FİKRİ MÜLKİYET HAKKI İHLALERİNE KARŞI YENİ VE DİGİTAL BİR YAKLAŞIM: COPYTRACK

Giriş

1948 Tarihli Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 27’inci Maddesi Herkes toplumun kültürel faaliyetine serbestçe katılmak, güzel sanatları tatmak, bilim alanındaki ilerleyişe katılmak ve bundan yararlanmak hakkına sahiptir. Ayrıca Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.” Küreselleşen dünyada teknolojinin gelişmesi ile birlikte telif hakkı ihlalleri çok artmıştır. Bu soruna çözüm bulmak amaçlı COPYRACK yeni bir yaklaşım ortaya koymaktadır.

Son birkaç yıldır servis sağlayıcı, resim arama ve telif hakkı uygulaması için dünya çapında hızla büyüyen bir girişim ve yılın lider bir platformu haline gelmiştir. Son teknoloji ve prosesleriyle, küresel olarak herkese hitap etmek için çok uygundur. Sektördeki kilit zorlukları çözmek için COPYTRACK’ ın özünde vardır. Küresel bir adrenalin olarak telif hakkı kaydı, kimlik doğrulaması yapan dijital içerik için kullanıcılar ve dijital fikri mülkiyet bağlantıları bulunmaktadır. Bu çevrimiçi kayıt defteri, hak sahipleri için ekosistem oluşturarak yeni verimli pazarlar bulmaktadır.

COPYTRACK şu anda 4 temel hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler herkesin kullanabilmesi için ücretsizdir Hak sahipleri ve suçlular arasında adil çözümler üretmeye çalışıyoruz. İlk olarak, kısmen telif haklarının doğasını anlamak ve ihlaller nasıl ortaya çıkabilir diye bakmak gerekir. Hepimizin bildiği gibi, resimler kopyalanır ve her biri sayısız kez yasadışı olarak dağıtılır. Bu resimler kendi fotoğraflarından çalınmıştır. Mevcut sistemde telif hakkı ihlalleri takip etmek zordur ve genellikle önemsiz bir suç olarak görülür. Aslında emek hırsızlığıdır. Ayrıca hak sahipleri için yasal bir risk, buna ek olarak ihlali tespit etmek için gereken zamana kadar ve buna karşı harekete geçmek gerekir. Bu nedenle, COPYTRACK’ ın hizmetleri şu şekilde özetlenmiştir:

 1. 140’tan fazla ülkede lisans
 2. Kalifiye avukatlar tarafından hukuki danışmanlık
 3. “Tek tıklamalı” vaka yönetimi
 4. Kişisel müşteri hizmetleri
 

COPYTRACK konforlu bir araç sağlar. Bu süreçte herhangi bir risk taşımaksızın gezin ve hak sahiplerinin güçlük çekilmesini engelleyin. Hizmet ücretsizdir ve hatta riski taşır avukatlık ücretleri de ücretsizdir. COPYTRACK yalnızca küçük bir başarı ile ilgili komisyon alır. Faydaları:

Hak sahipleri için:

 1. Ücretsiz platform kullanımı
 2. Sıfır yasal yaptırım riski
 3. Odaklanma: “post” içi lisans
 4. Her iki taraf için de adil yaklaşım

COPYTRACK’ın görevi bir küresel, şeffaf ve merkezsiz kayıt dijital içeriğin telif hakları için platform kurmaktır.

Platform Özellikleri. Merkezi olmayan içerik hakkındaki vizyonumuz şu şekildedir: merkezileştirilmiş bir dosya depolama IPFS, metadata, için kalıcı bir kimlik hem sanatçılar hem de hayranlar ve tamamen işlevsel lisanslama ve ödeme çözümleri. Ø Merkezi Olmayan Dosya Depolama Alanı. Yerinden ve dağıtılan dosya depolama sistemleri hataya dayanıklı, dayanıklı, sansüre karşı dirençli ve kendinden kalıcı Yerleşik teşvik sistemleridir. Inter-Planetary gibi teknolojiler Dosya Sistemi (IPFS) ve Swarm, peerto- bilgi iletmek için akran ağları, merkezi hizmet sağlayıcıların veri tabanlarını, kırılganlığı gerekliliği ortadan kaldırır. Veride, içerik adreslenebilir ve böylece bir şifreleme kullanılarak alınabilir. Verilerin karması yerine belirli bir varlığın sunucusunun konumu, hızlı ve geleceğe yönelik bir çözüm getirir. Ø Metadata — Constellate. Açık, küresel hak sahipleri ve çalışmaları veri tabanı servis sağlayıcılara daha kolay sayısız kullanım vakaları için eserlerin lisanslandırılmasıdır. İçinde sipariş, modern, makine tarafından okunabilir, içerik-adresli metadata standardı gereklidir. Constellate, işbirlikçi COALA IP spesifikasyonu, genişletilmiştir. Ayrıca Ethereum ontolojileri ile arabirim kurmaktır. (EthOn). Ø Kalıcı Kimlik: Kullanıcı Arabirimidir. Sanatçılar harcamak yaratıcı çalışmalarına çaba harcayan yıllar ve hayranlar benzer miktarda zaman harcıyor koleksiyonlarını küratörlük yapıyor. Dijital çağda, Bir hizmet kapanabilir ve bunların hepsini alabilir uzaktadır. Yönetmek için merkezi olmayan bir ağ içerik kontrolü her iki hayran için de faydalıdır. Sanatçıların artık endişelenmesi gerekmiyor çünkü içeriğinin kontrolünü kaybetme riski yok v hayranlar bu materyale erişimi kaybetmeyeceklerdir.

 • Lisanslama + Ödemeler — CPY-Token.

CPY bizim blok zincirinin yerli simgesi olacaktır. Platformda, esnek ve modüler lisanslama sistemleri bulunur. Bu hak sahiplerine otomatik ödemeleri mümkün kılar kendilerinin tasarladığı lisanslara dayalı olarak kolay ve kullanımı kolay ara yüzüdür. Blok çerçevesi ve altında yatan akıllı sözleşme ara yüzü birleştirmek için genişletilebilir geniş bir ek işlevsellik aralığı programlı sözleşmeler gibi, değişken fiyatlama ve ödeme yönlendirmeler bulunur.

Stratejik Ortaklıklar

COPYTRACK’ın KPMG Uluslararası, Uluslararası Vergi Danışmanlığı, Uluslararası VAX Danışma Belgesi , Muhasebe 2. EOS Grubu (OTTO iş grubunun bir parçası) ,Tahsilat Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müdahale İşlemleri, Alt defterlerin operasyonları gibi kurumlarla ortaklıkları bulunmaktadır.

Token Bilgileri


 • Token Satış: 10 Oca — 10 Şub
 • Ticker: CPY
 • Token tipi: ERC-20
 • ICO Token Fiyat: 1 CPY = 1.07 USD (0.00135 ETH)
 • İCO Hedefi: 56.600.000 USD (71.516 ETH)
 • Toplam Hedef : 100.000.000
 • Token Satılacak token: 60%
 • Katılamayacaklar : ABD
 • Min / Max Kişisel sınır : 0.1 ETH / 2 500 ETH
 • Kabul edilen coinler : ETH

Yol Haritası

COPYTRACK ile ilgili önemli tarihler ve atılacak adımlar aşağıdaki tabloda sıralanmıştır.

Takım

COPYTRACK takımının değerli üyeleri ve tecrübe birkimleri tablolarda verilmiştir.

MARCUS SCHMITT (CEO). Marcus, seri girişimci ve yönetici 20 yılı aşkın deneyimi olan yöneticidir. Yeni kurulan şirketlerin kuruluşu, ölçeklendirilmesi ve yönetilmesinde, KOBİ’ler ve işletmelerde tecrübelidir. COPYTRACK’in öncüsü, olarak “flightright” işini ölçeklendirdi. CEO, şimdi yasal yaptırım pazarını yönetiyor uçuş gecikmelerinden doğan hasarların ve iptalleri ile ilgili çalışmaktadır.Marcus, Başkan Yardımcısı olarak üç yıl geçirdi. Uluslararası pazardaki AB pazarının başkanı danışmanlık ve uzun yıllar danışman olarak uluslararası hale getirilmesi için büyük çaba sarf etmiştir.

SANDRO MÄDER (COO). Deneyimli operasyonlar ve proje yöneticisi uluslararası geçmişe sahip. Ekonomi okudu Berlin, Almanya’daki HTW Üniversitesi’nde bilim çalışmaları yaptı. COPYTRACK’deki görevinden önce, Sandro’da Operasyon Müdürü olarak çalıştı. VJSUAL, dijital açıklayıcı üreten bir şirket videolar, interaktif videolar ve ekran görüntüleri konusunda uzman.

STEFAN BÄR (CTO). 15 yılı aşkın mesleki deneyim bir BT uzmanı ve yazılım geliştirme yöneticisi olarak çalıştı. Stefan, IT sistemleri mühendisliği eğitiminde: Hasso Plattner Enstitüsü (HPI) ve Bilgi Potsdam Üniversitesi’nde teknolojinde bulundu. 2009 yılında, Stefan, PIXRAY GmbH’ı (rakip) kurdu Araştırma ve tez çalışmasına dayanan resim tanıma alanında çalıştı. Araştırma ve teknoloji geliştirme, BT altyapısı ve servisler konusunda sorumludur.

MARIE SLOWIOCZEK-MANNSFELD. (Yasal Hukuk Başkanı) Entelektüel üzerine yoğunlaşmış deneyimli avukat mülkiyet ve telif hakkı yasası için çalışmıştır. Hukuk okudu ve Berlin, Almanya ve Dublin, İrlanda ve Prag, Çek Cumhuriyetinde bulundu. Copytrack’a katılmadan önce, Marie, Haerting’de birkaç yıl avukat olarak çalıştı.

Referanslar

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “FİKRİ MÜLKİYET HAKKI İHLALERİNE KARŞI YENİ VE DİGİTAL BİR YAKLAŞIM: COPYTRACK

  Almina Avcı Özsoy

  (24 Eylül 2018 - 15:50)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu traz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Hanife Duygu Ata

  (30 Eylül 2018 - 01:00)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  İclal Akkoyun

  (6 Ekim 2018 - 16:25)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Memet Ali Ardıç

  (8 Ekim 2018 - 04:13)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Kutlu Alibeyoğlu

  (9 Ekim 2018 - 21:35)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Erna Aluç

  (20 Aralık 2018 - 16:46)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir