Blok Zinciri Destekli Bilime Katlı Sağlayan Devrimsel Patent Platformu: USAT

Bilim tarihin ilk çağlarından beri insanoğlunun hayatına yön vermektedir. Bilgi bazen filozoflar bazen de bilgin yani bilgiye sahip olan kişiler tarafından sağlıktan eğitime, dış politikadan tarıma kadar her alanda birike birike günümüze kadar ulaşmıştır. Modern dünyanın temelleri aslında ilk çağlardan bugüne kadar bulunan ve keşfedilen değerlerin üzerinde yükselmektedir. Bilim yeniliğe, çağdaşlığa, refaha ve barışa giden bir yoldur ve bilim adamı ise bu yoldaki hem bir rehber hem de toplumu karanlıktan aydınlığa ulaştıran bir ışıktır. İçinde bulunduğumuz çağdaki teknoloji başta olmak üzere bütün gelişmeler, buluşlar, keşifler hep bilim adamlarını yoğun ve uzun mesailerinin sonucunda ortaya çıkmışlardır. Özellikle araştırma merkezleri, düşünce kuruluşları, akademik merkezler hep bilim ve akademik camiayı bir araya getirmiş ve daha iyi bir gelecek için çalışma yapmalarını sağlamıştır.

Bugünkü yazımın amacı da USAT isimli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş ile faaliyetlerini sizlere tanıtmak ve başlattıkları ICO ile ilgili bilgi vermektir.  Bu kuruluşun en güzel tarafı, gelişmekte olan ülkelere ve tüm dünyaya olumlu etkisi olan yenilikçi ürünlerini hem tanıtmak hem de yeni projeler geliştirmektir. Bu kuruluşun faaliyetlerinin merkezinde ise teknolojiye en çok ihtiyaç duyan topluluklara ve yardıma muhtaç kişilere uygulanması planlanan insani projeler bulunmaktadır.

Kısaca bu platform günümüzün en güncel konularından biri olan fikri mülkiyet sürecini merkezi olmayan bir hale getirmek için blok zinciri teknolojisinin devrimsel gücünden yararlanacak bir Avustralya kuruluşudur. Bu platformumuz aracılığıyla hem insanlığa faydalı yeni teknolojiler desteklenmekte, saklanmakta hem de finanse edilerek,  geliştirilmekte ve ticarileştirilmektedir. Aynı zamanda bu platform hem insanlığa daha çok hizmet ederken hem de yenilikçilerin haklarını ve çıkarlarını da korumaktadır. Bu platform aynı zamanda Avustralya’da Sunshine Coast Üniversitesi’nde bir yan kuruluşu olarak da faaliyet göstermektedir. Bunlara ek olarak USAT; Avustralya Yüksek Enerjili Malzeme Enstitüsü veya kısaca AIHEM adı verilen bir kuruluşla da doğrudan bağlantılıdır. USAT teknik raporunda bu platformun faaliyet alanı, insan bilgisini genişletmeye yönelik temel ve uygulamalı bilimlerdeki araştırmayı kolaylaştırmak amacıyla kurulan Avustralya merkezli profesyonel bir ittifak olarak ifade edilmektedir.

Ayrıca demin bahsettiğim AIHEM’in networkünü oluşturan profesyonellerin içeriğine baktığımızda küresel çapta 50’den fazla ülkeden yaklaşık 138 profesör, 65 doçent, doktorası olan 89 bilim adamı ve 28 mühendisi bulunduğunu görmekteyiz.

Burada USAT,  blok zinciri teknolojisinin desteği ile proje yapmak ve finanse etmek için mucitleri ve yenilikçileri, akademisyenleri, bilim adamlarını birbirine bağlayan ve türünün ilk örneği olan bir platformdur. Bu süreçte platform, dünyanın her yerinden mucitler tarafından kendilerine sunulan yeni ve gelecek vaat eden teknolojileri finanse etmekte ve geliştirmektedir.  Örneğin platform, yeni bir teknoloji geliştirildiğinde, bu teknolojiyi geliştiren bilim adamlarına ya da mucitlere yenilikçi ürünün patentini almalarına yardımcı olmakta ve daha sonra makul bir ücret karşılığında IP ve patent haklarını satın almaktadır. Satın alındıktan sonra ise tüm patentler ve ticari sırlar, USAT IP Deposu’na depolanmakta ve paylaşılan sahiplik için kullanılabilir hale getirilmektedir.

Yani kısaca USAT, AIHEM’den bir teklif aldıktan sonra, bilim adamlarından oluşan takım her teklifi dikkatle incelemekte, sadece kanıtlanmış mühendislik ve ticari haklara sahip teklifleri seçmektedir.  Seçilen teklifler ise yenilikçi ürünler yaratmak amacıyla USAT tarafından finanse edilmektedir.

USAT Token ve ICO Bilgileri

USAT tokenları, demin sizlere bahsettiğim bilim adamları derneği ile üçüncü taraflar arasındaki tüm işlemlerde, mucitler ve IP’den IP satın alma veya devlet dışı alıcılara ürün satışı da dahil olmak üzere tüm işlemlerde kullanılacaktır.

Ayrıca kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğu için sizlerde USAT tarafından Utoken ICO satışına katılarak, şirketin fikri mülkiyetinin bir kısmını satın alma hakkına sahip olabileceksiniz. Ayrıca şirket, güneş enerjisi kullanımı ile ilgili iki Avustralya patentine de sahiptir. Böylece Utokens’i satın aldığınızda, şirket tarafından tutulan mevcut ve gelecekteki tüm patentlerin nispi payını da satın almış oluyorsunuz.

Yol Haritası

Ayrıntılı yok haritası incelemesi için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://usat.io/pages/roadmap/

Takım

Referanslar

Web Sitesi: https://usat.io/

Teknik İnceleme: https://centr.io/wp-content/uploads/2018/05/White-Paper-USAT-Inc.pdf

Telegram: https://t.me/usat_inc

Twitter: https://twitter.com/USAT_Inc

Linkendin: https://www.linkedin.com/company/18478570/

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4424004

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4419611.0

ETH Address: 0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

1 thought on “Blok Zinciri Destekli Bilime Katlı Sağlayan Devrimsel Patent Platformu: USAT

    Anıl Altın

    (29 Kasım 2018 - 19:13)

    Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir