BAĞIŞ DÜNYASINA BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL PLATFORM: Humancoin

Yardım ve bağışın geçmişi insanoğlunun var olduğu gün kadar eskidir. Her zaman insanlar çevrelerinde yardıma ihtiyaç duyduklarını düşündükleri kişilere yardım ederler. Bu bir insanlık görevi olduğu kadar toplumların birbirine kilitlenmesine, kardeşliğin ve sevginin çoğalmasına yola açar. Paylaşmak her zaman bir erdemdir ve paylaşan kişi ihtiyaç duyanın yardımına koştuğunda kendini daha mutlu ve huzurlu hissetmektedir. Aslında büyün dinlerin temelinde de yatan en önemli felsefe de yardımlaşmadır. Günümüz dünyasında ise devamlı çatışmalar, savaşlar, mülteci krizleri, açlık, su sorunu, büyük trafik kazaları, maden göçükleri, nükleer patlamalar, yangın, sel, deprem, fırtına gibi birçok doğal ve doğal olmayan felaketler yüzünden insanlık tarihinde hiç olmadığı kadar yardıma ve bağışa ihtiyaç duymaktadır. Bu para ve fon çoğu zaman Birleşmiş Milletler çatısı altındaki Uluslararası Kuruluşlar eliyle yapılmaya çalışsa da sadece ülkelerin verdiği yıllık üyelik aidatlarıyla çarklarını döndürmeye çalışan bu kuruluşların çabası yetersiz kalmaktadır. Yine de fon oluşturma çabaları altında sivil toplum kuruluşları da yardım ve bağış konusunda kendilerini çok geliştirmişlerdir. Özellikle sınırı aşan doktorlar, green peace gibi STK’ların ünü dünyaca bilinmektedir. Bu kuruluşlar yardım ve bağış ile faaliyetlerini sürdürürken yardım sektöründe kullanılan teknoloji maalesef oldukça geridir.  Bundan dolayı bazen insanların akıllarına şüpheler gelmektedir.  Bundan dolayı bağış yapanlar, fonların amaçlanan hedefe zamanında ve tam olarak ulaşıp ulaşmayacağı konusunda ihtiyatlı olmaktadırlar.  Bunun başlıca nedeni, hayır kurumlarının çalışmalarını resmi olarak koordine edecek ve değerlendirecek, gerçek işi bu olan bir uluslararası örgüt bulunmamaktadır. Ayrıca sınır ötesi ödemelerde ve özellikle bir mal karşılığı ödeme yapıyorsanız ya da hayır kurumlarına bağışta bulunuyorsanız durum daha da karışıktır. Ek olarak çoğu insan, bağışlarının amaçlanan alıcıları nasıl değiştireceğini tam olarak bilememektedir. Böylece, paralarını hayır kurumlarına vermeye devam etmektedirler. İşte bu sorunları tespit eden ve hayırseverlik kelimesini kripto para dünyasıyla birleştiren bir blok proje olan Humancoin sayesinde hem bağışçılar dünya çapında bağışlar yapabilecek, hem de çevrimiçi harcamaları izlerken platform ortaklarından indirim de alabileceklerdir. Bunların da ötesinde hayırsever amaçlı yapılan projeler kısa sürede fon da alma imkânına kavuşabilecektir. Bu projenin bir amacı da özellikle 3.5 trilyon dolarlık birleşik bir değere sahip olan e-ticaret ve kripto pazarlarıyla sinerji yaratmak da istemesidir.

Bu süreçte bağış endüstrinin büyümesinin en büyük destekçisi olarak yeni nesil blok zinciri teknolojisinin sunacağı büyük avantajlar nedeniyle bu alan önemli ölçüde artacaktır. Ayrıca bankalar, STK’lar, devlet kurumları ve hukuk firmalarından oluşan uzun vadeli bir yardım zinciri dağıtılmış blok zinciri teknolojisi ile daha da şeffaf, hızlı, ekonomik ve güvenli olacaklardır.  Blok zinciri platformunu kullanmak, herhangi bir işlemi kaydetmek ve görüntülemek için kullanılabilecek bir dijital mekanizma da sağlayabilecektir.

Daha büyük ölçekte ise bu yeni ve devrimsel teknoloji, doğrudan finansman platformlarının geliştirilmesini de kolaylaştıracaktır. Hayırseverler aynı zamanda otomatik akıllı sözleşmelerden de büyük ölçüde faydalanarak, hibe alanların birçok koşulu yerine getirdikten sonra bu fonları kullanmalarına izin vereceklerdir.

Bu yaklaşımın bir özelliği de küresel bir e-ticaret sadakat programı toplayıcısı olma potansiyeline sahip ilk blok zincir projesi olmasıdır. Buna ek olarak mevcut programlarla rekabet etmek yerine, Humancoin tokenı halihazırda var olan sistemlere zahmetsizce entegre edilmiştir.  Ayrıca madencilik Humancoin tokenı tarafından beslenen blok zinciri platformu, bir büyüme motoru olduğunu kanıtlayarak, yardım endüstrisine yeni bir soluk getirecektir. Yine bağış için madencilik konsepti, projenin yüzlerce ve binlerce kez ölçeklenmesini sağlayacaktır.

Bu projenin ortakları arasında büyük çevrimiçi mağazalar, hizmet işletmeleri, oyun ve eğlence endüstrileri, havayolları, kripto borsaları, uluslararası şirketler, kripto para birimleriyle çalışıp çalışmadıklarına bakılmaksızın yerlerini alacaklardır.

Ek olarak Humancoin, P2P için açık bir platform olmasının yanında dünya çapında pek çok hayır kurumları bulunduğu için proje herhangi bir organizasyona bağlı da olmayacaktır.  Bu süreçte en popüler kripto para ve döviz cinsinden paralar, Humancoin platformu tarafından kolayca yönetilebilecek ve genellikle para kullanımları söz konusu olduğunda ise projeler ve hatta kullanıcılar için herhangi bir kısıtlama bulunmayacaktır.

Token ve ICO Bilgileri

Bağış adın altında yapılacak işbirliği ile Humancoin potansiyel küresel sadakat programları toplayıcısı olacak ve Humancoin kolayca herhangi bir puan, mil, ikramiyeye dönüştürülebilecektir. Bu süreçte token sahipleri, cazip faydalardan faydalanacaklar ve bu da token için uzun vadeli ve istikrarlı bir talep sağlayacaktır. Ayrıca hem iş ortaklarının sayısı hem de Humancoin ağı içindeki işbirliği kapsamı arttıkça tokenın popülerliği de artacaktır.

 • Token: HUMA
 • Platform: Ethereum
 • Standart: ERC20
 • Soft cap – 6 milyon USD
 • Hard cap – 26 milyon USD
 • Miktar: 3.055.000.000 HUMA
 • Fiyatı: 1 HUMA = 0.01
 • Ödeme: ETH, BTC, LTC

Yol Haritası

Referanslar

İnternet Sitesi: https://www.humancoin.net/

Teknik inceleme: http://docs.humancoin.net/HumanCoin_whitepaper_en.pdf

Telegram: https://t.me/HumancoinChat

Facebook: https://www.facebook.com/Human-Coin-1049107488575656

Twitter: https://twitter.com/humancoinnet

Reddit: https://www.reddit.com/user/humancoinnet

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4471521

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4469466

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

11 thoughts on “BAĞIŞ DÜNYASINA BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL PLATFORM: Humancoin

  Berker Akkiray

  (28 Eylül 2018 - 13:44)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Nesibe Nurefşan

  (29 Eylül 2018 - 15:04)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Ferdacan Aruca

  (29 Eylül 2018 - 22:57)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Fatma Özlem

  (2 Ekim 2018 - 08:04)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Elif Altaş

  (3 Ekim 2018 - 15:33)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Saime Avıandı

  (7 Ekim 2018 - 17:28)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Büşra Gül

  (8 Ekim 2018 - 01:59)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Anonim

  (13 Ekim 2018 - 02:06)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Nüket Aksan

  (29 Kasım 2018 - 04:40)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Sırma Altunbaş

  (5 Aralık 2018 - 07:13)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Zeynep Nihan Aydınlıoğlu

  (25 Aralık 2018 - 13:56)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir