güne bir başka yenilik ve buluşa gözlerimizi açmaya alışır olduk. Özellikle internet ve bizlere sunduğu milyonlarca avantaj sayesinde her işimiz çok daha rahat ve konforlu bir şekilde yapabilmekteyiz. Aslına bakılırsa dünyamız bir yandan küreselleşirken bir yandan da hızlı bir şekilde dijitalleşmekte. Bütün verilerimiz ve bilgilerimiz artık bilgisayarlar, ağlar ve internet üzerinde dolaşıp durmakta. Bizde artık oturduğumuz yerden faturalarımız ödeyebilirken bir yandan da okul kaydımızı tamamlayabilmekte hatta okula internet üzerinden derslerimize katılım sağlayabilmekte, sınavlarına girip mezun bile olabilmekteyiz. Bütün bu gelişmelerin ve teknolojinin en fazla etkilediği alanların başında iş dünyası ve bankacılık sistemi gelmekte.

Artık bir yandan cep telefonumuzdan bile dünyamızın bir köşesinde beğendiğimiz bir eşyayı ya da kıyafeti alabilirken evimize kadar bize gelmesin keyfini sürmekteyiz. Dükkan, alışveriş merkezi, mağaza gezmeye gerek kalmadan istediğimiz her ürünü en ucuz, en hızlı ve en konforlu almanın yolu e-ticaret siteleri. E-ticaret çok hızla gelişmekte ve bunun en önemli sebeplerinden biri de dünya üzerinde internet kullanım oranının 4 milyarın üzerine çıkması. Yani dünyanın yarısından fazlası internete erişim imkanının avantajlarını yaşarken bir o kadar insan da mobil telefonları ile her iş ve işlemlerini birkaç tık ile yapabilmenin konforunu tadıyor.

Ancak mevcut alışveriş sitelerinde alışveriş yapmak isteyen müşteriler maalesef istedikleri ürünü istedikleri fiyata alamamaktadırlar. Bunun en önemli sebebi minimum sipariş miktarlarının yani MOQ’nun toplu fiyatlandırmayı elde etmek için sipariş edilmesi gereken minimum ürün sayısını karşılamamasıdır. Aslına bakılırsa bu karşılanması durumunda alıcılar alacakları ürünü daha da ucuza alabilme imkânına sahip olabileceklerdir.  Yani bizler de bireysel olarak bu miktarı karşılayacak kadar çok alım yapmamız halinde büyük marketler gibi doğrudan toptancılardan alım yapabilme imkânımız bulunabilmekte. Ancak hali hazırdaki perakende sisteminde, birçok tüketici, Minimum Sipariş Miktarları yani MOQ adı verilen adı verilen sistem nedeniyle üreticiden, toptancılardan ya da distribütörlerden doğrudan satın alamamaktadır.

İşte burada karşımıza çıkan ve mevcut problemleri çok iyi analiz eden Buying.com yaklaşımı insanların Minimum Sipariş Miktarları karşılamalarına ihtiyaç ya da gereksinim bırakmadan doğrudan toptancılardan istedikleri ürünü alabilme imkânına sahip olacaklardır. Burada Buying.com’un en büyük avantajı yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin devrimsel gücü ile tüketicileri üreticilere doğrudan ilk kez bağlayacak olmasıdır.  Tüketiciler bu platformu kullanarak işletmelerle birlikte toplu fiyatlandırma elde edebilecek ve her ürünü en ucun ve ekonomik almanın zevkini yaşayacaklardır.

Kısaca Buying.com, çevrimiçi mağazalara ve tüketicilere doğrudan üreticilerden, toptancılardan, distribütörlerden ürün satın alma imkânı sağlayan ilk e-ticaret platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlara ek olarak Buying.com toplu fiyatlandırma, gerçek zamanlı lojistik, E-Ticaret ve kripto para dünyasındaki yeniliklerle birlikte dağıtılmış defter teknolojisinin gücünü kullanan yeni nesil merkezi olmayan e-ticaret platformudur. Bu platform kapsamında grup satın alma için e-ticaret protokolü, hiper yerel mikro dağıtım, uçtan uca talep eşleştirmesi ve son noktaya olmak üzere saatlik teslimat garantisi de bulunmaktadır.

Aslına bakılırsa buying.com, e-ticaretin peyzajını, son nesil şirketlerin yaptığı gibi yeniden şekillendirmeyi amaçlayan bir şirkettir. Müşterilere sunacağı yeni iş modelleri, yeni dağıtım yolları, satın alma gücünü artıran daha etkin yöntemler ve lojistik ve geri dönüş operasyonlarındaki sunacağı hizmetler gelecek yüzyılın çağdaş e-ticaret anlayışını şekillendirecektir.

Çalışma prensibi olarak da Buying.com’a bir anlaşma yapıldığında ve minimum sipariş gereksinim miktarı karşılandığında, akıllı sözleşme çözümleri için siparişi üreticiden alıp depolara göndermekte ve  bu ürünler, her müşteriye, herhangi bir mağazadan çevrimiçi olarak sipariş vermeyi kolaylaştırmakta ve aynı kullanım kolaylığıyla tek tek gönderilebilecektir.

Sonuç olarak e-ticaretin geleceğini şekillendirecek bu devrimsel yaklaşımın bütün tanıtım faaliyetleri Bountyhive isminde son derece profesyonel ve başarılı bir şirket tarafından yürütülmektedir. Bu başarılı şirketin tecrübeli personelinin de verdiği destekle Buying.com’ un başarılı bir satış dönemi geçireceğini düşünüyorum.

ICO VE TOKEN BİLGİLERİ

Bu platformda kullanılacak olan Buy token hem iş ve işlemlerde kullanılabilecek hem de bu platformun katalizörü olacaktır. Bu tokenların kullanım alanlarına bakacak olursak,

 • Mikro dağıtım merkezlerinin katılabilmesi için,
 • Teslim operatörlerinin katılabilmesi için sıralı tokenlar için,
 • Bir kullanıcı Buying.com’u başka bir hizmete önerdiğinde ödül olarak kullanacak, eski kişi token şeklinde yeniden hizmet alabilmesi için,
 • com ağında özellikle nakliye için ödeme şekli olarak,
 • Bir hizmet sağlamak için Mikro dağıtım merkezlerine ve Teslimat operatörlerine bir ödeme şekli olarak,
 • Yatırımcıya temettü ödeme şekli olarak kullanılabilecektir.

Bazı bilgiler

 • Simgesi: BUY
 • Fiyat: 1 BUY = 0,07 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul: ETH BTC
 • Hard cap: 50.500.000 USD

YOL HARİTASI

TAKIM

REFERANSLAR

https://www.buying.com/

https://www.buying.com/assets/documents/BuyingComWhitePaperLatest.pdf

https://www.facebook.com/buyingcom

https://twitter.com/buying_com

https://www.linkedin.com/company/buying-com/

https://t.me/buyingcom

https://github.com/Buying-com

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4925094

https://www.reddit.com/user/buyingcom

 

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/Buying

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “UCUZA VE ARACISIZ ALIŞVERİŞ YAPMANIN EN KARLI YOLU: BUYING.COM

  Fethullah Altınöz

  (24 Eylül 2018 - 15:02)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Rima Altıparmak

  (8 Ekim 2018 - 07:53)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

  Paksoy Ateş İlkim Can

  (6 Kasım 2018 - 21:41)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Saime Avıandı

  (25 Kasım 2018 - 18:37)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Anıl Altın

  (5 Aralık 2018 - 03:56)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir