SUNUCUSUZ BLOK ZİNCİRİ TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK BİR MULTİ-KRİPTO ÇATAL OLUŞTURAN YENİ BİR YAKLAŞIM: BITCOIN ORIGIN

Günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde hayatımıza birçok yenilik girmiştir. Artık her yeni güne bir buluş veya keşifle uyanmaktayız. Özellikle iş dünyası başta olmak üzere her sektör ve alan hızla teknolojinin sağladığı konforu ve gücü kullanarak verimlilik ve üretim kapasitesini arttırmaktadır. Özellikle internetin hayatımıza girişi ile birlikte bilgi ve veriye ulaşmak her zamankinden kolay olmuştur. Bu gelişmelerle birlikte devrimsel bir şekilde blok zinciri yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkmış ve kripto paraları bizlere hediye olarak sunmuştur. Özellikle Bitcoin’in 2018 yılı başında yakaladığı üst düzey performans ve karlılık dünyada kripto paralara karşı bir ilgi uyandırmış ve birdenbire yatırım piyasasının en çok araştırılan değeri olmuştur.

Sonuç olarak Bitcoin, çevrimiçi işlemek için kullanılabilecek sanal bir para birimi olarak kullanımdadır. Burada kripto para birimlerinin arkasında yatan teknoloji birbirinden farklı kılan benzersiz kodların şifrelenmesidir. Ayrıca bilgisayar cihazlarımızdaki herhangi bir mp3 veya kelime dosyası gibi, Bitcoin dosyaları da bir bilgisayar, flash disk veya Bitcoin dijital cüzdan adı verilen bir yazılımda da saklanabilmektedir. Burada saydıklarıma ek olarak Bitcoin, internet üzerindeki Bitcoin depolama hizmetlerinde kullanılacak olan sosyal bulut biçiminde depolanabilmektedir.

Ancak bu süreçte ortaya çıkan Bitcoin Origin, sunucusuz blok zinciri teknolojisini kullanarak bir multi-kripto çatal oluşturma niyetinde olan yeni bir projedir. Bitcoin Origin projesi, mevcut PoW şifreleme para biriminin işlevselliğini oluşturacak ve geliştirecektir. Ayrıca burada Bitcoin Origin, genel kullanım, işlevsellik, ölçeklenebilirlik ve PoW şifrelemesinde gömülü gizliliğini artıracak ve iş dünyası için bir hizmet projesi olarak sunucusu olmayan bir blok zinciri sağlayacaktır.

Bitcoin sahiplerine Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Dash orantılı miktarda Bitcoin Origin verilecektir. Çatallaşma (fork)sürecinde, beş PoW çatallaşmış kripto para biriminin her biri için bütün ABD doları değerleri bloke edilecek ve bu değer, mevcut mal sahibine verilen oranların kalitesini belirlemek için kullanılacaktır. Burada sizlere bahsettiğim Fork yani çatallanma, paylaşılan bir geçmişi olan blok zincirlerinin, iki farklı sürümünün oluşmasını sağlayan bir güncellemenin yapılması halini ifade etmektedir. Burada kripto para birimi için bir güncelleme gerektiğinde kullanıcıların da bunu hem kabul etmesi hem de bu önerilen üst sürümlerini bilgisayar ortamına indirmeleri gerekmektedir. Birçok kullanıcının ancak bunu kabul etmesi de gerekmektedir.

Bitcoin Origin, kendi kendini finanse edecek özel bir fon olacaktır ve ICO da yapılmayacaktır. Çünkü ICO’nun bir ürünü piyasaya sürmemesi, token dağıtımı ile ilgili sorunlara neden olmaktadır. Bitcoin Origin,tokenlı nesnelerin daha geniş bir topluluğa dürüst ve tarafsız bir şekilde dağıtımı yapmaya karar vermiştir. Böylece Bitcoin Origin, çatallaşma fikrini en iyi çözüm olarak öne sürmektedir.

Burada Bitcoin Origin çok durumlu bir makine (MSE) olarak kabul edilmektedir. Çok durumlu mekanizma blok zincirini kolaylaştırmaz, ancak çoklu çift hal blok zincirlerine izin vermektedir. Bu süreç ücretlerin, sözleşmelerin ve işlemlerin ödemesine başlangıçta her bir tokenın kullanılmasına izin vermektedir.  Bitcoin Origin, blok zincirleri ile çok seviyeli bir yaklaşım uygulayacaktır. Burada kullanılacak teknolojideki kök zincirinin amacı sadece zincirler arası iletişimi kolaylaştırmaktır. Zincir kökünün üstünde başka birçok amaçlı zincir bulunacaktır. Ayrıca bütün bu zincirler, ek maliyetler yaratan aynı işlevsel ilaveleri gerektirmez. Bitcoin Origin, özel hizmetler için özelleşmiş ağları pazarlayacaktır.  Etkileşim, kullanıcının bakış açısından soyutlanırken, temel teknoloji, sürecin akışını belirleyecektir.  Ayrıca, Bitcoin Origin Ethereum köprülerini çok kullanıcılı Bitcoin Origin makinesinde kendi tokenlarına dönüştürmeyi sağlayacak olan Ethereum köprüsünü geliştirmiştir. Bitcoin Origin, zincir gecikmeli çözümleri için ana yüksek ölçeklenebilirlik kısıtlaması olarak ağ gecikmesini ve yayılımını tanımaktadır.  Bitcoin Origin, blok zincirinin altında, yüksek kullanılabilirliğe sahip bir işlem olarak işlev görecek ve belleği engelleyecek bir katman önerecektir.

Bitcoin Origin, şirketlerin Bitcoin Origin altyapısını ve blok zincirinin işlemlerini bir hizmet olarak kullanabilecekleri sabit fiyat hizmetleri de sunacaktır.

Bu platformun pazarlama stratejisinde yer alan alt başlıkları;

 • Dünyadaki çatalla ilgili yeni bir yaklaşım olması,
 • Madenciler için daha yeşil bir görev olması,
 • Ağ koruması için kullanıcı katılımı teknik düğümlerinin bulunması,
 • PoW karlılık ve karşılaştırma hesaplamasının yapılması,
 • ICO’nun olmaması, kendini finanse etme özelliği, ekonomik token özelliği,
 • Zinciri bir hizmet olarak engelleme,
 • Kurumsal uygulamalarının bulunması,
 • Gerçek dünyada ürün tanıtımı,
 • Operasyonun kökeni şeklinde sıralayabiliriz.

Token Bilgileri

Yol Haritası

Takım

Bitcoin Origin, kripto sevenler tarafından başlatılacak ve yönetilecektir. Müşteri teknik desteği, altyapı geliştirme ve bakım, pazarlama, insan kaynakları, halkla ilişkiler ve finans sektörleri başta olmak üzere Bitcoin Origin ekosisteminin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok disiplinler arası uzmanlığa sahip bir ekip oluşturulmuştur.

Referaslar

Bitcoin Origin projesi ile daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri incelemenizi tavsiye derim.

İnternet Sitesi: https://www.bitcoinorigin.io/

Teknik İnceleme: https://www.bitcoinorigin.io/pdf/BitcoinOrigin-PositionPaper.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/BitcoinOriginHQ/

Twitter: https://twitter.com/BitcoinOriginHQ

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCYOvhlF81GX2iz6OIl9PnrQ

Reddit: https://www.reddit.com/user/bitcoin_origin

Telegram: https://t.me/BitcoinOriginHQ

Bitcointalk Ann : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3716485.0

Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4477491.0

 

ETH Address:  0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

8 thoughts on “SUNUCUSUZ BLOK ZİNCİRİ TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK BİR MULTİ-KRİPTO ÇATAL OLUŞTURAN YENİ BİR YAKLAŞIM: BITCOIN ORIGIN

  Lemi Akarçay

  (30 Eylül 2018 - 15:58)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Sabiha Elvan Atol

  (3 Ekim 2018 - 14:50)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Cansev Arat

  (9 Ekim 2018 - 15:44)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Erna Aluç

  (9 Ekim 2018 - 18:05)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Rubabe Gökçen Atlı

  (12 Ekim 2018 - 14:37)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Lemi Akarçay

  (15 Ekim 2018 - 15:32)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  İlma Aldağ

  (11 Kasım 2018 - 16:07)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Fethullah Altınöz

  (20 Kasım 2018 - 01:48)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir