İkinci El İçerikleri Alabileceğiniz veya Satabileceğiz Devrimsel Dağıtım Platformu İle Tanışın: Asobi Coin

Teknolojinin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesine paralel olarak her alan ve sektörde birçok yeniliğe ve gelişime şahit olmaktayız. Artık çocuklarımız da dijital dünyanın çocukları ve hayatımızdaki hiçbir şey eskisi kadar zor değil. Mesafeler kısalmakta, dijital dünyanın bize getirdikleri ile birlikte bütün iş ve işlemlerimiz birkaç tık ile hallolabilmekte. İş dünyası ve işletmeler teknolojiden istifade ederek ve iletişim kaynaklarını kullanarak dünyanın her yerine mal ve hizmet satarken aynı zamanda artan rekabet ile de mücadele etmekte. Bütün bunlar olurken eğlence ve oyun dünyasında da devrimsel gelişmeler yaşanmakta. Hatırlarsanız eskiden evlerimizde bilgisayar yoktu ve bırakın cep telefonlarını normal telefonla bile bu kadar yaygın değildi. Sadece mahallemizdeki atari salonlarında oyun oynardık ve hayatımızın en güzel anlarını belki o sıralarda yaşamanın tadını çıkartırdık.

Şimdilerde oyun hala bir tutku ve milyarlarca insan artık evlerindeki bilgisayarlardan ya da mobil telefonlarından oyunun tadını keyifli bir şekilde çıkartmaktalar. Ancak oyun endüstrisinde birçok sorunda maalesef baş göstermekte ve bu sorunlar yüzünden çoğu zaman kullanıcılar verimli oyun oynayamamaktadır. Bu sorunların başında hali hazırdaki dijital içerik hizmetleri, oyun oynayan kullanıcılara lisans vermemekte bundan dolayı da, oyunu satmak imkânsız bir hale gelmekte ya da bir oyun, hizmet kapatıldığında, bu oyunun kullanıcıları bütün emeklerini ve içeriklerini kaybetmektedirler. Buna ek olarak dijital haklar yönetiminde birçok problem bulunmaktadır ve bu yüzden özel kullanıcıların oyunları kullanması hiç de kolay değildir. Ayrıca bütün dijital içeriklerin çoğunun kopyalanması oldukça kolaydır. Bunlara ilaveten kullanılan içeriklerin orijinal yayıncıları, bu oyunları hepimizin bildiği e-ticaret platformlarında satıldığı için maalesef yeterince kar da elde edememektedirler. Bütün bunlardan dolayı hem içerik oluşturucuları hem yayıncılar dijital içeriklerin ticaretini yapabilmek için bir pazara gereksinim duymaktadırlar. İşte Asobi Coin yaklaşımı da bu ihtiyacı tespit ederek platformun bir nevi katalizörü olacak Asobi tokenlarının kullanılacağı bir platform oluşturarak karşımıza çıkmaktadır.

Aslına bakılırsa bu platform hem blok zincirinin devrimsel gücünü arkasına alan hem de merkezsiz bir güvenlik sistemine dayanan ve bulut teknolojisini kullanacak olan güvenli içerik platformu ve eşler arası ikinci el içeriklerin kolayca satılabilmesine imkân verecek olan dağıtılmış içerik platformudur. Platform sayesinde küresel olarak kullanıcılar sanal oyun, karikatür gibi içerikleri kripto para birimleri karşılığında alım ve satım işlemlerini yapılabilecektir.

Kısaca bahse konu Asobi platformu oyun öğeleri, yazılımlar, e-kitaplar, çizgi romanlar, videolar, müzik, e-biletler, vb. dijital ürünleri hem satın alabilmek hem de satabilmek için bir P2P dağıtılmış ikinci el içerik platformudur.

Aslına bakılırsa bu platformun arkasında 2004 yılında kurulan ve 600’den fazla çalışanı ile çevrimiçi oyunların geliştirilmesinde 15 yıldan fazla tecrübesi olan Asobimo şirketi bulunmaktadır.  Bu platformun en büyük avantajı küresel anlamda etkili ve tecrübeli olan, ayrıca kendi ürünleriyle kalitesini ortaya koyan ve milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan küresel bir oyun geliştirme şirketinin bu işin arkasında olmasıdır. http://asobimo.com/index.html adı internet sitesini incelediğinizde bu başarılı firma ve ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgiye erişme imkânınız da bulunmaktadır. Ek bir bilgi olarak da bu şirketin çok popüler olan oyunlarını da hem Google Play Store’dan hem de Apple Store’dan ücretsiz olarak indirme imkanınızın olmasıdır. Bu arada ben indirdim ve sizlere de mutlaka tavsiye ederim.  ,

Bu platform ile ilgili bir başka önemli bilgi de hem Asobima hem Switex Gmbh’in bir araya gelerek Asobi pazarı içindeki oyun öğelerinin ikinci el içeriği için NAGA Virtual’ı bir platform olarak geliştirmiş olmalarıdır. Böylece oyunları hem kendileri hem de oyunların yayıncısı aracılığıyla satın alma ya da satma imkânına da kavuşmaktadırlar. Bu alım satım işlemini de https://nagavirtual.com/store internet sitesinden yapabilmektesiniz.

Bu platformun devrimsel yapısı sayesinde merkezsiz güvenlik sistemi ile garantisinde lisans alınabilecek, platform sayesinde kullanıcılar istedikleri dijital içeriği kolayca satın alabilecek veya satabileceklerdir. Bu işlemlerin sonucunda satılan miktar da Asobi token olarak cüzdana aktarılabilecektir. Ek olarak bu platform sayesinde yayıncılar şeffaflık ve gelir paylaşımlarının adil olarak dağıtılmasına da şahit olacaklardır. Asobimo DApps platformu sayesinde ikinci el piyasalardaki dijital içerikler herkes için çok daha değerli hale gelmiş olacaktır. Ayrıca kullanılacak akıllı sözleşmeler sayesinde aracılar ortadan kaldırılacak ve bütün iş ve işlemler daha objektif ve şeffaf bir şekilde yapılabilecektir.

Projenin ICO ve Token  Bilgileri

Asobi Coin bir kripto para birimi olarak Asobi platformunun değeri ve katalizörüdür. Ayrıca bu token platformdaki hem alım hem de satım işlemlerinde kullanılacaktır. Asobi Coin sayesinde içerik oluşturucuları ürünlerini Asobi Market’e ekleyebilecek, tokenlarını, oyunlarını ya da platformdaki diğer dijital içeriklerini birlikte satabileceklerdir.

 • Sembolü: ABX
 • Platformu: Ethereum
 • Token Fiyatı: 0.01 USD
 • Satılacak Token: 8.250.000.000 ABX
 • Toplam Token Arzı: 16.500.000.000 ABX
 • Soft Cap: 5.000.000 USD
 • Hard Cap: 50.000.000 USD
 • Kabul: ETH, BTC, BCH

Projeye yatırım yapmak için https://tokensale.asobimo.io/login adresini ziyaret edebilirsiniz

Yol Haritası

Projenin yol haritası ile ilgili daha fazla bilgi almak için internet sitesini https://asobimo.io/en/ ya da teknik inceleme raporunu https://asobimo.io/pdf/white_paper_en.pdf   inceleyebilirsiniz.

Takım

Proje ekibi ile ilgili daha fazla bilgi almak için internet sitesini https://asobimo.io/en/  ya da teknik inceleme raporunu https://asobimo.io/pdf/white_paper_en.pdf    inceleyebilirsiniz.

Referanslar

İnternet sitesi: https://asobimo.io/en/

Teknik İnceleme: https://asobimo.io/pdf/white_paper_en.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/Asobi-Coin-130436194467568/

Telegram: https://t.me/AsobiCoin_Official

Twitter: https://twitter.com/AsobiCoin

BitcoinTalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4884216

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

7 thoughts on “İkinci El İçerikleri Alabileceğiniz veya Satabileceğiz Devrimsel Dağıtım Platformu İle Tanışın: Asobi Coin

  Sırma Altunbaş

  (24 Eylül 2018 - 15:07)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Emre Ayberk Akfırat

  (3 Ekim 2018 - 09:02)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Elif Dilay Altinkaya

  (8 Ekim 2018 - 10:18)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Cansev Arat

  (10 Ekim 2018 - 07:20)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Rubabe Gökçen Atlı

  (12 Ekim 2018 - 08:27)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  İlyas Umut

  (13 Ekim 2018 - 10:05)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  İclal Akkoyun

  (23 Ekim 2018 - 01:50)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir