Blok Zincir Teknolojisini Kullanılabilir ve Ölçeklenebilir Hale Getiren Devrim Niteliğinde Bir Platform: CARDSTACK

Her geçen gün yeni gelişmelere ve değişimlere ev sahipliği yapan günümüz dünyası teknolojinin kendine sunduğu sonsuz avantajları sonuna kadar kullanmaktadır. Özellikle internetin hayatımıza girmesi ile birlikte bu değişimler hız kazanmış, sağlıktan eğitime, tarımdan finans dünyası ve para çevrelerine kadar her sektör teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya başlamıştır. Artık şirketler ürün tedarikinden, satış, pazarlama ve reklam faaliyetlerine kadar her alanda teknolojiyi kullanırken bir yandan da dünyanın her köşesine mail ve hizmet satabilmenin telaşı içine girmişlerdir. Artan rekabet ile birlikte müşteriye en iyi, en kaliteli ürünü, en ucuza sunarken bile çok kar elde edebilme hedefini yakalamak için artık programlar, uygulamalar, yazılımlar, yapay zekâ ve nesnelerin interneti kavramları insan gücünün yerini almaya başlamıştır. Bu süreçte ise yeni nesil teknoloji olan blok zinciri kavramıyla birlikte teknolojinin bize armağanı olan kripto paralar hiç beklemediğimiz bir zamanda hayatımıza girmiştir. Durum böyle olunca bu şifrelerin ardına gizlenmiş ve zorlu algoritmaların çözülmesi sonucu kullanımımıza sunulan kripto paralar hem bankacılık ve alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirirken yatırım dünyasında da yerini almaya başlamıştır.

 Bütün bu süreçte ise internet hem devasa olarak insanlığa hizmet verirken hem de merkezi bir yapıdadır. Ama merkezi yapıda olmasının da birçok dezavantajı bulunmaktadır. Örneğin günümüzde merkezi interneti kullanan ve kullanıcılarına merkezi bir ağ üzerinden hizmet veren büyük teknoloji devleri olan Amazon, Google ve Facebook vb. uluslararası şirketler, kullanıcılarını veri depolamaya zorlamakta ve kullanıcıların yarattığı bu devasa gücü de onlardan habersiz kullanmaktadır.İşte bu süreçte ortaya çıkan ve merkezi olmayan internetin deneyim katmanı olarak da tarif edebileceğimiz Cardstack yaklaşımı ile kullanıcılar bu bulut ve veri depolayan abonelikleri ile ilgili endişeye kapılmalarına gerek olmadan hem merkezi hem de merkezi olmayan uygulamalardan gelen özellikleri karşılaştırıp eşleştirebileceklerdir. Daha detaylı bilgi için https://cardstack.attach.io  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cardstack’ın burada en önemli amacı, günümüzün veri depolamama araçlarını ortadan kaldıran ve internet için çok daha müsamahalı bir gelecek yaratacak, çok kolay uyarlanabilecek bir çerçeve oluşturmaktır. Ek olarak Cardstack, günümüz dünyasının merkezi platformlarının sorunlarını ortadan kaldıracak ve ekonomik olarak sürdürülebilir olacak bir yazılım ekosistemi yaratmayı hedeflemektedir. Sonuçta ortaya çıkacak bu yeni ekosistem,  kullanıcıların bulut uygulamaları ile merkezi olmayan uygulamalardaki hizmetleri birleştirebilmelerine imkân sağlayacak, geleceğin merkezi olmayan interneti için de yukarıda da vurguladığım gibi bir deneyim katmanı olacaktır.

Cardstack ile bir bilgi de, merkezi İsviçre’de bulunan kar amacı gütmeyen bir vakıf olmasıdır. Bu kuruluşun asıl amacı, Cardtack yazılımının, mimarisinin, protokolünün ve uygulamalarının geliştirilmesini sağlamak ve tanıtımını yapmaktır. Bu süreçte ki beklenti, elde edilecek gelir ile birlikte araştırma ve geliştirme faaliyetlerini destekleyebilmesi ve finanse edebilmesidir. Böylece Cardstack, blok zincirlerini kitlesel pazar için kullanılabilir ve ölçeklenebilir yapacaktır. Bu yaklaşım ayrıca merkezileştirilmiş yazılım ekosistemi yaratacak,  açık kaynaklı bir çerçeve oluşturacak ve fikir birliği protokolü olacaktır.  Sonuçta Cardstack sayesinde merkezi olmayan bir dünyada, verilerimiz istediğiniz gibi bir ağa bağlı ve özgür olacaktır.

Cardstack’ın son kullanıcılara, geliştiricilere ve madencilere yönelik birçok avantaj da sunacaktır. Bu avantajlar ile ilgili bilgi almak için internet sitesini https://cardstack.com/ ve teknik raporu https://cardstack.com/whitepaper-pdf incelemenizi tavsiye ederim.

ICO ve Token Bilgileri

Bu platformda kullanılacak olan Cardstack Token yani CST, Ethereum tabanlı ERC20 tarafından desteklenmektedir.  CST token aynı zamanda kripto ekonomisi ile desteklenecek açık kaynak kodu üstüne kurulan bir yazılım pazarına doğru global açılım için bir katalizör görevi görecektir.

 

Referanslar

Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

10 thoughts on “Blok Zincir Teknolojisini Kullanılabilir ve Ölçeklenebilir Hale Getiren Devrim Niteliğinde Bir Platform: CARDSTACK

  Ayşen Aksoy

  (2 Ekim 2018 - 14:06)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

  Mehmetcan Akay

  (5 Ekim 2018 - 02:07)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  İzlem Arınç

  (7 Ekim 2018 - 03:01)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Hayrunnisa Aşveren

  (8 Ekim 2018 - 09:06)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Ecem Hatice Akova

  (9 Ekim 2018 - 17:54)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Bestami Ağırağaç

  (10 Ekim 2018 - 01:28)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Sevtap Atan

  (11 Ekim 2018 - 22:42)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Emine Münevver Akca

  (12 Ekim 2018 - 08:37)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Murat Kaan Ayanoglu

  (10 Kasım 2018 - 14:17)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Servet Akçagunay

  (7 Aralık 2018 - 18:42)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir