Blok Zinciri Destekli Küresel Müzik Ekonomisine Katkı Sağlayacak Devrimsel Yaklaşım: INMUSIK

Teknoloji ile birlikte dünyada inanılmaz yenilikler ve değişiklikler yaşanmaktadır. Her yeni güne bir başka buluş veya keşifle başlamaktayız. Bu hızlı değişim sürecinde eğitimden tarıma, sağlıktan sanata kadar her sektör ve alanda yenilikler birbirini izlemektedir. Özellikle internetin bizlere sağladığı avantajlar sayesinde bilgiye ve veriye ulaşmak her zamankinden kolay olurken, IT teknolojilerinin gelişmesi ve sosyal medyanın dünyada milyarlarca insan tarafından kullanılması ile birlikte her sektörü oluşturan kişi ve şirketler arasında kolay bir iletişim mekanizması da kurulmuştur. Bunlarla birlikte kripto paraları bize sunan blok zinciri teknolojisinin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ile birlikte her sektör ve alanda bu popüler teknoloji kullanılmaya başlamıştır. Özellikle hızlı, güvenli, şeffaf, ekonomik ve merkezsiz oluşu sayesinde tercih edilen bu teknolojiyi artık müzik endüstrisinin de kullanma zamanı gelmiştir.

İşte bu süreçte ortaya çıkan Inmusik yaklaşımı, hem dinleyiciler hem de müzisyenler için içerik oluşturmak, keşfetmek, yeniden yorumlamak ve bu emek ve çabalarından dolayı para kazanmaya yönelik bir blok zinciri destekli müzik ekosistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Inmusik ayrıca müzik endüstrisinin akış ve sosyal etkileşimini de destekleyecektir. Bu yaklaşım, özellikle daha iyi ekonomi için kripto para ödüllerini kullanacak ve gelecekteki müzik endüstrisi uygulamalarının yapılabileceği finansal bir çerçeve sunacak, hem uygulanabilir hem de ölçeklenebilir bir iş modeline dayanmaktadır. Buna ek olarak, Inmusik blok zinciri, büyük yayıncıların da katkısıyla, yeni nesil teknoloji olan blok zincirine eklenen her şarkı için dijital hak yönetimini de dahil etmektedir. Böylece platform bağımsız bir içeriğe sahip olsa da, büyük etiketli müzik altyapısına sahip ilk blok zincirleme uygulaması olarak kullanıcılarına hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Platform kapsamında verilecek olan kripto para ödülleri ve gelecekteki müzik endüstrisi uygulamalarının yapılabileceği finansal bir çerçeve olacak bu yaklaşım, müzik akışından sosyal medyaya, hem içerik sahiplerine hem de dinleyicilere ve hayranlara katkıda bulunan topluluk için iyileştirme, doğrulama ve şeffaf ödemeleri içeren kavramları birleştirecektir.  Özellikle her türlü müziğin varlığına dayalı bir endüstri için gerekecek çok adil bir piyasa ekonomisi sağlayabilmek için her kullanıcının katkısını kolayca hesaplayabilecek bir sistem gerekmektedir.

Inmusik’in nasıl çalıştığına bakacak olursak, özellikle bir yandan kullanıcıları için reklamsız olacak bir yandan da müzik akışı için bir platform sağlayan bir uygulamaya sahip olacaktır. Bu uygulama içerisinde ise hayranların para kazanabilecekleri ve topluma katkılarından dolayı ücretsiz üyelik kazanabilecekleri çok sayıda sanatçı, şarkı ve albüm bulunmaktadır. Sanatçılara hem müziklerini yükleme hem de yönetme imkânı verirken ayrıca hayranlarıyla etkileşim kurabilme, bilet veya hizmet satabilme ile birlikte şeffaf kazanç sağlama fırsatı da tanınmaktadır.

Bütün bunlara ek olarak dinleyiciler ve müzik tutkunları,  yeni şarkılar keşfetmek için token kazanacakları şekilde ödüllendirileceklerdir.  Bu süreç, en iyi müziğin oylama yoluyla ortaya çıkmasına ve sanatçıların başarılı olmaları için desteklenmesine de yardımcı olacaktır. Sonuç olarak kullanıcılar aktif müzik katılımları için ödüllendirileceklerdir.  Burada bir önemli bir detay da platformun sanatçıların büyümesini ve daha popüler hale gelmesini de desteklemektedir.

Inmusik ayrıca sanatçılar için etiketleri de desteklemektedir. Blok zincirinde bulunan tüm müzik endüstrisi için geliştirilmiş bir telif hakkı yönetim sistemi oluşturmak için dünya çapında en popüler yayıncılık şirketleri ile birlikte çalışmaktadır..

ICO ve Token Bilgileri

Platformun iki destekleyici varlığı bulunmaktadır. Bunlar;  Inmusik tokenleri (Sound Coin) ve Inmusik cash (IC) dir. $OUND tokenı,  Inmusik nakit değerinin türetildiği platformun tokenı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Tokenlar ERC20 standardındadır.  Tokenlar, kullanıcılar tarafından satın alınabilecek veya satılabilecektir. Ayrıca bu tokenlar, platformdaki finansal işlemler sırasında ve ödüller için dönüşüm olarak kullanılabilecektir.

 • Sembolü: SOUND
 • Kabul: USD, EUR, INR, BTC, ETH
 • Toplam Token Miktarı: 400.000.000
 • Platform: Ethereum
 • Tipi: ERC20
 • Ön-ICO Fiyatı: 1 SOUND = 0.10 USD

Yol Haritası

Referanslar

Web sitesi: https://inmusik.co/

Teknik İnceleme: https://inmusik.co/wp-content/uploads/2018/05/inmusik-wp-v1.1.pdf

Telegram: https://t.me/inmusik

Twitter: https://twitter.com/InmusikOfficial

Facebook: https://www.facebook.com/WohooInMusik/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/inmusik/

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4686423

ETH Address: 0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “Blok Zinciri Destekli Küresel Müzik Ekonomisine Katkı Sağlayacak Devrimsel Yaklaşım: INMUSIK

  Adıgüzel

  (22 Ekim 2018 - 03:26)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Bestami Ağırağaç

  (8 Kasım 2018 - 09:42)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir