BITNATION İLE AYRICALIĞI YAKALAMAK

 

Küreselleşen dünyamızdaki teknolojik gelişmeler sosyal, ekonomik, politik ve kültürel alanlar başta olmak üzere her şeyi değiştirmiş ve dönüştürmüştür. Bu değişim ve dönüşüm çoğu zaman olumlu olmakla birlikte, birçok olumsuz ve negatif yanı da bulunmaktadır. Küreselleşme ile birlikte suç da sınırları aşmış her coğrafyayı alınan tüm tedbirlere rağmen engellenemez olmuştur. Teknolojinin getirdiği dezavantajları bazı bilim adamları sıralamakla bitirememektedirler. Özellikle teknoloji beraberinde teknoloji ile işlenen suçları, modern silahları da beraberinde getirmiştir. Çatışmalar ve savaşlar bitmek yerine daha da artmakta, barış bir türlü gelememektedir.  Dünyamızdaki devletler ve uluslar birçok çatışmayı beraberinde getirecek şekilde bir araya getiriliyor. Devletler çoğu zaman bu sorunları çözemezler ya da çözmek istemezler. Çoğu zaman uluslarının birbirini sevmedikleri ve barış dolu bir ortam yaratmak istenmediği zamanlar çoktur.  İşte Bitnation’a göre blok zincirinin getirdiği yeni nesil teknolojiler,  bu çözülemez olarak düşünülen milletler çatışmasını sonlandırmayı bile teklif etmektedir.  Bu yenilikçi ekosistem ve yaklaşım, dünyadaki şiddeti durdurarak gezegenimiz üzerindeki bütün ülkeler için barış dolu bir atmosfer inşa etmeyi amaçlamaktadır.

Bugünkü yazıya konu olan Bitnation, aslında dünyanın ilk sınır tanımayan gönüllü ulusudur. Burada kullanılan Pangea Yargı Yetkisi, toplumun barış dolu bir geleceğe merhaba demesi için merkezi olmayan bir yönetim altyapısı oluşturan merkezi olmayan bir akıllı telefonu sohbet programıdır. Bu uygulama da eşler arası anlaşmalar yapabilmekte, anlaşmazlıklar çözülebilmekte veya üçüncü tarafı yetkilendirmeden yani BM Genel Kuruluna, ülkelere, Avrupa Birliğine gerek kalmadan Pangaea’da yeni bir ülke yaratabilirsiniz.

Bitnation’ın popüler olmasının sebebi ulus devletlerin yaşamlarımızı dönüştürecek teknolojiye uyum sağlamakta zorlanmasının sonucunda artmıştır. Çünkü internet günümüz dünyasını radikal bir biçimde birbirine bağlayarak,  blok zinciri teknolojisi ile şifrelenmiş olması sebebi ile güvenli kılınan kullanıcılar arasında dağıtılmış olan sosyal ortam, herkesin yaşamasını istediği bir biçimde dünyanın yönetilmesine eşit, daha yerel ve daha global olarak izin vermektedir. Kripto para birimlerinin de üzerinde çalışmakta olduğu  blok zinciri yapısı temelli bu dijital yapı, devletlere alternatif bir inisiyatif olarak ortaya çıkarak, devletlerin sunduğu hizmetlerden olan başta kimlik verebilme, ihtilaf çözebilme, güvenlik sağlama ve sigorta gibi işler Bitnation vesilesi ile sağlanan bir devlet alternatifi olarak ortaya çıkmaktadır. Bitnation, Susanne Tarkowski Tempelhof tarafından kurularak 14 Temmuz 2014 yılında aktif hale gelmiştir. Bir süre sonra da dijital evrende benzeri alternatifler arayan ya da sunan girişimlerle birtakım birliktelikler kurulmuştur.

Şu anda Bitnation internet sitesinde 200’ün üzerinde ülke kurulmuş, yine bir o kadar elçilik, konsolosluk ile birlikte bütün kıtalarda on binden fazla insan kayıtlı bulunmaktadır. Duyunca şaşırdınız değil mi? Ama daha bitmedi. Çünkü blok zinciri tabanlı noterleri halen, evlilik, doğum belgesi, firma tescili, arazi tapusu, serbest anlaşmalar, kredi anlaşmalarını yapmaktadır. Ayrıca Bitnation’ın Acil Mülteci Durum Müdahalesi (BRER) programı, vatansız kişiler için bir blok zincirine dayalı kimlik sağlamaktaydı ve bu yazılım UNESCO, NETEXPLO 2017 fuarında “En İyi Fikir Ödülü’nü kazanmıştır.

Şaşıracağınız bir bilgi daha vermek istiyorum o da BitNation’ın mevcut ortakları çok tanılan ve etkili medya devleridir. Bloomberg, BBC, Forbes, WSJ, Cointelegraph, The New York Times bunlardan sadece birkaçıdır. Kurulan bu ortaklıklar Bitnation’un dünya vatandaşlığı projesinde tanınmasını ve güvenilir olmasını sağlamaktadır.

Bitnation Token Dağıtımı ve Satışı

Pangea projesinin önemli ayağı satışı 25 Mart’ta başlayacak olan PAT token’dur. Bu ERC20 uyumlu uygulama içi tokendır. PAT, bir saygınlık tokenı olmakla beraber performansa dayalı bir para birimidir de diyebiliriz. Pangea’daki PAT tokenleri için dağıtım mekanizması, başlangıçta Ethereum’a akıllı bir sözleşme olarak başlayacak olan otonom olan Lucy’dir. Ayrıca Bitnasyon, 42 milyar PAT tokenını üç aşamada satışa sunmaktadır.

Yol Haritası

 

Ortaklıklar

 

Referanslar

Bitnaion ekibine Facebook, Twitter ve YouTube kanalları ile ulaşıp iletişim kurabilirsiniz.

https://bitnation.co/

https://github.com/Bit-Nation/Pangea-Docs/raw/master/BITNATION%20Pangea%20Whitepaper%202018.pdf

https://www.facebook.com/Bitnation-Pangea-337620226422880/

https://twitter.com/MyBitNation

https://www.reddit.com/r/BitNation/

https://www.youtube.com/channel/UClzL5-dT7DcXJNI7BkhYh0g

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3081168

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2290580.0

https://t.me/PangeaBitnation

https://slack.bitnation.co/

https://github.com/Bit-Nation

https://trello.com/b/onvmWe6f/bitnation-pangea

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

9 thoughts on “BITNATION İLE AYRICALIĞI YAKALAMAK

  Ahmet Ruken Altay

  (3 Ekim 2018 - 01:21)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Burak Tatkan Altıntaş

  (5 Ekim 2018 - 23:18)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Ahmet Polat

  (8 Ekim 2018 - 08:47)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Berker Akkiray

  (12 Ekim 2018 - 07:04)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Kaan Muharrem Ay

  (12 Ekim 2018 - 16:14)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Şerife Asil

  (29 Ekim 2018 - 18:35)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

  Murat Sinan Ayaz

  (30 Ekim 2018 - 22:35)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Emine Münevver Akca

  (23 Kasım 2018 - 06:34)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Hiba Alpuğan

  (10 Aralık 2018 - 10:10)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir