KARLI BİR E-TİCARET İÇİN BLOK ZİNCİRİ DESTEKİ ALIGATO PLATFORMUNUN DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE TANIŞIN

Dünya üzerindeki teknolojik gelişmelerle beraber internetin yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanması her alanda inanılmaz değişikliklere ve yeniliklere davetiye çıkarmıştır. Her sektör teknolojiden maksimum düzeyde istifade ederek hem üretimi arttırmayı hem de satış ve pazarlama teknikleri ile mal ve hizmetlerini dünyanın he tarafına ulaştırmanın hesabını yapmaktadırlar. İnternet sayesinde insanların değişen alışkanlıklarının en başında da alışveriş alışkanlıkları gelmektedir. Artık insanlar oturdukları yerden market alışverişi de dahil olmak üzere mağaza, dükkan gezmeye ve çok zaman ayırmaya gerek kalmadan birkaç tuşla istediklerini alabilmektedirler. Dünyadaki teknolojiye ve dijital dünyanın gerekliliklerine paralel olarak gelişen e-ticaret pazarı baş döndürücü bir hızla büyümektedir. İnanılmaz bir şekilde, e-ticaret platformlarını kullanan herkes için hayatı kolaylaştırmak adına yeni teknolojiler sürekli olarak hayatımıza girmektedir. Ancak bu alandaki en büyük problem hiç şüphesiz küresel pazara hakim olan ve liderliklerini daha lokal ya da küçük şirketlerle paylaşmak istemeyen bu küresel dev şirketler, gerekli iyileştirmeleri yapmamakta ve müşteri odaklı çalışmaktan çok kendi karlarını maksimuma çıkarmaya çalışmaktadırlar. Aslında blok zinciri teknolojisi, sadece e-ticaret endüstrisinin işleyişinin çeşitli düzeylerinde uğraştığı pek çok sorunu çözme potansiyeline sahiptir.

İşte Polonya merkezli Aligato’da yaklaşımı ise piyasadaki bu tekelleşmeye engel olmaya çalışmakta ve müşterilerine daha kaliteli ve ekonomik, merkezsiz olacak bir hizmet anlayışı benimsemektedir.  Bu süreçte Aligato 2.0 platformunun blok zincirinin üzerine kurulan sağlam temeli, bugüne kadar mevcut çözümlerin ulaşamadığı bir seviyede olmak üzere bu alanda ihtiyaç duyulacak güvenlik, istikrar ve şeffaflık sağlayacaktır. Bu platformdaki en can alıcı teknoloji ile akıllı telefonlarda veya bilgisayarlarda sıradan kameralarla bile çalışabilen gözle (eye) ödeme sistemi ile ödeme çok daha güvenli olacak ve alıcıların kendi güvenlik anlayışlarını daha da güçlendirecektir. Kısaca “PAY VIA EYE” diye adlandırılan bu sistem kısaca ödeme ihtiyaçlarının karşılanması yani iris taraması yoluyla yapılan işlemlerin onaylanmasıdır.

Ayrıca bu platform kapsamında yapay zekâ hem alışveriş sürecini kolaylaştıracak hem de öğeleri araştırmak suretiyle platformla her türlü etkileşimi de kolaylıkla sağlayacaktır.  Ayrıca çok kullanışlı ve kullanıcıya ürünü tam zamanında teslim edecek olan hava aracı da ürün tesliminin son aşamasını müşteriye otomatikleştirerek gönderileceğini ve tüm sistemin mevcut altyapının bir parçası olacaktır. Burada sistem, müşterinin kapısına kadar yüz kilograma kadar gönderiler sunan B2C (ticari-tüketici) ve C2C (tüketiciden-tüketiciye) hatları üzerine odaklanacaktır. Ek olarak oluşturulan sistem hem özerk ve çarpışmadan uzak olacak hem de uçan hava araçları için en uygun koşulları sağlamak adına mevcut altyapısı kullanılacaktır. Seçilen yer değiştirme noktalarının her biri, “paraşütle” ile entegre edilecek olan “iletim istasyonu” na sahip olacaktır. Buna ek olarak, “Drone Link” sistemi, teknik sorunlar veya drone arızası durumunda nakliyeyi fiziksel olarak iletebilmeye de imkan tanıyacaktır.

Bu süreçte Aligato ekibi uygun teknolojik, lojistik ve yasal çözümler geliştirmek için çalışmaktadır. Özellikle bazı parçalar için hali hazırda zaten patent alınmış olması da platformun avantajlarındandır. Ek olarak derinlemesine öğrenme aşaması için yapay zekânın uygulanması, kullanıcının rahatlığını ve maksimum zaman tasarrufunu da sağlayacaktır.

Aligato ekosistemi hem satış sürecini hem de alış sürecini çok kolaylaştıracaktır. Müşterilerin tercihlerini yapay zeka ile hemen hatırlayacak olan sistem, teklifleri kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabilecektir.  Bu sistem aynı zamanda satış teklifleri ve açık arttırmaların yayınlanmasında da destek olacaktır. Kullanıcılar çok basit birkaç temel parametreyi yazdıklarında, tekliflerin nasıl hemen optimize edileceği ve müşterilere en uygun şekilde nasıl ayarlanacağı sistemden öneri olarak karşımıza çıkacaktır. Aligato’nun devrimsel vizyonu, en son yenilikçi teknolojik kazanımların sunacağı benzersiz ve öncü çözümler ortaya koyarak hayatı kolaylaştırmak ve sorunsuz bir şekilde çalışan yöntemler ile kullanıcılara benzersiz bir tecrübe kazandırmaktır. Son olarak bütün işlemleri daha da güvenli hale getirmek için, PvE ile ödeme ek bir yetki gerektirecektir. Ayrıca Google Authenticator (2FA) ile bir kod veya önceden belirlenmiş bir PIN veya SMS ile üst düzey bir güvenlik sunulacaktır.

Token ve ICO Bilgileri

 • Token Adı: AligatoCoin
 • Token Sembolü: ALC
 • Platformu: Ethereum (ERC20)
 • Dağıtım Süreci: ICO,
 • Fiyat: 1 ALC = 0,50 USD
 • En az yatırım miktarı : 1 ALC
 • Ön-ICO Açılış: 20.04.2018
 • Ön-ICO Kapanış: 29.07.2018
 • ICO Açılış: 30.07.2018
 • ICO Kapanış: 30.08.2018
 • Hard Cap: 70,000,000 ALC
 • Ödeme Yöntemleri: BTC, ETH, LTC, DOGECOIN, ATB, Aligato.pl (PLN & USD)

Yol Haritası

Referanslar

Web sitesi: https://aligatocoin.io/

Teknik İnceleme: https://aligatocoin.io/whitepaper/aligatocoin-whitepaper-en.pdf

Twitter: https://twitter.com/aligatocoin_io

Facebook: https://www.facebook.com/aligatocoin.io/

Telegram: https://t.me/aligatocoin

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “KARLI BİR E-TİCARET İÇİN BLOK ZİNCİRİ DESTEKİ ALIGATO PLATFORMUNUN DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE TANIŞIN

  Anonim

  (24 Eylül 2018 - 15:07)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Müyesser Akyildirim

  (29 Eylül 2018 - 10:48)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Nesibe Nurefşan

  (3 Ekim 2018 - 06:48)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Ecem Hatice Akova

  (13 Ekim 2018 - 13:04)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Ahmet Ruken Altay

  (27 Ekim 2018 - 21:17)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Hanife Duygu Ata

  (23 Aralık 2018 - 22:09)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir