Singapur Merkezli İlk Sigortalı ve Hibrit Kripto Para Platformu :CGCX

Dünyamızda son dönemlerde yaşanan ve çok hızlı gerçekleşen teknolojik gelişmelerle birlikte önce internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ve sonrasında da yaşadığımız çağın bilgi ve bilim çağı olması yaşantımızı etkilemiştir. Her geçen gün takip etmekte bile zorlandığımız teknolojik yeniliklerden en önemlilerinden biri hiç şüphesiz yeni nesil teknoloji olan blok zinciridir. Bütün sektörlerin üzerinde birleştiği ve konsensüs oluşturduğu ortak konu blok zincirin sunduğu avantajların ve getirilerin hepimizin hayatını kolaylaştırdığıdır. Hem hızlı ve güvenli hem de ekonomik ve şeffaf olmasından dolayı kendine geniş bir kullanım alanı bulan blok zincirinin finans ve ekonomi dünyasına en büyük hediyesi kripto paraları kullanımımıza sunmasıdır. Kripto paraların hayatımıza girmesi ile birlikte yatırım dünyamızda dahil olmak üzere geleneksel bankacılık sisteminden kaynaklanan alışkanlıklarımız değişmeye başlamıştır. Ancak dünya nüfusunun hala çok azı kripto parayı alıp satabilmekte veya yatırım aracı olarak kullanabilmektedir. Bunun bir sebebi internet ve teknoloji erişimin dünyanın hala bir kesimi için kısıtlı olması iken bir başka sebebi de kripto paralar ile ilgili negatif haberler ve bilgilerin insanları olumsuz yönde etkilemesidir. Ancak kripto paraları alıp satmada yaşanan zorluklar, kripto paralardan gerçek para birimine ya da tersine olan geçişlerin insanlar tarafından hala algılanamaması, kripto para alım satımlarında kullanılan platformların karışık yapıları ve mobile uygulama kullanımına müsait olmaması insanların kripto para piyasalarına girişinin önündeki engellerden sadece birkaçıdır.

İşte bütün bu sorunların farkında olan ve çözümü noktasında son teknolojiyi kullanmak suretiyle gelişmiş bir hibrit kripto alışveriş imkanı sunacak CGCX (Calfin Global Crypto Exchange) yaklaşımı kripto para ticaretine imkanı veren birçok borsanın sunduğu hizmetlere ek olarak kripto para değişimi, ICO listeleme, tüccar iş çözümleri ve akıllı sözleşmeler gibi farklı hizmetler sunabilmek noktasında bir araya getirilmiş dört farklı platform sunmak üzere blok zincirinin gücünü arkasına almıştır.

CGCX platformunun en önemli özelliği benzersiz çoklu kullanıcı ara yüzünün sunduğu imkanlar çerçevesince kripto değişim imkanını sunmasıdır. Bu imkânın güzel tarafı bütün kullanıcılardan tecrübeli ve kurumsal ticaretle uğraşan herkese hitap ediyor olmasıdır. Normal kullanıcılar için kolay kullanım sağlamasının yanı sıra, ilk kez kullananlar için istedikleri miktarda kripto para satın alma ya da satma seçeneğine sahip olacaklardır. Kullanıcılara işlemleri için ne kadar ücret ödemeleri gerektiği, limitleri, sipariş özetleri ve ilgili piyasa bilgileri sağlanacaktır. Daha profesyonel kullanıcılar için perakende kullanıcı ara yüzü, grafik oluşturma gibi daha gelişmiş araçlar ve daha etkileşimli, günlük alım satım bilgileri gibi son kullanıcılar için düzenlenmiş tablolarının yanı sıra, piyasa bilgilerini içeren karşılaştırılabilir özelliklerde bulunacaktır. Bu platformun kurumsal kullanıcı ara yüzü ise çok profesyonel kripto severler ve bu işin ticaretini yapanlar için özenle tasarlanmıştır. Bu ara yüz anlık işlemler için de oldukça kullanışlı olmakla beraber son kullanıcılara detaylı bir canlı piyasa verileri seti  de sunmaktadır.

Bu platformlarda anlık market, değere ve limite göre market, gizlilik, kısmi gizlilik, markeri durdurma, durdurma sınırı, rezerv miktarı, kripto çekimini durdurma, takip sınırı gibi asli özellikler ile, IOC, TIF, gibi desteklenen özellikler de bulunmaktadır.

Ayrıca kullanılacak akıllı sözleşmelerin; gerçek zamanlı görünüm, şeffaflık, aracısız olma, karşı tarafın riskini azaltma, merkezi olmayan sözleşme yürütülmesi, mülkiyet kanıtı, otomatik ödeme ve çoklu işlem ücretlerin azaltılması gibi çok belirgin özellikleri de bulunmaktadır. Satıcılar için sunulan ticari çözümler kapsamında ise CGCX Ödeme sistemi, satıcıların kripto paralarını PoS sisteminde bir ödeme şekli olarak kabul edilmelerini sağlamaktadır.  Aynı zamanda çoklu kripto para birimi dönüştürülmesi, entegre edilmiş döviz kurları, müşterini tanıma sistemleri, detaylı raporlar ve analizler gibi detaylı işlemlere müsaade etmektedir. CGCX üyelerine ise iyi fiyat garantisi, indirimler, promosyonlar gibi ek imkanlar sunarken CGCX global sadakat programına da katılma fırsatı vermektedir.

Bana en kullanışlı gelen özelliklerinden biri de IOS ve Android olarak  müşterilerine en güvenli ve kolay kullanım şeklini sunan mobil uygulamalar da geliştirilmiştir. Bütün bu sayılanların yanı sıra 7/24 sınırsız destek ve hizmet sunacak olması , sipariş yönetim sistemi, varlık yöneticisi, eşleşen motor ve ICO listeleme oylama sistemi de en büyük avantajlarından biridir.

CGCX Token ve ICO Bilgileri

CGCX tokenı CGCX ekosisteminde kullanılabilecek ve katalizör görevi görecek bir değerdir. CGCX platformunda yatırımcılar işlem ücretlerini ödeyebilmek , indirim alabilmek  ve oy kullanabilmek için bu tokenı kullanabileceklerdir.

 

Yol Haritası

Referanslar

İnternet sayfası: https://www.cgcx.io/

Teknik İnceleme: https://www.cgcx.io/wp-content/uploads/2018/05/Whitepaper.pdf

Özet Bilgi: https://cgcx.io/wp-content/uploads/2018/04/NEW-CGCX-Lightpaper.pdf

Twitter: https://twitter.com/CGCXofficial

Telegram : https://t.me/cgcxofficial

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3360185.0

BTT Bounty : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3440704

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

4 thoughts on “Singapur Merkezli İlk Sigortalı ve Hibrit Kripto Para Platformu :CGCX

  Elif Altaş

  (28 Eylül 2018 - 16:05)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Kaan Muharrem Ay

  (3 Ekim 2018 - 01:19)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Şeyda Nur Arikan

  (5 Ekim 2018 - 01:47)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Mustafa Burhan Askın

  (10 Aralık 2018 - 13:34)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir