SOSYAL SORUMLULUK ANLAMINDA DEVRİM YARATACAK YENİ YAKLAŞIM: HORYOU

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte aklımıza gelen her alan ve sektörde de gözle görülür gelişmeler ve değişimler yaşanmaktadır. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesiyle birlikte bütün iş ve işlemlerimiz dijital dünyaya taşınmıştır. Aynı zamanda teknoloji bir katalizör gibi hem toplumların hızlandırmış bir şekilde gelişmesini sağlamış hem de sunduğu avantajlar ile insanoğlunun hayatını kolaylaştırmıştır. Teknoloji sayesinde artık küreselleşen dünyada insan davranışları da değişmiş, sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte gerçek hayattaki davranışlarımız, alışkanlıklarımız, arkadaşlıklarımız sanallaşmıştır. Teknolojinin bizlere sağladığı sayılamayacak kadar çok olumlu katkılarının yanı sıra kültür ve sosyal hayat üzerine tabi ki olumsuz etkileri de bulunmaktadır.

Teknolojinin hepimiz için daha kapsayıcı ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratacağına olan inancımızda her ne olursa olsun devam da etmekte.  Ancak yine de toplumların bir kısmı müreffeh bir şekilde yaşamlarını sürdürürken, dünyanın birçok kesimi de açlık, susuzluk, savaş, çatışma, karışıklık, eğitimsizlik, anne-çocuk ölümleri, çocuk askerler, küresel ısınma, çevresel sorunlar gibi sayılamayacak kadar çok küresel problemlerle boğuşmak zorunda kalmaktadır. Özellikle BM başta olmak üzere uluslararası kuruluşlar bin yıl eylem planları gibi sorunlara çözüm arayışı içine girseler de, uluslararası kuruluşlara hem devletlerin hem de STK’lar başta olmak üzere, iş dünyasının, sanat camiasının desteği çok önemli hale gelmektedir. Burada işbölümü ve eşgüdümlü bir şekilde çalışmanın ve bu alanla ilgili farkındalık yaratmak daha hayati önem taşımaktadır.

İşte bu süreçte ortaya çıkan Horyou yaklaşımı, yerinden yönetim gücüyle donatılmış yeni nesil teknoloji olan blok zinciri ile birlikte olumlu bir değişim için bir hızlandırıcı potansiyeline sahiptir. Burada Horyou yaklaşımının amacı kısaca Birleşmiş Milletler tarafından önerilen ve ülkelere bir yol haritası sunan 2030 sürdürülebilir kalkınma planı ile daha kapsayıcı ve uyumlu bir dünyayı oluşturmak için blok zincirinin devrimsel gücünden istifade etmektir. Bütün bunlara ek olarak, 2016 yılında, ekonomik katılımı destekleyen ve Birleşmiş Milletler 2030 gündemini destekleyen ilk dijital para olan Spotlight’ı açıklayan Horyou yaklaşımı, 28 Kasım 2017’de Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde resmen tanınmıştır. Ayrıca Horyou, insanları iyi niyetle bir araya getirmek suretiyle BM Sürdürülebilir Hedeflerine ulaşma yolundaki projeleri finanse etmelerini sağlamak suretiyle ekonomik katılımı desteklemeyi planlamaktadır.

Kısaca Horyou yaklaşımı, fikirlerin paylaşılmasına, insanların ilham almasına ve insanların birbirine yardım etmesine izin verecek, sosyal faydalar sunabilmek adına için eşsiz bir platformdur. Horyou, sosyal yardımlaşmayı seven bireyleri, kuruluşları ve varlıkları birleştirecektir.  Horyou platformunda organizasyonlar, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri için bu yeni yaklaşım sayesinde yeni inisiyatiflere kucak açabileceklerdir. Bu platformun bir özelliği de 18 Aralık 2013’te kurularak, 250’den fazla kullanıcı ve 180’den fazla ülkeden 1500’ün üzerinde organizasyonla sosyal sorumluluk faaliyetlerini kendi bünyesinde toplayan Horyou sosyal ağı hayata geçmiştir. 2014 yılında ise İsviçre merkezli, kâr amacı gütmeyen bir kurum olan Horyou Vakfı kurulmuştur. Horyou, uluslararası organizasyonlar, destekleyici örgütler, sivil toplum ve yerel topluluklar da dahil olmak üzere bir çok konuda faaliyet yapmaya hazırdır.

HoryouToken ise Horyou pozitif etkileşimlerinin ve yardım kanallarını beslemek için kullanacağı yardımcı program simgesi olacaktır. HoryouToken ile Horyou, “İyi Amaçlı Blok Zinciri” adı verilen gerçek anlamda yeni bir yaklaşım olacak ve herkesin sosyal sorumluluk faaliyetlerine katılmasını mümkün kılacaktır.

HoryouToken, olumlu ve anlamlı etkileşimler için sosyal medya faaliyetlerinden faydalanmak için topluluk katkısı oluşturmayı da amaçlamaktadır. Akıllı sözleşmeler, Spotlight ve Horyou Vakfı aracılığıyla Horyou platformu, HoryouTokens’ın günlük işlemlerini topluluk için olumlu bir etki gücü oluşturacak şekilde para kazandırmasını sağlayacaktır. Ayrıca Horyou , Facebook gibi sezgisel bir platform oluşturmak isteyen ve büyük sosyal projeleri finanse edebilmek için bağışlar yapılmasına imkan tanıyan bir blok zinciri tabanlı sosyal ağ projesidir .

Bu nedenle Horyou topluluğu üyeleri, Spotlight olan yerel para birimini kullanarak ağa erişmelidir. Belirteç dolaşımda kalacak başka bir üyesinden transfer etmek yeteneğine sahip Horyou toplum içinde. Hightou platformu, Spotlight’ın satın alınmasından ve kaydırılmasının yanı sıra, Horyou’daki sosyal katılım ve etkinlik gibi birden fazla faktöre dayanarak bir üyeye jetonu ödüllendiren tescilli bir algoritma da kullanıyor.

Horyou Token Bilgileri ve ICO Detayları

Horyou Token sadece özel bir ICO ile 21 Haziran 2018 ile 28 Temmuz 2018 arasında satın alınabilecektir.

Yol Haritası

Referanslar

https://www.horyou.com/

https://tge.horyoutoken.io/

https://t.me/HoryouToken

https://medium.com/@HoryouToken

https://www.reddit.com/r/HoryouToken/

https://twitter.com/horyoutoken

https://www.youtube.com/channel/UCSZPUrVX1E9oXC9yJghn-bw

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4610649.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4464724

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

7 thoughts on “SOSYAL SORUMLULUK ANLAMINDA DEVRİM YARATACAK YENİ YAKLAŞIM: HORYOU

  Kutlu Alibeyoğlu

  (3 Ekim 2018 - 01:24)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Pekcan Aksöz

  (8 Ekim 2018 - 08:44)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Erna Aluç

  (10 Ekim 2018 - 09:54)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Edip Attila

  (10 Ekim 2018 - 17:53)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Sabiha Elvan Atol

  (13 Ekim 2018 - 09:57)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Ömer Buğra Alparslan

  (13 Kasım 2018 - 18:34)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Ahmet Polat

  (7 Aralık 2018 - 18:31)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir