Medya Alanında Blok Zinciri Tabanlı Yeni Yaklaşım: APRES

Küreselleşen dünyamızda bilim ve teknolojinin inanılmaz bir hızla ilerlemesi hem toplumda ve hem de eğitim, sanayi, sağlık ve tarım gibi hemen hemen her alanda etkili olmuştur. İnternetin hayatımıza girmesi bilgiyi bizleri daha da yakınlaştırmıştır. Birçok işimizi artık internet üzerinden halletmeye başladık. Okul yerine uzaktan öğretim, mağaza mağaza dolaşıp alışveriş yapmak yerine e-alışveriş siteleri, gazete okumak yerine telefonlarımızdan ya da tabletlerden haberleri okumak daha popüler olmuştur. Artık teknoloji insan gücünün yerine almaya başlamış, yapay zekâ, AI, programlar, uygulamalar daha çok kullanılır hale gelmiştir. Özellikle yeni nesil blok zinciri teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte kripto paralar ortaya çıkmış bu da finans ve ekonomi dünyamızı derinden etkilemeye başlamıştır.  Dünyamız artık eskisinden hızlı dönmektedir çünkü küreselleşme ile beraber eskiden aylar, yıllar süren değişimler, gelişmeler, yenilikler, haberler şimdilerde saatlik olabilmektedir. Özellikle medya dünyası artık haber zorluğu çekmemektedir çünkü her an dünyanın bir yerinde bir gelişme bir olay yaşanmaktadır. İşte küreselleşme, teknolojik gelişmeler ve dünyamızda yaşananlar medya sektörünü de değiştirmiş ve geliştirmiştir. Bütün bu gelişmelerin ışığında da Apres ortaya çıkmış ve mevcut problemleri çözmek adına blok zinciri teknolojisini kullanarak bir basın platformu inşa etmiştir.

Bildiğiniz gibi habercilik ve gazetecilik çok zor ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Haber alma özgürlüğü ise hem ülkelerin anayasaları hem de kanunlarla garanti altına alınmış bir insan hakkıdır. İşte bu bağlamda Apres platformu, devrimsel bir yaklaşımla zaman, olay, rapor, erişim ve cevaplar arasındaki boşluğu kapatmak için abonelik ücreti almadan, bütün kullanıcılarını yayınlama, okuma, inceleme, yorum yapma ve kazanma konusunda yetkilendirmektedir.  Bütün bunları yaparken de bu platform dahilinde merkezi olmayan bir basın ağı oluşturularak kullanıcıların yapacakları yayın vb. dolayı fark yaratma imkanı bulunmaktadır.   .

Burada insanları ve toplulukları birbirine bağlayan APRES çok güvenebileceğiniz bir ağ sağlamaktadır. Ayrıca insanlar, kendi toplulukları ve dünyadaki gelişmeler ile ilgili haber güncellemesi yayınlamak ve raporlamak gibi kişilere rapor etme yetkisi vermekte, bunu yaparken de her bir kişinin hikâyesini, kimliklerini ve yerlerini korumaktadır. Bitcoin kripto grafiği üzerine inşa edilmesinden dolayı, dosya isimleri, hash, kullanıcı sitesi kripto grafik imzasını büyük bir güven içerisinde kaydetmektedir. Kullanıcı profillerinin ve hesap gizliliğinin sağlanması çok güvenlikli olarak ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

Ayrıca önemli bir özelliği de basın özgürlüğü için bir blok zinciri çözümü önermesidir. APRES özellikle katılımcıların mahremiyetini koruma ve sağlama, kullanıcı tanımlama ve konum oluşturma gibi işlemleri gerçekleştirerek katılımı heyecanlandırmak için kripto para kullanan ilk blok zinciri tabanlı yaklaşımdır.  Katılımcıların kimlikleri için sadece bir cüzdan adreslerinin bulunması yeterlidir. En büyük avantajı bütün kullanıcılara ödül, katkı ve destek olmak üzere APS tokenı ile ödüllendirilmesidir. Bu ödüllendirme sistemi aynı zamanda gazeteciliğin yaşatılmasını sağlamak içinde çok önemlidir. Bu arada Apres ile ilgili birçok medya kanalında aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi bir çok haber yer almaktadır.

Token Satışı ve ICO Bilgileri

APS token bu ağa katkı sağlayan kişileri ödül, ücret olarak ödüllendirmek, sunmak, teşvik etmek ve zenginleştirmek için tasarlanmıştır. Daha detaylı bilgi için teknik raporu https://www.apresnet.com/whitepaper.pdf inceleyebilirsiniz.

Yol Haritası

Takım

Referanslar

https://www.apresnet.com/

https://www.apresnet.com/whitepaper.pdf

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3154124.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3153987.0

https://twitter.com/ApresNet?lang=en

https://t.me/ApresNet

https://www.facebook.com/ApresNet/

https://www.reddit.com/r/APREStoken/

https://discordapp.com/invite/tCdy9BV

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

7 thoughts on “Medya Alanında Blok Zinciri Tabanlı Yeni Yaklaşım: APRES

  Nunazlı Arpacı

  (30 Eylül 2018 - 12:18)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Ahmet Sevinç

  (3 Ekim 2018 - 06:43)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Rafi Akaş

  (8 Ekim 2018 - 19:09)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Recep Ali

  (11 Ekim 2018 - 00:19)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Elif Dilay Altinkaya

  (12 Ekim 2018 - 03:11)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Hikmet Nazlı

  (13 Ekim 2018 - 09:44)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Ahmet Ruken Altay

  (8 Kasım 2018 - 18:05)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir