SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ENDÜSTRİSİNE DEVRİMSEL BİR YAKLAŞIM GELİYOR: AENCO

Teknolojinin inanılmaz gelişimi sayesinde artık hayatımızdaki birçok iş ve işlemi çok daha kolay bir şekilde yapabilme imkânına kavuştuk. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi sonucu oturduğumuz yerden alıverişimizi yapabilirken okul kaydımızı yenileyebilmekte hatta online olarak eğitim hayatımızı bile sürdürebilmekteyiz. Küreselleşmenin de getirileri ile beraber teknoloji dünyanın en ücra köşelerine kadar ulaşmaya başlamış ve her alan ve sektörü de kendine bağımlı hale getirmiştir. Eğitimden sanayiye, ulaşımdan iş dünyası ve finans çevrelerine kadar her sektör artık insan kaynaklarına yatırım yapmak yerine gelişmiş yazılımlar, uygulamalar, yapay zeka ve nesnelerin interneti kavramları ile donatılmış gelişmiş teknolojilere yatırımlarını aktarmaktadırlar. Teknolojinin en çok etkilediği ve bizlere sunduğu yenilikler ile hayatımıza hayat kattığı alan sağlık sektörüdür. Özellikle sağlık teknolojisi ayrı bir bilim dalı olmakla beraber dünya üzerinde milyar dolarlık devasa bir sektör haline dönüşmüştür. Gelişmiş cihazlarla insan sağlığının karşılaştığı çözümsüz hastalıklara derman olabilmek adına başta tıp camiası ve araştırma merkezleri başta olmak üzere, ilaç sektörü gibi birçok alan da sağlık teknolojisi endüstrisinin gelişmesi için çaba sarf etmektedir.  Bu alana yapılabilecek en büyük katkılarda biri de devrimsel yenilik olan yeni nesil blok zinciri teknolojisini sağlık teknolojisi endüstrisi ile buluşturabilmektir.

İşte küresel bir blok zinciri çözümü şirketi olan Aenco, blok zincirine dayalı bir sağlık teknolojileri finansal çözümü sunmak adına yeni bir platform oluşturmuştur.  Bu platformun amacı ise kısaca hem sağlık teknolojisi girişimciliğini hem de bu alanda araştırma ve yenilikleri destekleyebilmektir. Aenco yaklaşımı bu süreci blok zincirinin sahip olduğu çok güçlü yönlerinden yararlanabilecek şekilde çok disiplinli bir finans kurumu altyapısı tarafından destekleyerek sağlayacaktır. Bir başka deyişle Aenco yaklaşımı sağlık teknolojilerinin hem kurumsal finansmanını üstlenecek hem de birincil aracılık ve akıllı sermaye çözümleriyle her şeyi  tek bir çatı altında toplayabilecek  dünyanın ilk blok zinciri tabanlı sağlık teknolojileri finans çözümleri platformu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu aşamada Aenco yaklaşımı sağlık teknolojisi pazarında çok derin bir etki meydana getirebilmek için girişimcileri ve şirketleri tanımlayacak ve güçlendirecektir. Örnek vermek gerekirse;  nadir görülen hastalıklar, tedavi amaçlı ilaç araştırmaları, büyük veri araştırmaları, genetik çalışmalar ve biyo-informatik gibi birçok alanda klinik tedaviye odaklanacak projeler sunanları teknik ve finansal açıdan destekleyecektir.

Bütün bunları hedefleyen Aenco  yaklaşımı üç önemli alt başlık ile desteklenmektedir. Bunlar;

 • Aenco Prime Çözümleri,
 • Aenco IB Çözümleri,
 • Aenco Smartcap Çözümleri Platformudur.

Aenco prime çözümleri ve Aenco smartcap çözümleri, teminat altına alınmış dijital varlıkların borçlanmasına destek olacak şekilde merkezi olmayan bir ana aracılık platformunu da içerecektir. Ek olarak, büyük dijital varlıkları ve gerçek para birimlerini birbirine bağlayan P2P tabanlı finansman havuzlarını da kapsayacaktır. Marj ve temizleme hizmeti, yerleşim hizmeti, raporlama protokolleri, alternatif bir finansman platformu ve OTC ürün başlatıcısı da kapsam dahilinde olan diğer alanlardan sadece birkaçıdır.

Aenco IB Çözümleri ise AEN connect adı verilen akıllı cüzdan uygulamasının başlatılmasını sürecini içerecektir. Bu bütün Aenco teknoloji sunumları için işlevsel bir portal görevini üstlenecektir. Bu yaklaşım bir token sunmanın yanı sıra, bir sponsorluk platformu, bir emanet servisi, bir değişim ve  son olarak da veri analizi için bir katılım portalı olarak çok fonksiyonlu bir yapı içerecektir. Aenco’ kurucuları küresel nüfus eğilimi ile medikal sektördeki yenilikçiliğe duyulan ihtiyacı keşfetmiş bu sayede insan yaşamını da uzatabilmeyi mümkün kılabilmek için tıbbi inovasyonu da kullanmak suretiyle başarılı olmayı hedeflemişlerdir.

Bu platformun bütün tanıtım faaliyetleri Bountyhive isminde son derece kurumsal ve başarılı bir firma tarafından yürütülmektedir. Bounthive’in profesyonel desteğinin de katkısı ile Aenco yaklaşımının başarılı ve verimli bir ICO dönemi geçireceğini düşünmekteyim.

ICO ve Token Bilgileri

Bu ekosistem AEN tokenının katalizörlüğünde sağlık sektörü ve Aenco ekosistemin faaliyetlerini destekleyen diğer platformlarda da kabul görecektir.

 • Token Simgesi: AEN
 • Soft Cap: 15.000.000 USD
 • Hard Cap:: 60.000.000 USD
 • Satılacak Token Miktarı: 600.000.000 AEN
 • Fiyat: 1 AEN = 0.1 USD
 • Minimum Alış: 7000 AEN
 • Maksimum Alış: 3.500.000 AEN

Yol Haritası

 

Referanslar

https://www.aencoin.com/

https://aencoin.com/assets/docs/aenco-whitepaper.pdf

https://www.aencoin.com/assets/docs/aenco-two-pager.pdf

https://www.aencoin.com/assets/docs/aenco-presentation.pdf

https://t.me/AENCO

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3710692

https://www.facebook.com/AENCOIN/

https://bountyhive.io/browse/Aenco

 

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ENDÜSTRİSİNE DEVRİMSEL BİR YAKLAŞIM GELİYOR: AENCO

  Hanife Duygu Ata

  (30 Eylül 2018 - 12:02)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Ahmet Sevinç

  (12 Ekim 2018 - 21:24)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Murat Sinan Ayaz

  (14 Ekim 2018 - 11:49)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir