YENİ NESİL BLOK ZİNCİRİ VE CUBE CHAIN YAKLAŞIMI

Üzerinde yaşadığımız gezegen hiç olmadığı kadar hızlı bir teknolojik gelişmeye ev sahipliği yapmaktadır. Her gün onlarca belki de binlerce yeni buluş, keşif ve yenilik hayatımıza girmekte, hayatımızın konforunu arttırmaktadır. Bilim ve bilgi artık herkese hiç olmadığı kadar yakındır. Özellikle internet ve bize getirileri sayesinde oturduğumuz yerden her türlü bilgi ve dokümana ulaşabilir olmak bizi artık bir dünya insanı haline getirmiştir. Küreselleşen dünyamız sayesinde sadece bizler değil, eğitimden sanata, tarımdan finans ve iş dünyasına kadar her sektör küreselleşmiş ve teknolojinin nimetlerinden daha fazla istifade eder olmuşlardır. Özellikle iş ve finans dünyası üzerimi arttırmak, verimlilik ve üst düzey kalite için teknolojik yatırımlarını arttırmaya başlamışlardır. Sadece üretim değil, üretileni pazarlama ve reklamı da ayrı bir sektör haline gelmişlerdir. Ayrıca yeni nesil blok zinciri teknolojisin hayatımıza girmesi ile birlikte de kripto paralar hem ekonomi ve finans dünyamızı hem de alışveriş ve yatırım alışkanlıklarımızı etkiler ve değiştirir olmuştur.  Hal böyle olunca malın tedarikinden üretime, satış ve pazarlamasından müşteri hizmetlerine kadar her alanda yazılımlar, programlar, yapa zekâ ve nesnelerin interneti kavramları ile dolu makinalar hayatımıza girmiştir.

İşte bu süreçte kaliteli bir içerik oluşturmak ve bu içeriğin kullanıcılar tarafından beğenilmesi, içeriği oluşturan lehine çok olumlu bir motivasyon kaynağıdır. Cube-on da çeşitli içerikler oluşturmanıza imkân tanıyan, içerik oluşturucunun çıktısı, içeriği değerlendiren katılımcıların ‘Bahşiş’ ve ‘İş’ katkısı yoluyla blok zinciri üzerinde bir blok olarak kabul edilmektedir.   Değerlendirmeden sonra, puanlar biriktirilirse, yaratıcı, tokenlarla ödüllendirilebilir. Bağışlanan puanlar, içerik oluşturucunun, CubeChat içinde seçilen bir kategoride pazarlarını açmasına izin vermesini de sağlar. Cube platformunun tüm yatırımcılarda hayranlık uyandıran ve en çok göze çarpan özelliği de, platformda içerik oluşturma yeteneğinin olmasıdır.

Kısaca CubeON yaklaşımı çok kaliteli içeriklerin kaybolarak gitmesinin önüne geçmek,  ayrıca onların hak ettikleri değeri vermek üzere kurgulanmış sadece çok kaliteli içeriklerin bulunacağı yeni nesil blok zinciri teknolojisi tabanlı bir alan yaratmayı hedeflemiştir. Bir başka deyişle CubeON, açık ağ olan 4. nesil Cube zincirine dayanan bir sosyal blok zinciri hizmet platformudur. Bu ağda, P2P yani eşler arası düğümler olarak adlandırılan katılımcılar, yeni katılımlarını diğer katılımcıların sözleşmelerine ve gönüllülük esasına göre alabilirler. Cube zinciri, blok zincirinin zayıflığının üstesinden gelmek için geliştirilmiştir ve sadece bir bloğu diğerine bağlamakla kalmaz, ayrıca 27 bloğu birleştirerek ve bunları tek bir cube halinde biraraya getiririr.

Güvenli P2P işlemlerini sağlamak için Cube Chain’ın cüzdanı ve tokenı gibi fonksiyonları kullanılmaktadır. İçerik oluşturucular kendi içeriklerini tanıtmak ve doğrudan satmak için canlı yayın veya haber işlevlerini kullanabilmektedirler. Burada alınmak istenen hizmet Cube Chain tarafından onaylanmış bir teslimat servisini kullanılarak güvenli ve hızlı bir şekilde teslim edilebilmektedir.

Bu noktada Cube Chat, satıcıları ve tüketicileri doğrudan broker yardımcı olmadan bağlayan, çevrimdışı içeriklerin yanı sıra çevrimiçi içeriğin tanıtımı ve dağıtımı için yardımcı olan yenilikçi bir pazar yeri hizmeti de vermektedir. Yani CubeChat katılımcıların ücret ve aracı olmadan doğrudan ticaret yapacağı bir sistem oluşturmaktadır. Ayrıca CubeChat ile 5.000 kullanıcının aynı anda katılabileceği canlı yayınlar sağlanacaktır. Böylece insanlar bu hizmet ile ürünlerini veya hizmetlerini gerçek zamanlı olarak tanıtabileceklerdir.

Bu yaklaşımın içerisinde yer alan bir başka hizmet alanı da haberleşme sektörü ile ilgilidir. Örneğin hepimizin bildiği ve kullandığı bankaların çağrı merkezleri  gibi kurumsal çağrı merkezlerinin mevcut teknoloji yerine blok zinciri teknolojisi temelli AI yani yapay zekâ ile çalışacak Chatbot teknolojisi kullanılacaktır. Burada bazı çağrı merkezleri blok zincirini kullanmak yerine bazı komut sistemleriyle iş ve işlemleri yerine getirmektedir.  Cube yaklaşımı ile artık blok zinciri temelli AI yani yapay zeka ile çalışacak Chatbot’un kullanılması ile birlikte günün her saati hizmet alabilecek ve geleneksel çağrı merkezinde karşılaştığımız dakikalarca boşu boşuna beklemek zahmetinden kurtulabileceğiz.

Ayrıca Cube Chain’ın temel madencilik yöntemi, POW’a katılan düğümlere token ödemesidir. Ancak, bu kapsamda fazla güç tüketiminden kaynaklanan POW’un aşırı ısınma sorununu çözmek için POH ( yani POW + POS hibritinin ispatı) yöntemi benimsenmiştir.

Son olarak Cube Chain’in bütün tanıtım faaliyetleri Bountyhive adında çok profesyonel bir ekibe sahip kurumsal bir şirket tarafından organize edilmesi başarılı bir ICO dönemini de beraberinde getirecektir.

Token Satışı ve Dağıtımı

Token Satışı ve dağıtımı ile ilgili daha fazla bilgi için internet sitesi http://cubechain.info ve teknik raporu http://cubechain.info/assets/file/Technical-White-Paper_EN.pdf inceleyebilirsiniz.

 • Simgesi: QUB
 • Arz: 50 yılda toplam 12 Milyar QUB
 • Fiyatı: 1 ETH = 8,000 QUB
 • Topluluk fon tutarı: 300 Milyon

Yol Haritası

Takım

Referanslar

Web sitesi: http://cubechain.info

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCYDEC2HP8oVRXuKsAeUtrLA

Telegram: https://t.me/joinchat/GpHbwQ3NGztrj8ZcwJjg_g

Facebook: https://www.facebook.com/cubechain

Twitter: https://www.twitter.com/cube_chain

Reddit: https://www.reddit.com/user/cube_chain

Github: https://github.com/cubechainofficial/CubeChain

 

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/Cube%20Chain

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

8 thoughts on “YENİ NESİL BLOK ZİNCİRİ VE CUBE CHAIN YAKLAŞIMI

  Aykanat Ağıroğlu Şennur Ağnar Tutkum Ahmadı

  (30 Eylül 2018 - 11:31)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Rima Altıparmak

  (30 Eylül 2018 - 12:28)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Şeyda Nur Arikan

  (8 Ekim 2018 - 09:42)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Servet Akçagunay

  (8 Ekim 2018 - 23:13)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Mükerrem Zeynep Ağca

  (12 Ekim 2018 - 16:14)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Öget Arif

  (12 Ekim 2018 - 20:18)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

  Bedirhan Lütfü Akşamoğlu

  (13 Ekim 2018 - 14:20)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Halim Aral

  (18 Ekim 2018 - 01:51)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir