VERİLERİNİZ ESSENTIA İLE DAHA GÜVENLİ

Dünyamızdaki teknolojik gelişmeler her alanda etkili olmuş, özellikle bilimsel gelişmeleri tetiklemiştir. Ayrıca internetin hayatımıza dahil olması ile birlikte sanayiden turizme, tarımdan finans dünyasına kadar her şey değişmeye, gelişmeye başlamıştır. Artık bu gelişmelerin doğal sonucu olarak da bilgiye ulaşmak kolaylaşmış, insanlar daha çok okumak, araştırma yapmak, gezmek ve kendilerini değişen ve küreselleşen dünyaya ayak uydurmaya başlamışlardır. Özellikle finans dünyasının kripto para birimleri ve ona yol gösteren blok zinciri teknolojisi ile tanışması ile birlikte birçok şey yeniden değişim sürecine girmiştir. Artık araştırma şirketlerinden, turizm yatırımcılarına, spor ve şans oyunlarından eğitim sektörüne kadar her alan bu yeni nesil teknolojinin avantajlarından yararlanmaya başlamıştır. Bu gelişmeler ile birlikte artık şirketlerin, sanayi devlerinin, endüstriyel tasarım firmalarının, eğitim kurumlarının ve en önemlisi finans dünyasının ilgisini çeken ana konu veri sistemleri ve bu verinin kullanımıdır.

Evet, veri bu yüzyılın petrolüdür. Aklınıza gelen her yaptığımız iş ve işlemler, alışverişler bir verinin kaynağıdır aslında. Nasıl mı? Örneğin yaptığımız alışverişin kredi kartı ekstrası ya da aldıklarımızı içeren belgeler, iletişim bilgileri, internet kullanım verilerimiz, kimlik bilgilerimiz, seyahat bilgilerimiz, kasko, sigorta, sağlık, trafik kazası gibi bu listeyi uzatmak mümkün.  Bu verilerimiz her zaman bir merkezde toplanır ve şirketler tarafından araştırma amaçlı satılır. Bu verilerin kontrolü de hiçbir zaman bizde değildir.  Ancak profesyonel şirketlerde veriyi toplamadan ve bu verileri gerektiği gibi analiz etmeden asla ezbere yatırım yapmazlar. Bu veriler her sektörün gelecek yol haritalarının oluşmasına yardımcı olur. İşte burada sorunun kaynağını oluşturan da budur. Belki de dünyadaki en değerli kaynağı olan veriyi hem oluşturuyor, hem de hepsini bedavaya veriyoruz.  Rakamsal olarak baktığınızda dijital olmak üzere hepimizden bilgimiz dahili ya da harici toplanan verilerle yıllık neredeyse 1 trilyon dolarlık bir kar elde edilmekte.

İşte burada Essentia devreye giriyor ve tüm verilerimize sahip çıkılıp kontrol edilmesinin ve neler yapılacağına karar vermemizin bir yolunu buluyor. Hedeflediği yaklaşım ise; bütün kullanıcıların, kurum ve kuruluşlara, cihazlarına verdikleri bilgilerine ve verilerine, mülklerine ve kişisel iletişimlerine tam olarak sahip çıkmalarını istemektir.

Bütün bu sayılan problemlerin varlığından dolayı tüm veri sahipliğini ve kontrolünü korumak suretiyle internet ile etkileşim kurabilmenin yeni bir yolunu inşa eden merkezi olmayan bir veri yönetimi yaklaşımı olan Essentia ortaya çıkmıştır. Essentia’nın oluşturduğu temek çerçeve ise, herhangi bir cihazın, uygulamanın, blok zinciri ya da internet sitesi ile kolayca bütünleşebilen ve merkezi olmayan İnternet’e nasıl erişeceği konusunda standart olarak hareket edebilmesidir.

Kısacası Essentia, kimlik, veri, cüzdan gibi varlıklarımızın dApp’lerini tam olarak sahiplenerek kontrolünü elinde tutmasını ve merkezi olmayan internet üzerinde, her coğrafyada ve her aygıtta kolayca çalışacak şekilde, modüler bir desantralize edilmiş çerçevedir. Bunun anlamı, dApp, cüzdan, borsa ve hesaplar gibi size özel olan herşeyi istediğiniz bir yerden, istediğiniz bir aygıttan kullanabilmenize imkân sağlanmadır.

Essentia’nın birçok özelliği vardır. Mesela, kişisel ve iş açısından önemli olan tüm girişlerinize anında erişmenizi sağlar. Yine Essentia sayesinde ihtiyaç duyduğunuzda KYC bilgilerinizle yeni hizmetlere kaydolmanızı veya abone olmanızı kolaylaşmaktadır. Ayrıca birden çok cüzdan ve çoklu para birimi kullanmanıza gerek kalmamaktadır. Çünkü Essentia, Bitcoin, Ethereum, ERC20 Tokens, IOTA, Litecoin ve Ripple gibi favori para birimlerine entegre olmuştur. Ek olarak Ether Delta ve Flyp.Me ile P2P değişimleri, merkezi olmayan ve anında değişimlerle, kişisel ve ticari anlaşmalarda kaybetme şansınız olmayacaktır. Essentia tarayıcı, masaüstü uygulaması, mobil uygulama veya komut satırı ara yüzü aracılığıyla her şekilde çalışabilmektedir.

Essentia Token Satışı ve Dağıtımı

ESS Essentia’nın para birimi olup ek depolama ve yükseltmeleri satın almak için bu platform çerçevesi içinde, ücretsiz olarak aktarılabilme imkânına sahiptir. Ayrıca diğer dApp’lerine ve başka hizmetlere erişmek için de kullanılabilmektedir.

Yol Haritası

Yol haritası çok detaylı olduğundan burada 2018 yılı sadece birinci çeyrek ve ikinci çeyrek bilgilerine yer verilmiştir. Daha detaylı bilgi için lütfen teknik raporu https://essentia.one/whitepaper_draft.pdf  inceleyiniz.

 

 

Referanslar

Web Sitesi: https://essentia.one

Teknik İnceleme: https://essentia.one/whitepaper_draft.pdf

Telegram: https://t.me/essentia_one

Twitter: https://twitter.com/Essentia_One

Facebook: https://www.facebook.com/essentiaone/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/25071629/

Medium: https://blog.essentia.one/

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2704531.0

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2997600.0

Github: https://github.com/essentiaone

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

9 thoughts on “VERİLERİNİZ ESSENTIA İLE DAHA GÜVENLİ

  Ata Kerem Akman

  (8 Ekim 2018 - 04:20)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Mehmetcan Akay

  (8 Ekim 2018 - 11:29)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Cihan Akarpınar

  (8 Ekim 2018 - 22:41)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Yasin Şükrü Arap

  (12 Ekim 2018 - 09:15)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Burak Tatkan Altıntaş

  (12 Ekim 2018 - 18:32)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Sevtap Atan

  (22 Ekim 2018 - 10:19)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Nebahat Ansen

  (11 Kasım 2018 - 13:28)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Merve Ece Altıok

  (12 Kasım 2018 - 22:07)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Cihan Akarpınar

  (19 Aralık 2018 - 16:15)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir