Veri Odaklı Projeler İçin Çok Güçlü Bir Uygulama Ekosistemi: Enkronos

Günümüz dünyasındaki teknolojik gelişmeler inanılmaz bir şekilde bilimi ve bilişim dünyasını değiştirmekte ve geliştirmektedir. Bu gelişimler sağlıktan ekonomiye, finanstan iş dünyasına kadar her alan ve sektörü doğrudan etkilemektedir. Özellikle internet ile veriye ve ihtiyaç duyulan bilgilere ulaşmak çok kolaylaşmış, küreselleşen teknolojide coğrafi sınır tanımaksınız her yere ulaşır olmuştur. Bütün bunların sonucunda özellikle üretimden başlayarak, satış, pazarlama ve reklam gibi bir mal ve hizmetin alıcıya ulaşması ile ilgili her aşamada artık en son teknoloji kullanılır olmuş, bilgisayarlar, yazılımlar, uygulamalar ve yapay zekâ uygulamaları geleneksel insan işgücünün yerini almaya başlamıştır. Artık reklam ve pazarlama üzerine kurulu dijital bir dünya bulunmakla beraber bu dünyada da güven eksikliği başta olmak üzere birçok problem de bulunmaktadır.  Müşterilerin ve kullanıcıların verilerini kendi çıkarları doğrultusunda kullanan ve hepimizin yakından takip ettiği Facebook, Cambridge Analytica örneğinden yola çıkarak, dijital dünyanın çok güvenilir ve etik değerlere de bağlı olmadığını, her işi çıkarları doğrultusunda ticari ve mubah gördüğünü de maalesef yaşayarak öğrenmiş olduk. İşte bu dünyaya giren Enkronos’un ana misyonu; tam olarak insanların güvenebileceği bir merkezi olmayan platform yaratılmasıdır. Burada etik reklam anlayışı ile birlikte pazarlama için blok zinciri tabanlı olan ve hesap verebilirlik sistemi ile birlikte veri odaklı kampanyalar ve projelerin yürütülmesi amaçlanırken kesinlikle kişisel verilerin korunması garanti altına alınmıştır.

Enkronos uygulamaları etik veriye dayalı kampanyalar için tam güvenilir blok zinciri kredi sistemi oluştururken, Enkronos Apps ise reklam, pazarlama, yapay zekâ ve büyük veri çözümleri için emsali olmayan bir veri odaklı çoklu uygulama platformu olarak tahmini 700 milyar dolarlık piyasadan payını alabilmek için ortaya çıkmıştır.

Enkronos uygulamaları, tüketicileriyle ilişki kuran tüm şirketleri merkezileştirmek için çaba sarf etmektedir. Kullanıcıların ilgisini çekebilmek adına benzersiz birden fazla uygulama ile içerik oluşturucularının karmaşık ürünlerini ve çözümlerini hızlı bir şekilde yayınlayabilecekleri bir ortam oluşturmaktadır.  Her bir çözüm, yalnızca şirket veya çözümün yaratıcısı için belirli bir soruyu cevaplamakla kalmayarak, aynı zamanda bunu en az bir düzeye kadar yapmak için gereken süreyi de azaltır.

Enkronos’ın bahse konu bu uygulamaları, herhangi bir özelliğin kaldırılması, ayarlanması, ölçeklendirilmesi veya iyileştirilmesi aslında çok basit ve kolay kullanılabilen modüler bir konsepte sahiptir. Ortamın tüm uygulamaları merkezi tek bir oturum açma olan sistemi olan SSO kullanılarak yapılır. SSO, bir uygulamanın sahip olabileceği herhangi bir kimlik doğrulama veya veri yetkilendirme sorununu ortadan kaldırarak Enkronos uygulamaları dünyasında bulunan diğer bütün uygulamaların da kullanımını kolaylaştırmaktadır. Burada Enkronos Apps’taki içerik oluşturucuları, ortak bulut tabanlı bir ortamda tüm uygulamalardan gelen geri bildirimlerin de görülebilmesine imkân tanımaktadır. Tek ve çok kolay kullanımlı gösterge panosundan, hangi uygulamaların kullanıldığı, tüm veri kaynaklarını yönetme becerisi vb. gözlemlenebilmektedir.

Enkronos Apps’ta merkezi kullanıcı veri tabanı kullanabilirsiniz. Yani yeni merkezi ortamınızı yönetmeye başlamak için mevcut kullanıcı veri tabanlarını içe aktarmak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca bireysel ilgi bölümleri üzerinde gelişmiş kullanıcı kategorizasyonu yapabileceksiniz. Enkronos Apps ile yapabileceğiniz iş ve işlemlerden bazıları ise; otomatik işlem oluşturma, evrensel bir ödeme sistemi, sadakat kampanyaları ve yönetimi, birden fazla yarışma oluşturma kanalı, yarışma duvarları, yarışmaların kombinasyonları, yer yarışmaları, birden fazla yarışma türü (Sanat, Video, Müzik, Benzersiz kod, Yer, Sınav, Anket), dijital biletleme ve geçiş dağıtımı, E-ticaret ve yönetimi, E-oylama ve E-Demokrasi, geniş alan sensörü izleme, yer izleme, karar vermede yapay zeka desteği, oyun platformu, derinlemesine veri raporlayabilme şeklinde sıralayabiliriz.

Son olarak bu projenin kampanya çalışmaları Bountyhive ismindeki son derece kurumsal ve profeyonel bir platform tarafından yapılmaktadır. Bu da Enkronos’in başarılı bir ICO dönemi geçireceğinin göstergesidir.

ICO ve Token Satışı

EnkronosTokens (ENK), Enkronos Apps  platformunda operasyonlar için kullanılan yardımcı  araçtır.

Takım

Referanslar

Web sitesi: https://ico.enkronos.com/

Teknik İnceleme: https://ico.enkronos.com/wp-content/uploads/2018/05/EnkronosApps_WP_1.4.pdf

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/enkronos/

Facebook: https://www.facebook.com/enkronos/

Twitter: https://twitter.com/enkronos/

Instagram: https://instagram.com/enkronos/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC2OW3UrPJiCnx-Y6EyL25RA

BitcoinTalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3738168.0

Reddit: https://www.reddit.com/r/EnkronosApps/

Medium: https://medium.com/enkronos

Telegram Channel: https://t.me/enkronos

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/Enkronos

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “Veri Odaklı Projeler İçin Çok Güçlü Bir Uygulama Ekosistemi: Enkronos

  Nebahat Ansen

  (1 Ekim 2018 - 09:37)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  İsmail Umut

  (12 Ekim 2018 - 09:00)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Ferdacan Aruca

  (5 Kasım 2018 - 21:43)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Deniz Dilay Arıcan

  (15 Kasım 2018 - 08:43)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Hayrunnisa Aşveren

  (28 Kasım 2018 - 14:18)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir