Blok Zinciri Teknolojisine Dayalı Gayrimenkul Ticaret Platformu: Alt.Estate

İnsanların en önemli ihtiyaçlarından biri barınma ihtiyacıdır. Binlerce yıllık tarih boyunca insanlar kalacakları güvenlikli bir yer aramışlardır. Mağaralarla başlayan bu süreç zamanla kulübelere, barınaklara evlere ve günümüz emlak anlayışına dönüşmüştür. Ev, tarla, arazi, işyeri hep bir yatırım aracı görülmüş, insanlar paralarını, birikimlerini hep fırsat bilerek gayrimenkule yatırmışlardır. Gelişen şartlara ve piyasalara göre emlak piyasası tarihin hiçbir döneminde kaybettirmeyen bir yatırım aracı olmuştur. Aynı zamanda gelecek nesillere de bırakılacak en iyi mirastır. Birçoğumuz dedelerimizin emekleri sonucu bizlere ulaşan yadigâr evlerin tadını çıkartıyoruz. İşte küreselleşen de dünyamızda da sınırların nerdeyse kalkması, insanların ulaşım teknolojileri yardımıyla bir yerden bir yere çok kısa zaman içerisinde yolculuk imkânı bulması sayesinde bir ülkede yaşayıp başka bir ülke de ev almak ya da yatırım yapmak çok yaygınlaşmaktadır.

İşte günümüz gayrimenkul piyasası, küresel pazarın hemen hemen yarısını oluşturduğundan dolayı, bu piyasadaki yatırımlar ve beklentiler son zamanlarda büyük ölçüde artmıştır. Gayrimenkul piyasası sektördeki tüm taraflar için çok önemli fırsatlar da sunmaktadır.  Bununla birlikte, emlak piyasadaki bazı sorunlar yatırım sürecinin önündeki engeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman likidite eksikliğinin olması, emlak fiyatlarındaki fahiş fiyatlar ve alım için eşiğin çok yüksek olması,  uzun zaman alan ve külfetli mülkiyet devirleri, birçok hileli devir ve satış ile ilgili sorunları, yüksek inşaat maliyetleri, şeffaf olunmaması ve özellikle her ülkedeki emlak işlemlerinin ayrı ayrı prosedür gerektirmesi bu sektördeki yatırım yapanların karşısına çıkan başlıca problemlerdir. Evet, burada ticari bir teknoloji şirketi olan Alt.Estate Group, Alt.Estate Protokolünü ve Alt’ı tanıtmak için piyasaya çıkmaktadır.

Hazırladığı altyapı protokolü sayesinde yapı, hukuki anlaşmalar, token ve teknolojiyi kapsayan Alt.Estate Protokolü, gayrimenkul varlıklarının kalıcı hale getirilmesini sağlayacaktır. Ayrıca, Alt.Estate Platformu, yüksek likidite ve düşük maliyetler sağlayarak hem satış ve hem de ticaret için bir pazar yeri olacaktır. Temel olarak Alt.Estate Platformunda altı modül bulunur.

Kısaca Alt.Estate platformu, token ile gayrimenkul ticareti yapan bir blok zinciri platformudur. Dünya çapındaki herkesin mülk portföyünü rahatça oluşturmasını ve gayrimenkul sahibi olmasını sağlamayı amaç edinmiştir. Alt.Estate ekibi, 2016 yılında yaklaşık 400 milyon dolar değerindeki gayrimenkul anlaşmalarıyla hem yatırım ve finans hem de pazarlama ve operasyon alanlarında güçlü bir geçmişe sahiptir. Bu avantajı çok iyi kullanan Alt.Estate, küresel çaptaki uzmanlığa ve 3B $ ‘dan fazla değere sahip gayrimenkul işlemlerine sahip danışmanlar tarafından da desteklenmektedir. Alt.Estate hali hazırda ABD, Japonya ve AB’deki gayrimenkulleri belirleyerek, çalışan bir prototip başlatmış ve piyasaya sürülmek üzere bir pazar stratejisi hazırlamıştır.

Alt.Estate, sağladığı eşler arası etkileşim, hızlı işlem süresi, düşük maliyetler, yüksek sermaye, token para birimi ve şeffaflık özellikleri sunan blok zinciri teknolojisine dayalı merkezi olmayan platformu ile güvenli ve sınırsız erişim sağlayarak, düşük işlem maliyetleri ve güçlü uzmanlık sunacaktır. Platform katılımcıları, ayrıca dünyanın dört bir köşesindeki gayrimenkullere yatırım yapan yatırım portföylerini çok güvenli, korunaklı ve saydam bir şekilde yönetme imkânına sahip olacaklardır.

Bu yaklaşımın en büyün avantajı her bütçeye uygun bir yatırım yapabilme fırsatı sunabilmesidir. Tüm katılımcılar, gayrimenkul varlıklarını platform sayesinde çok küçük kesirler halinde bir mülkün örneğin 1/1.000’lik kısmını satın alma imkânına sahip olabileceklerdir.  Böylece, insanlar hem ellerinde parayı değerlendirmiş olacak hem de çok uzun vadede emlak piyasasının bir parçası olabileceklerdir. Alt.Estate, dünyanın dört bir yanındaki tüm hükümetlerle sürekli iletişimi sayesinde platformun ve blok zincir teknolojisinin daha fazla uyarlanma sürecini de garanti etmektedir.

Bir başka avantajda, kripto yatırımcılarının, geleneksel yatırımcıların yanı sıra Alt.Estate platformundan da yararlanma imkanları bulunabileceklerdir. Kripto para yatırımcıları, kripto paralarını kullanarak gayrimenkul portföyünün bir parçası olabilecek, portföylerini genişletebilecek ve dünyanın her yerinde gayrimenkul sahibi olabileceklerdir

Alt.Estate, piyasaya sürülebilir bir pazar stratejisine sahip ilk token yaklaşımıdır. Burada piyasa sunulan teklif, pazarlama bütçelerini kullanarak Alt.Estate protokolünü kullanmak ve tanıtmak suretiyle açık ekonomik teşvikler sağlamaktır. Alt.Estate tokenleri (ALT), katkıları daha sonra açıklanacak olan Katkı Dönemi’nde kamu katkıları arasında dağıtılacaktır. Alt.Estate Protokolü üçüncü taraf emlakçıları, avukatları ve bankaları ağa ekleyerek veya listeleyerek, belge akışı ve ödemeler gibi iş ve işlemleri ortadan kaldırır. Normalde bildiğimiz noter tasdikli tapu tescili 60 güne kadar sürebilirken bir Alt.Estate işlemi sadece 10 dakikalık bir sürede tamamlanır.

Token Dağıtımı ve Satışı

Alt.Estate Protokolü iki katmanlı token modelini kullanır. SQM tokenları sayesinde, platformdaki her bir mülkün kendine özgü özel tokenı olacaktır. Diğer taraftan, ALT Token, platform içerisinde protokolün gereği olarak kullanılan iç para birimi olacaktır. Token sahipleri Alt.Estate Platformu yönetiminin bir parçası olacaklardır.

Yol Haritası

Takım

Referanslar

İnternet Sitesi: https://alt.estate/

Teknik İnceleme: https://alt.estate/upload/files/altestate_whitepaper.pdf

Twitter: https://twitter.com/alt_estate

Facebook: https://www.facebook.com/alt.estate

Telegram: https://t.me/altestate

Medium: https://medium.com/@alt.estate

BTT: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3070307.0

Github: https://github.com/AltEstate/altestate

Bountyhive  Kampanya Linki: https://bountyhive.io/join/Alt.Estate?from=goraset

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

4 thoughts on “Blok Zinciri Teknolojisine Dayalı Gayrimenkul Ticaret Platformu: Alt.Estate

  Senem Aksevim

  (6 Ekim 2018 - 05:53)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Berker Akkiray

  (10 Ekim 2018 - 21:03)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Aykanat Ağıroğlu Şennur Ağnar Tutkum Ahmadı

  (11 Ekim 2018 - 22:58)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Anıl Altın

  (13 Ekim 2018 - 00:47)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir