DÜNYAMIZDAKİ ENERJİ SORUNLARINI ÇÖZECEK DEVRİMSEL BİR YAKLAŞIM: WPP Energy

Üzerinde yaşadığımız dünya her geçen gün farklı yeniliklere ve gelişmelere ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle inanılmaz hızla gelişen teknoloji hayatımızın her alanına girmiş, bütün sektör ve alanlarda devrimsel değişiklerin yapılmasında öncü olmuştur. Özellikle tarım toplumundan gelişmiş bir sanayi toplumu haline gelmemizin sonucunda enerji tüketimimizde buna bağlı olarak artmaktadır. Ayrıca artan nüfusa paralel olarak yaşam alanlarımız genişlemiş, bu devasa nüfusun istihdamı için ise fabrikalar, iş yerleri hep enerjiye bağlı olarak çalışır olmuşlardır. Bu yüzyıl insanoğlunun enerjiye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bir çağdır ve enerji üretimi için doğal kaynakların çok sınırlı olması enerjinin hem pahalı hem de zor ulaşılabilir olması sonucunu doğurmuştur. Dünya üzerinde bilim adamları hem alternatif enerji kaynakları araştırmakta hem de enerji tasarrufu için neler yapılabileceğine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bu süreçte ortaya çıkan yeni nesil teknoloji olan blok zinciri ise kullanım alanı olarak her sektöre uyarlanabilen ayrıca hızlılığı, güvenilirliği, şeffaflığı, ekonomik oluşu ve merkezi olmayışı ile kullanıldığı sektöre verimlik ve kar getiren bir yaklaşımın en önemli bileşeni olmuştur.

İşte dünyadaki toptan yenilenebilir enerji üreticilerinin enerji üretim verilerini bir platforma aktarmak suretiyle dünyanın birçok yerinde yeşil enerjinin maliyetini azaltmak için oluşturulan WPP Energy yaklaşımı dünyamızdaki enerji sorununa el atmak amaçlı olarak karşımıza çıkmaktadır. İsviçre’nin Cenevre şehrini merkez olarak seçen WPP Energy yaklaşımı küresel çapta yenilenebilir enerji sektörünün lider ortağı olarak bu platformu oluşturmuş,  dünyanın en ekonomik ve verimli enerjisini üretmek ve sağlamak için yenilikçi ve yıkıcı teknolojileri kullanmayı da bir misyon olarak benimsemiştir.

Kısaca, WPP platformu dünyanın birçok yerinde kullanılan yeşil enerjinin maliyetini azaltabilmeyi amaçlamaktadır. Platform bunu başarmak için de dünya çapında bütün yenilenebilir enerji üreticilerinin enerji üretim verilerini platforma aktarmayı planlamaktadır. WPP ayrıca kendi fazla küresel enerji üretimi de platform içerisinde satın alınabilir hale getirilecektir.

Bu platformun amaçladığı ekosistem ise, dünyanın bazı bölgelerinden alıcılar, geleneksel güç kaynaklarına kıyasla bu platformdan indirimli fiyatlardan olacak şekilde verimli ve temiz enerji satın alabileceklerdir.

Bu platform kapsamında üç ana faaliyet alanı bulunmaktadır. Bunlardan ilki Devlet İmzalı Sözleşmelerdir.  Bu kapsamda dünya çapında çeşitli hükümetlerin var olan yenilenebilir enerji projeleri bulunmaktadır ve bu pazar yaklaşık olarak 50 milyar dolardan fazladır. WPP yaklaşımı ise Aralık 2018’den beri neredeyse 6 milyar dolarlık bir rakamın üzerinde bir yatırım alarak, dünya çapında birçok ülkeyle 35 yıl boyunca devam edecek yeşil enerji üretimi için sözleşmeler imzalamıştır. Bu sözleşmeler arasında, belediye katı atıklarını (MSW) elektriğe ya da yerel pazarlar için poşet gibi yan ürünlere dönüştüren PPA’lar (Güç Alım Anlaşmaları) bulunmaktadır.

Ek bir bilgi olarak WPP’nin imzalı hükümet sözleşmeleri her geçen gün genişlemektedir. WPP iş planı içerisinde dünyanın 20.000’den fazla ekosistemi kirleten kömür, petrol, doğal gaz ve benzinli enerji santrallerinin mümkün olduğunca temiz HHO enerjisine dönüştürülmesi bulunmaktadır. WPP, bu endüstriyi hem temizleyecek hem de işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak, santral verimliliğini arttıracak, enerji üretim maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak çözüme sahiptir.

WPP Energy’nin iki dijital platformu bulunmaktadır. Bunlardan ilki Global Yeşil Enerji Platformudur. Bu platform dünyadaki yeşil enerji üreticilerinin enerji üretim verilerini yakalamak için 2018 3. Çeyrek sonlarına doğru devreye girecektir. Platformda yer alan Yeşil Enerji Üreticileri, geleneksel fiyatlar yerine indirimli fiyatlarla dünya genelinde temiz enerji üretimi isteyen kurumlara ve özel tüketicilere toptan fiyatlardan güç sağlamayacaktır. WPP’nin kendi küresel güç üretim verilerini de bu platforma aktaracaktır. Platforma aktarılan bu veriler, üretilen enerji türünü, mevcut enerji miktarını, enerjinin fiyatını ve yerini içerecektir.

Bu platformlardan ikincisi ise WPP değişim platformudur ve 2018 4. çeyrekte devreye alınacak olup, piyasadaki çeşitli enerji ve kripto paraları yeni bir değişim platformunda toplayacaktır. Bu, çeşitli para birimlerinin birbirleri ile ve enerji ile karşılıklı ticaret yapmasına izin vermek suretiyle platformdaki tüm katılımcılar için likiditeyi arttıracaktır.

El olarak WPP Energy, dünyanın az gelişmiş ve üçüncü dünya ülkelerinin konut ve enerji sorunlarına çözüm bulmak için hatırı sayılır sayıda yeni fırsatlar sunacak ve bunun için de küresel olarak en gelişmiş teknolojileri kullanacaktır. Ayrıca WPP en çok yardıma muhtaç ülkelere bir insani yardım olarak güç üretimindeki artışı kolaylaştırmak için toplam WPPCOIN karının yüzde birini bağışlayarak bu alanda önemli bir adım da atmaktadır.

ICO ve Token Bilgileri

Platform, platformdaki tüm işlemlerde kullanılmak üzere temel ödeme aracı olarak kendi tokenı olan WPPCOIN’i geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Yol Haritası

 

Takım

Referanslar

İnternet Sitesi : https://wppenergy.io

Teknik İnceleme: https://wppenergy.io/pdf/Whitepaper.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/WPP-Energy-575263249486648

Twitter: https://twitter.com/wppenergycoin

Telegram: https://t.me/WPPEnergy

Bitcointalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4449273.0

Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4518298.0

ETH Address: 0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

8 thoughts on “DÜNYAMIZDAKİ ENERJİ SORUNLARINI ÇÖZECEK DEVRİMSEL BİR YAKLAŞIM: WPP Energy

  Delal Abdullatif Abzak

  (8 Ekim 2018 - 18:49)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Çisem Atok

  (10 Ekim 2018 - 04:13)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Elif Dilay Altinkaya

  (12 Ekim 2018 - 07:10)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Ahmet Ruken Altay

  (13 Ekim 2018 - 10:07)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Saime Avıandı

  (19 Ekim 2018 - 04:03)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Erna Aluç

  (25 Ekim 2018 - 06:46)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Kerime Hacer Akıllı

  (10 Kasım 2018 - 04:12)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Yasin Şükrü Arap

  (7 Aralık 2018 - 11:02)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir