Blok Zinciri Destekli Yeni Teknolojisi ile Küresel LED Kullanımını Teşvik Eden Devrimsel Platform: Terawatt

Sürekli gelişen ve büyüyen dünyamızda değişmeyen tek şey enerjiye duyulan ihtiyaçtır. Özellikle teknolojinin inanılmaz bir şekilde gelişmesi ile birlikte her alan ve sektörde kullanılmaya başlayan bilgisayarlar, makinalar, araç ve gereçler hep enerjiye bağımlı olarak çalışmaktadır. Artık insan iş gücü ve emeğinin yeri alan akıllı makinalar, yazılımlar, programlar elektrik olmazsa hiçbir işe yaramamaktadır. Bizlerin havaya, suya gıdaya duyduğu ihtiyaç gibi dijitalleşen dünyamızdaki en temel ve hayati ihtiyaç elektriktir. Elektriği elde etmek hiç kolay değildir ve çoğu zaman santrallerde katı yakıtlar yakılarak ve atmosferi kirletmek zorunda kalınarak üretilmektedir. Bundan dolayı hem ekosistemi korumak hem de daha verimli enerji elde etmek için yenilenebilir enerji günümüzde hem tercih edilen hem de popüler olan bir yaklaşımdır. Özellikle yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin hayatımıza girmesi ile birlikte başta enerji sektörü olmak üzere her alanda verimliği arttırmak için devrimsel nitelikteki bu teknoloji kullanılmaktadır. İşte bu süreci iyi analiz eden ve sektördeki mevcut problemler çözmek adına ortaya çıkan Terawatt yaklaşımı, yenilenebilir enerji endüstrisine odaklanarak blok zincirine dayalı bir başlangıç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle enerji şirketlerinin yüksek talebe cevap vermek için yüz milyonlarca dolarlık enerji santrali kurmasına neden olan şebeke aşırı yüklenmesi nedeniyle enerji tasarruflu ışıkların kullanılmasını istemeleri aslında çok önemlidir.  Ayrıca, ABD Enerji ve ABD Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı gibi devlet kurum ve kuruluşlarının kendi pazarlarında LED kabulünü artırmak için aynı zamanda görevlendirilmeleri çok manidardır. Çünkü işletmeler elektrik faturalarını azaltan, ışık çıkışını arttıran, bakım maliyetlerini azaltan ve vergi teşvikleri için LED’leri kullanmak istemektedirler. Evet, Terawatt’ın önemi ve pazara olan etkisi burada öne çıkmaktadır.

Bu proje,  global olarak LED satıcıları, hizmet şirketleri, token sahipleri, işletmeler ve enerji müşterileri tarafından hem finanse edilecek hem de kullanılacaktır. Bu DAO, kamu şirketlerinin ve işletmelerin her zaman enerji tüketici firmalara LED satışlarını sübvanse etmek için fonlara erişilebilmesini sağlayacak yani finansmana erişim sağlayacak merkezi olmayan bir küresel ortak sigorta fonu olarak hizmet verecektir.

Kısaca Terawatt, global LED adaptasyonuna odaklanan, patent bekleyen, para kazanmayı da hedefleyen ve yenilenebilir bir enerji blok zincirleme girişimidir. Terawatt, küresel ödemeler için bir DAO ve r Ethereum tabanlı, özel para birimi oluşturacaktır. Bu platform özet olarak dünya çapında faydalı şirketler, LED satıcıları, işletmeler, token sahipleri ve enerji müşterileri tarafından finanse edilecek ve kullanılacaktır.

Bu süreçte 2035 yılına kadar küresel aydınlatma elektrik tüketimini % 50 yani tahminen 2000 Terawatt kadar azaltmaya yardımcı olacak blok zincir teknolojisinin devrimsel gücünden faydalanacak ve aynı zamanda daha yarı yarıya daha güçlü bir aydınlatma sağlanacaktır. Terawatt bütün bu bahsettiklerime ek olarak gerçek para birimi ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinin alternatifleriyle rekabet edebilmek için deflasyonist bir para birimi oluşturmayı planlamaktadır. Terawatt, bu yapılanlardan sonra hem güneş, rüzgar, hem de elektrikli araçlar gibi diğer yenilenebilir sektörleri ele almayı da hedefine koymuştur.

Bu projede, küresel olarak kamu hizmeti şirketleri ile işbirlikleri ile yapılan temel ortaklıklar, deflasyonist tedarik, token teşvikleri ve cazip pazarlama yaklaşımıyla Terawatt bütün ticari, sokak lambaları gibi endüstriyel, hükümet ve konut binalarına LED’lerin yerleştirilmesi de hedeflenmektedir.

Sonuç olarak bu platforma yatırım yapılmasının başlıca nedenlerinden biri, kâr sağlama şansının yüksek oluşudur. Ayrıca, yatırım yaparak topluluk önerileri üzerine oylama yoluyla fonları yönlendirebilecek ve LED’in dünya çapında benimsenmesini sağlamaya yardımcı da olabileceksiniz.

TeraWATT LED Token ve ICO Detayları

 • Simgesi: LED
 • ToplamToken Miktarı: 100.000.000 LED
 • Özel satış Tarihi: Haziran 2018
 • Ön-ICO Tarihi: Temmuz 2018
 • Ön-ICO Fiyatı 1 LED = 0,30 USD
 • ICO Tarihi: Eylül 2018
 • Fiyat 1 LED = 0,40 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul: ETH
 • Minimum yatırım: 0,2 ETH
 • Soft Cap: 500.000 ABD doları
 • Hard Cap: 11.460.000 ABD doları

Yol Haritası

Referanslar

https://terawattled.com/

https://terawattled.com/assets/Terawatt.pdf

https://t.me/TeraWattICO

https://mobile.twitter.com/terawatt_led

https://m.facebook.com/Terawatt/about

https://www.youtube.com/channel/UCNtUjNIRzbUQBK95dYinJhQ

https://github.com/terawattled

https://www.reddit.com/u/terawatt_2018/?st=JD8B83Z2&sh=f29f32f4

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4566082

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4180151.0

 

ETH Address:  0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “Blok Zinciri Destekli Yeni Teknolojisi ile Küresel LED Kullanımını Teşvik Eden Devrimsel Platform: Terawatt

  Anıl Altın

  (29 Eylül 2018 - 07:21)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Acar

  (13 Ekim 2018 - 09:57)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir