YAPAY ZEKÂ DESTEKLİ SİBER GÜVENLİK GELECEĞİ ARTIK HEROIC İLE EMİN ELLERDE

Küreselleşen dünyamız teknolojik gelişmelerinde etkisiyle birlikte çok hızlı bir şekilde dijitalleşmektedir.  Bilgisayarların, yazılımların, uygulamaların ve şimdilerde de yapay zekâ, nesnelerin interneti, büyük veri gibi teknolojik gelişmelerin ışığında başta bilim olmak üzere her alanda inanılmaz yenilikler ve gelişmeler birbirini takip etmektedir. Özellikle iş dünyası, finans çevreleri ve bankacılık sektörü olarak paranın ve ekonominin döndüğü alanlar bu değişimlerin en çok gözlemlendiği alanlardır. Aslına bakılırsa artık internetinde devrimsel bir şekilde yaşamımızda yer almasıyla her yenilik ve gelişme anında dünyanın her köşesinden hem takip edilir hem de hissedilir olmuştur. Eğitim, sanat, sağlık, kültür gibi her alanda derinden hissedilen küreselleşme yüzünden aslında suçlar, kötü amaçlı yazılımlar, siber saldırılarda coğrafi sınır tanımamakta ve dünyanın her yerinden yapılabilmekte ve bu tehdit sürekli büyümekte ve yayılmaktadır. Maalesef dijital dünyanın her sektör ve alanı bu tehdit ile karşı karşıyadır. Bireyler, şirketler, işletmeler, kurumlar, bankalar, devlet organları bu tehditten kurtulmak ve korunmak için milyarlarca dolarlık yatırımlar yapmakta ama bir türlü de siber saldırıların hedefi olmaktan kurtulamamaktadırlar.

Maalesef küresel çapta siber tehditler inanılmaz bir oranda büyürken, modern siber güvenlik çözümleri de aslına bakılırsa reaktif, demode olmuş ve tam çözüm sunamaz hale gelmiştir. Ancak teknolojik gelişmelerin paralelinde yapay zeka yani AI tabanlı tehdit koruma alanındaki dünya çapındaki son gelişmeler oldukça ümit verici olmakla beraber sadece özel olarak büyük kurumsal uygulamalara yerleştirilmiştir. Bahsettiklerime ilaveten siber tehdit verilerinin büyük çoğunluğu, büyük şirketler ve hükümetler tarafından kontrol edilmekte ve bunun sonucunda da bu tehditlere karşı korumayı geliştirecek yeni nesil çözümler üretmek çok daha zor hale gelmekte zorlaştırmakta ve daha fazla maliyetli hale gelmektedir. Ama bu teknolojiye sahip olan işletmeler ve kurumlar kendilerini bu saldırılardan korusalar bile bireysel olarak insanların ya da genelin bu savunma sistemlerini alacak gücü ve imkânı da bulunmamaktadır.

İşte bu süreçte ortaya çıkan Heroic.com yaklaşımı ise hem küresel çapta bu problemleri çok iyi analiz etmekte hem de özellikle yapay zekâ (AI)destekli tehdit korumasına çok çağdaş ve devrimsel yeni bir yaklaşım getirmektedir. Özellikle çağımızın devrimsel teknolojileri olan büyük veri, yapay zeka ve blok zincirinin devrimsel gücünü arkasına alan Heroic.com, yeni nesil siber güvenlik sistemine güç vermekte ve küresel olarak mevcut olan yapay zeka tabanlı siber tehdit koruması sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar, çağımızın vebası olan siber tehditlere karşı üst düzey korunmaktadır.  Kısaca Heroic.com siber güvenliğin geleceğini yapay zekâ ve hâlihazırdaki yeni nesil siber tehditlere karşı korunmak için blok zinciriyle güçlendirilmiştir. Bu süreçte blok zincir destekli bir siber güvenlik ekosistemi, yeni nesil aracılar ortadan kalkacak ve maliyetlerde azalacak sonuçta daha güvenli bir dünya sağlanarak yeni nesil tehdit siber koruması için çok büyük bir fırsat ortaya çıkaracaktır.

Heroic.com’un çok güçlü ekosisteminde karşımıza çıkan bazı temel bileşenler ise Heroic Arc Reactor  ve Heroic Guardian’dır.  Heroic Arc Reactor şirketin yerel açık tehdit istihbarat değişimi olup, hatasız bir protokol geliştirmek için bağımsız geliştiricilerin yanı sıra güvenlik uzmanlarının fikir ve yazılım kodlarını serbestçe ticaretine izin veren bir yapıya sahiptir. Heroic Guardian ise birleşik bir güvenlik yönetim platformu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Heroic.com’un internet sayfasında verilen detaylar incelediğinde Google, IBM gibi dünya devleriyle ortakları olduğu görülecektir. Bu kurumsal ortaklıkların projenin gelecekteki başarısı için çok güzel sinyaller verdiği açıktır.

Heroic Token ve ICO Bilgileri

Bu platform kapsamında Heroic.com ekosistemi ve bu platformun tokenı olan HRO, siber güvenlik endüstrisinde küresel anlamda güvenlik, gizlilik ve güven sağlamak için kullanılacak çok yeni bir standart olarak karşımıza çıkacaktır.  Bu süreçte fonksiyonel olarak, oldukça güvenilir olan ve P2P yani eşler arası güvenlik protokolleri ile detaylandırılan büyük veri setlerinin kullanıldığı dokümanlar incelendiğinde anlaşılmaktadır.

 • Token Simgesi: HRO
 • PreICO Fiyatı:1 HRO = 0,09 USD
 • Fiyat: 1 HRO = 0,1125 USD
 • Platformu: Ethereum
 • Kabul Birimi: ETH, BTC
 • Minimum yatırım Miktarı: 1.000 USD
 • Soft Cap: 2.500.000 USD
 • Hard Cap: 41.000.000 USD

Yol Haritası

Yol haritası ile ilgili daha detaylı bilgi için internet sitesi https://tokensale.heroic.com/ ve teknik raporu https://tokensale.heroic.com/wp-content/uploads/HEROIC_Whitepaper_V1.pdf  inceleyebilirsiniz.

Takım

Proje ekibi dikkatle incelendiğinde başta  CEO Chad Bennett, Dave McDonald (COO), Wyatt Semanek – (Halkla İlişkiler ve Pazarlama) ve Jake Kendall (Müşteri Başarısı) olmak üzere bütün ekibin dünyanın en büyük şirketlerinde çalıştıklarını ve inanılmaz bir tebrübeye sahip oldukları görünmektedir. Proje ekibi ile ilgili daha detaylı bilgi için internet sitesi https://tokensale.heroic.com/  ve teknik raporu https://tokensale.heroic.com/wp-content/uploads/HEROIC_Whitepaper_V1.pdf   inceleyebilirsiniz.

Referanslar

https://tokensale.heroic.com/

https://tokensale.heroic.com/wp-content/uploads/HEROIC_Whitepaper_V1.pdf

https://t.me/heroicdotcom

https://medium.com/heroic-com

https://twitter.com/heroiccyber

https://www.facebook.com/heroiccybersecurity/

https://www.linkedin.com/company/heroic-cybersecurity

https://www.instagram.com/heroiccybersecurity/?hl=en

https://www.youtube.com/c/HEROICCybersecurity

https://github.com/HeroicCybersecurity/

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4511192.0

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3992644.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “YAPAY ZEKÂ DESTEKLİ SİBER GÜVENLİK GELECEĞİ ARTIK HEROIC İLE EMİN ELLERDE

  Saba Atmaca

  (24 Eylül 2018 - 15:06)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Ata Kerem Akman

  (3 Ekim 2018 - 16:10)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Öget Arif

  (8 Ekim 2018 - 08:12)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  İzlem Arınç

  (13 Ekim 2018 - 11:46)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Merve Ece Altıok

  (21 Kasım 2018 - 06:43)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir