KOBİLERİN BÜYÜMESİ DEBITUM NETWORK İLE ARTIK ÇOK DAHA KOLAY

 

Son birkaç yıldır gözle görülür bir yükseliş eğilimi yakalayan dijital para birimleri, dünya ekonomisini gittikçe daha fazla etkisi altına almaktadır. Bu değer, artık biz tüketicilerin harcama alışkanlıklarından satın alma yöntemlerimize, tatil anlayışımızdan kredi arayışlarımıza kadar yaşamımızın içine daha çok girmektedir. Dijital para birimlerindeki yeni gelişmeler, önümüzdeki günlerde onları daha da vazgeçilmez kılacaktır. Bende bugün bu yazımda sizlere özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin kredi alma sorununa yeni bir çözüm getiren Debitum Network yaklaşımından bahsedeceğim. Debitum ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız internet sitesini https://debitum.network/ mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Debitum Network, borç alanların ve bunlara yardımcı olan yatırımcılar yani borç verenler, risk değerlendiriciler, belge doğrulayıcılar, sigortacılar gibi yan sektörlerin birleştirilmesi için tasarlanmıştır. Bir başka deyişle finans alanlarında çalışan şirketler veya bireysel olarak çalışan profesyoneller, Debitum Network’e ücretsiz bağlanarak istedikleri anlaşmaları bir coğrafyaya bağlı kalmadan yapabilirler.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yani KOBİ’lerin günümüz piyasasında karşılaştığı en önemli sorunu, yeni yatırımları için nakit paraya ulaşma yani krediye ulaşımdır. Dünya Bankası verilerine göre gelişmekte olan ülkelerdeki küçük ve mikro ölçekli işletmelerin neredeyse yüzde yetmişinin krediye erişimi yoktur. Bu rakamlara göre küçük işletmelerin büyümesi, yeni yatırımlar yaparak istihdam yaratması neredeyse imkânsızdır.

Burada devreye giren Debitum Network, özellikle de gelişmekte olan ekonomilerde yaşanan ve birçok küçük işletmenin karşılaştığı gerçek bir sorunu çözer.  Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse; Alex Meksika’da bir otomotiv parçası üreten bir şirketi çalıştırıyor ve üretimini Almanya’ya ihraç etmek istiyor. Mevcut finansal koşullarda Alex’in işini uluslararası bir şirket haline getirmek için yeterli için para birikimine sahip olmadığından, Almanya’daki iş geliştirme ve lojistik alanlarında aracı bir firması olan George’a tüm üretimini oldukça ucuza satıyor. Fakat bu arada Alex,  Debitum Network’ ile tanışıyor ve% 12’lik faiz oranı ile 25.000 USD’lik bir kredi başvurusu yapıyor ve bunun içinde depolarında bulunan malını teminat olarak gösteriyor. Sonuçta, ABD ve Avrupa’dan birçok yatırımcı Alex’i finanse etmeye ve ona 25.000 USD kredi vermeye karar veriyor. Alex, gelen kredi ile nakit sorununu çözüyor ve bu kredi ile yatırım yaparak işini büyütüyor. Alex, okul arkadaşı Daniela’nın yardımıyla Almanya’daki operasyonlarını başarıyla kurduğu için, yatırımcılara da krediyi kolaylıkla geri ödüyor.

İşte Debitum farkıyla insanlar, risk değerlendirme uzmanlarının, yatırımcıların, sigortacıların bulunduğu ağda bir araya gelebilir ve uluslararası ticari işlemlerini yukarıdaki örnekteki gibi gerçekleştirebilir. Bu süreç, küçük işletmelerin fon almalarını kolaylaştırırken, mutlu yatırımcılara birçok yeni birçok fırsat sunmaktadır. Bu arada her işlem çok güvenli ve tartışılmaz bir altyapısı olan Ethereum blok zinciri kullanılarak yapılır. Ethereum ödemeleri yapmak için akıllı sözleşmeler kullanılmaktadır.

Ayrıca, Debitum Network’ün dayandığı üç ana sacayağı vardır. Bunlar; güven, yerinden yönetim ve geleneksel para biriminin şifreleme ile bağlanmasıdır. Birçok küçük ülke sıkı düzenlemelere ve bankacılık sistemlerine erişimde güçlük çekmektedir. Debitum avantajı ile müşteriler, nihayetinde, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok insanın kabul ettiği, kolay ve güvenilir bir iş yürütme yöntemine sahip olacaklardır.

Debitum, dünya çapında sunmayı planladığı bu hizmet için çok hızlı bir büyüme kapasitesine sahiptir. Yukarıda kısaca bahsedildiği gibi bütün taraflara yardımcı olabilecek bir ekosistem oluşturmak için, Debitum Ağı, Debitum belirteci olarak adlandırılan kendi para birimini (DEB simgesi ile) üretecektir. Bu Borç Simgesi, ekosistemdeki tüm tarafların ödeme araçlarından biridir ve Debitum Ağı üzerinde işlem yaparken kendi aralarında kullanılan tek ödeme aracı olacaktır. Ek olarak belirtmeliyim ki sistem büyüdükçe belirtecin değeri de zamanla büyüyecektir.

Son olarak, Debitum’un harika bir ekibi ve parlak bir geleceğinin olduğunu sizlerde fark etmişsinizdir. Hala DEB satın alma şansınız varken ben bu fırsatı değerlendirin derim. Debitum Network ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteseniz aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “KOBİLERİN BÜYÜMESİ DEBITUM NETWORK İLE ARTIK ÇOK DAHA KOLAY

  Anonim

  (7 Ekim 2018 - 00:21)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Hiba Alpuğan

  (12 Ekim 2018 - 21:17)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Nehar Avşar

  (1 Kasım 2018 - 16:38)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Ömer Buğra Alparslan

  (6 Aralık 2018 - 18:47)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Elif Dilay Altinkaya

  (7 Aralık 2018 - 18:40)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Zeynep Nihan Aydınlıoğlu

  (26 Aralık 2018 - 09:48)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir