KRİPTO PARA TİCARETİNİN YÜZÜNÜ DEĞİŞTİRECEK YENİ VE DEVRİMSEL YAKLAŞIM: KRYPTOIN

Teknolojinin bizlere sunduğu en önemli yeniliklerden biri hiç şüphesiz internet ve bizlere getirdiği avantajlardır. Çok hızlı bir şekilde küreselleşme sürecinin de devam etmesini sağlayan internet hem zaman hem de mekan olarak insanları, şirketleri, kurum ve kuruluşları birbirlerine daha da çok yakınlaştırmıştır. Özellikle finans ve bankacılık çevreleri de bu teknolojik gelişmelerden etkilenmiş, birçok iş ve işlem bankaya gitmeye gerek bırakmadan online olarak dijital dünya üzerinden ve birkaç tuş ile halledilir olmuştur. Blok zinciri teknolojisi ve bizlere armağanı olan kripto paralarda dünya üzerindeki popülerliğine paralel olarak bankaların yerini almaya başlamış, bankacılık işlemlerinin benzerleri blok zinciri üzerindeki kripto paralar ile daha hızlı, şeffaf, güvenli ve ekonomik olarak yapılabiliyor oluşu birçok kişiyi cezbetmiş ve kripto paralara yönlendirmiştir.

Burada süreçte ortaya çıkan Kryptoin yaklaşımı ise kısaca borsada işlem gören fon (ETF) blok zinciri platformu olarak bekleyen bir patenttir.  Burada Krypton hem akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan bir yapı kullanmakta hem de kripto para birimleriyle desteklenen bir ETF’yi sağlamaktadır. Bu bağlamda perakende ve kurumsal yatırımcılar için merkezi olmayan ETF Akıllı Sözleşme platformunu getirme vizyonu ile yenilikçi bir blok zinciri fintech firması olan Kryptoin ETF Systems, 27 Nisan 2018’de yürürlüğe giren ve kısa adı USPTO olan ABD Patent Marka Ofisi’nden de geçici bir patent alma başarısı da elde etmiştir. Bu patent kısaca “Kryptoin Borsa Yatırımlı Blok Zincirleme ETF Token Sistemi ve Kripto Para Birimi Portföyünün Oluşturulması ve Geri Kazanılmasını Kolaylaştırma Metodu” (62 / 663,941) ismiyle birlikte ticaret kripto para birimlerini ve simgelerini değiştirmek ve dağıtmak için bir sistem ve yöntemin gelişimini ifade etmektedir. Ek olarak hem perakende hem de ticari yatırımcıya hizmet vermeyi amaçlayan Kryptoin ETF sistemi ayrıca özellikle ticari yatırımcının ihtiyaçlarını da karşılamak için tasarlanmıştır.

Bu platformun çalışma prensibine bakacak olursak; piyasada yeni ETF tokenları ile birlikte Kryptoin sepeti olarak da bilinen bir yaratım ünitesiyle yapılan istenen oranlarda tokenlar seçebilecek ve ardından yeni ETF tokenı bu sepeti temsil edecek ve sizde kendi dizininizi oluşturacak şekilde programlayabileceksiniz. Yani birçok tokena yatırım yapmak istediğinizi varsayarsak her birini ayrı ayrı satın almak yani yatırım yapmak yerine Krypton’un ETF tokenlarını satın almak suretiyle, portföyünüzde aynı etkiye sahip olabilecek tek bir kripto yerine birçok kriptoyu temsil edecek bir sepet satın almış olmaktasınız. Bu süreçte ise bu sepetler, yatırım yapabileceğiniz merkezi olmayan bir varlık yaratacak akıllı sözleşmeler sayesinde yapılacaktır. Platformun merkezsiz olması nedeni ile bu tokenların çoğunun sadece çok küçük komisyonları ve ücretleri olacaktır.

Kryptoin’in en önemli özelliklerinden biri ise endeks birleştirme, bir birim oluşturma ve yaratma ile birlikte aynı zamanda bu işlevleri kullanabilme yeteneğinin olmasıdır.  Kryptoin sistemi, katılımcı değişimi ile entegre edilmiş bir ETF tokenını içermektedir. Token, geleneksel bir ETF’nin yaptığı gibi hareket edecek ve işlev görecektir. Bu tokenlar ve varlıklar, bir Kryptoin Ticaret Masasında takas edilebilecek ya da takas edilebilecek özelliğe sahiptir. Ayrıca Kryptoin sistemi, patentli yaratım ve geri alım borsa işlemiyle birlikte diğer kapalı uç fonlardan (CEF) ve endeks fonlarından ayrılmaktadır. Bu önemli bileşen, çığır açacak bu uygulamanın entegrasyonuna da izin vermektedir.

Kryptoin içerisindeki Megawallet uygulaması ise sisteme farklı blok zincir düğümlerinin entegre edilmesini sağlayacaktır. Böylelikle Kryptoin, önümüzdeki aylarda yeni endeksler ve ETF’lerin piyasaya sürülmesi ile piyasadaki varlıkları en iyi şekilde temsil etmek için yüzlerce blok zincir düğümünü entegre etmeyi de başaracaktır.

Kryptoin’in bazı özelliklerinden de bahsedecek olursak bunlar; ihraççılar için yönetim altında güvenli varlıklar (AUM),  NAV’da indirimler ve primlerden yararlanmak için ticaret masası ve perakende değişim ve kotasyon sistemidir.  Burada bahsedilen ticaret masası ise uygun bir ETF masası olarak işlev görmesi için hem likidite hem de gerekli korunma araçlarını sağlayan Kriptoin ekosisteminin en önemli bir parçasıdır. Halihazırda ticaret masası iki önemli şifreleme ile entegre edilmiştir. Bunlar Bittrex ve Bitfinex olarak bildiğimiz borsalardır.

ICO VE Token Bilgileri

Kryptoin hem geleneksel ve hem de kripto para piyasalarını birleştirmeye yardımcı olacak bir katalizör olmayı hedeflemektedir. Aslında Kryptoin, kripto pazarı için modern referans mercii olma adına yol almaktadır. Bu bağlamda hem piyasaya yeni çıkan teknolojilerin ve kripto paraların çoğunu derlemek ve anlamaya da yardımcı olacaktır. Kriptoin, kripto para piyasasının tüm farklı yönlerini doğru bir şekilde temsil etmek için endeksleri kapsamlı, tutarlı ve tutarlı bir şekilde oluşturacak, oluşturacak ve sürdürecektir. Ayrıca tokenlar ERC20 standardına dayanacak ve bunları kendi ETF tokenlarınızı oluşturmak için kullanmanız gerekecektir.

 • Token Simgesi: KRP
 • Ön ICO Fiyatı: 1 KRP = 0.10 ETH
 • ICO Fiyatı: 1 KRP = 0.12 ETH
 • Platformu: Ethereum
 • Kabul: ETH
 • Minimum Yatırım Miktarı: 1 ETH
 • Soft Cap: 28,557 ETH
 • Hard Cap: 114,311 ETH

Yol Haritası

Bu devrimsel platformun arkasında başta Donnie Kim (CEO), John Tracey (CFO), Eojin Lim (Yönetim Müdürü), Surendra Kumar (Baş Sistem Mühendisi), Vineet Tyagi (Baş Blok Zinciri Mühendisi), Shubham Dogra (UI/UX Geliştirici), Jim Hong (Analizci ve Danışman), Anthony Licausi (Yatırım Bankacılığı) ve Jason Toussaint (ETF’nin Danışmanı) bulunmaktadır.

Referanslar

Web Sitesi: https://kryptoin.io/

Teknik İnceleme: https://kryptoin.io/whitepaper

Telegram: https://t.me/kryptoinETFs

Twitter: https://twitter.com/@kryptoinETF

Facebook: https://www.facebook.com/kryptoin

Medium: https://medium.com/@kryptoin

Linkendin: https://www.linkedin.com/company/kryptoin/

Blog: https://blog.kryptoin.com/

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4462152.0

ETH Address: 0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “KRİPTO PARA TİCARETİNİN YÜZÜNÜ DEĞİŞTİRECEK YENİ VE DEVRİMSEL YAKLAŞIM: KRYPTOIN

  Kerime Aydoğan Yozgat

  (27 Eylül 2018 - 04:22)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  İsmail Umut

  (12 Ekim 2018 - 03:10)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

  Ahmet Polat

  (16 Ekim 2018 - 19:15)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir