HYPERQUANT: KRİPTO PARA YATIRIMCILARINA KARLI BİR TİCARET SUNACAK DEVRİMSEL PLATFORM

Dünyamız var oluşundan günümüze kadar her alanda birçok değişikler yaşanmıştır. Tekerleğin icadından ateşin bulunması ile başlayan icatlar süreci, endüstri devrimi ve sonrasında çok daha fazla hızlanmıştır. Ancak günümüzde yaşanan değişim ve gelişimler dünya tarihinde hiç olmadığı kadar fazlalaşmıştır. Aldığımız cep telefonun üzerinden daha ay geçmeden yeni özelliklere sahip başka bir model telefon hayatımıza girmektedir. Teknolojinin bu baş döndüren gelişmesinin paralelinde insan hayatına da konfor ve verimlilik gelmektedir. Artık evlerimiz bile akıllı makinalarla dolmakta, birçok işimizi onlar sayesinde hızlıca halledebilmekteyiz. Özellikle internetin hayatımıza girmesi ve sonrasında bilim ve teknoloji deki gelişmeler birbirini takip etmiş, başta iletişim olmak üzere her alanda devrimsel gelişmeler birbirini izlemiştir. Oturduğumuz yerden bütün iş ve işlemlerimizi dijital dünya sayesinde birkaç tuş ile halledebilmekte, okul eğitimimizi bile e-öğrenme metotları ile tamamlayabilmeyiz. Yine e-spor, e-sağlık gibi kelimeler ve yeni sektörler bizlere bu dijital çağın hediyeleridir. Aslında günümüz dünyasında blok zinciri teknolojisinin hayatımıza girmesi, bize teknolojinin en büyük finansal hediyelerden biri olan kripto paraları sunmaktadır. Hem hızlı ve şeffaf hem de ekonomik ve güvenli olan bu merkezsiz teknoloji sayesinde kripto paralar hem yatırım şeklimizi değiştirirken, artık bankacılık ile ilgili alışkanlıklarımızı da değiştirmiştir.

Özellikle yılı sonuna doğru Bitcoin ve kripto paraların yakaladığı yüksek karlılık, yatırımcı sayısında büyük bir artış meydan getirmiştir. Bankalar başta olmak üzere her alan ve sektör hem blok zincirine yatırım yaparken hem de kripto para dünyasındaki gelişmeleri de an ve an takip etmektedirler. Ancak kripto para dünyasının finansal dünyadaki hacmi aslında hak ettiği yerden çok uzaktır. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle basın ve medyada çıkan haberler küresel dünyada hemen yayılmakta ve yatırım yapmak isteyen insanları kripto dünyadan uzak tutmaktadır. Fakat özellikle kripto para platformlarının çok karışık olması ve teknolojik bilgi gerektirmesi, kullanıcı dostu olmaması, ara yüzlerinin kripto para işlemlerini kolayca ve herkesin yapabileceği şekilden uzak olması, zaten kripto para transferinin bile nasıl yapılabileceğini anlayamayan insanların da kripto dünyaya yatırım yapmasını engellemektedir. Kripto para dünyasına yatırım yapılamayınca ve bu platformlar kullanılamayınca kripto piyasalara para girişi de olmamaktadır.

Bu süreçte ortaya çıkan ve kripto dünyadaki platformların kullanışsız olmasının piyasayı olumsuz etkilediğini fark eden HyperQuant , artık hem tamamen müşteri odaklı bir kripto pazarı oluşturmanın planını yaparken hem de daha verimli ve kullanışlı olmasının yanı sıra otomatikleştirilmiş yatırımlar yapılmasını destekleyecek çok profesyonel bir platform oluşturmak istemiştir. Bütün bunları yaparken blok zincirinin devrimsel özelliklerinde de maksimum istifade edecek platform, yatırım yapılması sürecini de akıllı sözleşmelerle destekleyecektir. Bu aşamada HyperQuant yaklaşımı yeni nesil teknolojilerden olan AI (yapay zeka) ve risk yönetimi sistemlerini blok zinciri teknolojisinin devrimsel gücü ile birleştirecektir. Bu sayede ortaya koyduğu hızlı sipariş teslim protokolü ve bu protokol sayesinde kullanıma açılacak otomatik kripto ticareti, kripto para dünyasının yönetimi için meydana gelen çok verimli ve kullanışlı bir platform olarak karşımıza çıkacaktır.

Aslına bakılırsa kripto dünyada yatırımlar bu piyasayı çok iyi bilen ve takibini yapan uzman ve profesyonel yatırımcılar tarafından gerçekleştirilmektedir. Hyperquant yaklaşımında ise çok daha küçük kripto para yatırımcılarından tutun da çok uzman ve tecrübeli iş dünyasından yatırımcılara ve hedge fonlara kadar bütün kripto para dünyasının paydaşlarına kadar herkes, kripto paraya yatırımı ve kripto para iş ve işlemlerinin tüm aşamalarını ve yönlerini kapsayacak şekilde birçok akıllı çözüme kavuşacaklardır.

Ek olarak HyperQuant, kullanıcı dostu olmakla birlikte müşterilerine birçok avantaj da sunacaktır. Bunları sıralatacak olursak;

 • HyperQuant, çok hızlı bir yapı sunacaktır. Bütün otomatik işlem çözümlerinden daha hızlı çalışmasının yanı sıra hızlı sipariş verme protokolünü de kullanacaktır. Böylece platform tartışmasız bir rekabet avantajına da sahip olacaktır.
 • Hyper Smart’ın kullanılması ile birlikte risk yönetim sistemi ve yapay zekâ teknolojisi, platformun sahip olduğu verilerin yardımı ile yönetebilecek ve bu sistem, kripto dünyadaki riskleri en aza indirecektir.
 • Hyper Güvenlik ise HyperQuant platformundaki mevcut trafiği yürütecek ve Ethereum blok zincirini kullanacaktır. Böylece blok zincirinin devrimsel gücü ile HyperQuant günlük 1.000.000.000 siparişi gerçekleştirebilecektir.
 • Akıllı sipariş yürütme stratejileri belli bir misyon dahilinde teklif stratejileri geliştirmek için sipariş defteri ile birlikte çalışacaktır.
 • ECN elektronik iletişim ağı, sistemin tamamen kesintisiz olacak otomatik ticareti kolaylaştırabilmek için tüm borsaları birleştirecektir.
 • Akıllı sözleşmeler ve algoritmik stratejiler, platformun birleşik protokolünü geliştirmek için akıllı sözleşmeleri kullanacaktır.
 • Risk yönetim sistemi, kripto para ticareti ile birlikte diğer riskler için benzersiz bir risk kontrolü sağlayacak bir SaaS çözümü devsunacaktır.
 • Pazar yapma algoritmaları da HyperQuant pazarlamacı, sipariş defterine yatırım yapabilmek için iki taraflı tekliflerini de desteklemektedir.
 • Son olarak daha etkili risk yönetimi için yapay zekâ danışmanları tarafından HyperQuant’in karlı ticari hareketleri yapabilmesini sağlamak için kullanıcılardan bile piyasa verilerini öğrenebilen yapay teknolojisi de platforma destek verecektir.

Hyperquant ICO ve Token Bilgileri

Yol Haritası

Takım

Referanslar

İnternet Sayfası:  https://hyperquant.net/

Teknik İnceleme: https://hyperquant.net/en/wp/

Özet İnceleme: https://hyperquant.net/en/op/

Telegram: https://t.me/joinchat/AyLwZkMYopaGJkCck8S3Hw

Twitter: https://twitter.com/hyperquant_net

Medium: https://medium.com/hyperquant

Facebook: https://www.facebook.com/hyperquant.net/

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4268680.0

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2104362.0

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

10 thoughts on “HYPERQUANT: KRİPTO PARA YATIRIMCILARINA KARLI BİR TİCARET SUNACAK DEVRİMSEL PLATFORM

  Kutlu Alibeyoğlu

  (29 Eylül 2018 - 22:47)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Acar

  (4 Ekim 2018 - 18:45)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Edip Attila

  (8 Ekim 2018 - 08:21)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Bahar Albaş

  (8 Ekim 2018 - 08:50)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Şerife Asil

  (8 Ekim 2018 - 16:24)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Nuhaydar Akbilmez

  (11 Ekim 2018 - 13:44)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  İsmail Umut

  (11 Ekim 2018 - 18:44)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Ömer Buğra Alparslan

  (12 Ekim 2018 - 01:07)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Acar

  (12 Ekim 2018 - 14:04)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Cihan Akarpınar

  (28 Ekim 2018 - 23:40)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir