Hdac: BLockchain üzerine IOT platformu

 

ünümüz dünyası ,statik değil, sürekli gelişmek ve değişmektedir . Günümüzde modern insan hayatımı telefon, bilgisayar, araba, alet vb. olmadan, yani yenilik olmadan hayal edemeyiz. Çoğu bilim insanı inovasyonun ekonomik ve sosyal kalkınmanın itici gücü olduğuna inanıyor. Yenilik, dünya topluluğunu yeni, daha yüksek bir kalkınma aşamasına götürdü. son yılların parlayan teknolojisi iae blockchain ve kripto paralar. bugün ki yazımızda blockhain üzerinde kurulması planlanan IoT(nesnelerin interneti) contrat platformu hdac ten bahsedeceğim .ayrıntılı bilgi için whitepaperı. inceleyebilirsiniz .

Yakın gelecekte, blok zincirlerin ve kripto para birimlerinin, IoT(nesnelerin interneti) ortamı için uygun bir ödeme yöntemi olarak kullanılması bekleniyor. Merkezi bir faturalandırma / mevduat / ödeme sisteminin neden olduğu yüksek maliyet ve düşük verimlilik yapısını artıracak P2P (eşler arası) ödemenin yanı sıra M2M (makineden makineye) ödeme için Makine Para Birimi de gerçekleşecektir. Bu sistem halen daire bakım ücretleri ve telefon faturalarını ödemek için kullanılmaktadır. Her şeyin bağlı olduğu bir ortamda, kullanıcıyı tanımlar ve kullanıcıyı uygun aygıta bağlar ve ayrıca istenen işi gerçekleştirmek için tanımlama belgesi işlevi görür. Bu değişiklikler, tüm ekonomik faaliyetlerde makul tüketime ve şeffaf yerleşimlere izin veren yeni ödemeler kültürlerin oluşmasını sağlayacaktır.

Hdac platformu, blochain ve IoT’yi kullanan bir uygulama platformu olarak birleştirerek, mantıklı ve verimli bir ödeme yöntemi oluşturmayı amaçlamaktadır. yeni inovatif ödeme yöntemi oluşturarak dördüncü endüstriyel devrim için güvenilir bir temel oluşturacaktır.

Hdac platformunu kullanarak günlük yaşamdaki ödeme ortamını çarpıcı bir biçimde artırmak mümkündür. Günlük yaşamdaki ödemelere örnek olarak taahhüt ve ödemeler, krediler ve yatırımlar, vergiler ve faturaları içerir. Buna ek olarak, kullanıcılara telekomünikasyon ve enerji giderleri de dahil olmak üzere rasyonel tüketimleri artırarak ‘akıllı yönetim’ imkânı sunacak.

Hdac T , Hdac platformunda yayınlanan blok zinciri temel alan akıllı bir madeni paradır. IoT ortamında, talimat koşulları ile ilgili verilen görevleri yerine getirmek üzere tasarlanmıştır. Hdac, şifreleme ve uygun ödeme servislerinin işleyişini destekler ve rasyonel ve verimli olmayı hedeflemektedir. Birlikte, IoT’nin birbirine bağlılığıyla Hdac, bir ‘Mikro Ödeme Platformu’ olarak gerçekleşecek. Ayrıca, Hdac, kullanıcıların iletişim kurma güvencesini güçlendirerek, M2M (Makine’den Makineye) ve IoT cihazlarıyla işlemler gerçekleştirebilmeleri için uygun ödeme için bir donanım cüzdan sağlayarak kriptotolojiye dayalı, özgün bir platforma dönüşmesi hedeflenmektedir

Blockchain ve IoT aygıtlarının tasarımı

IoT uygulamaları ve Blockchain kullanımı

Akıllı ev veya akıllı fabrika gibi bir ortamda, sensörlerle donatılmış çeşitli cihazlar (IoT) vardır ve bunlar birbirine sıkıca bağlıdır. Her bir cihazın koşullarını dikkate alarak güvenli ve güvenilir bir şekilde çalıştırılabilen özel bir blok oluşturmak mümkündür. Özel blok zincirleri yalnızca kullanıcının kimlik doğrulamasını değil, aynı zamanda cihazlar arasındaki kimlik doğrulamayı, işlem detaylarının kayıtlarını ve senaryo temelli IoT Sözleşmesinin de çalışabilmesini gerektirir. Buna ek olarak, özel bir blok zinciri, halihazırda çalışan bir kamu blok zinciri ile etkileşime girdiği zaman pratik olacaktır. Bununla ilgili olarak, kullanıcı, etkin bir uygulama oluşturmak için kamu blok zincirinde kullanılacak bir şifreleme olanağı Hdac ile sağlanacaktır. Kontrollü bir özel blok zincir ağında, akılcı tüketim ve ödeme imkânı sağlayan ‘İşlem İnovasyonu’ sloganını yerine getirerek IoT’ler arasında karşılıklı sözleşmeler ve ödemeler için Makine Para Birimi olarak görev alacak Hdac.

Hdac Platformu özellikleri

Hdac, Bitcoin’den geliştirilmiş bir blok zincir olan Multichain’e dayanıyor. Özel blok zincire etkili bir şekilde uygulanabilir. Özelleştirilmiş dijital varlık sınırsız oluşturulabilir ve kullanılabilir. Varlığın adı tanımlanabilir veya özgürce oluşturulabilir ve yetkili yönetici tarafından dağıtılır. Bu öğe, mevcut yerel para paralara benzer şekilde dolaşıma sokulabilir ve kullanılabilir. Buna ek olarak, belirli bir iş için veya belirli amaçlar için verilen varlıklar, gerekirse uygun bir oranda yerel para ile değiştirilebilir.

Hdac platformu uygun kurulum ve yapılandırma işlevleri sağlar. Blok zinciri, kullanıcı tarafından tanımlandığı gibi kolayca konfigüre edilebilir. Buna ek olarak, yeni düğüm yapılandırması mevcut blok zincirine tam bir düğüm olarak katılmak için tek bir cümle komutu ile basitçe yapılabilir ve tüm yapılandırmalar otomatik olarak kopyalanır ve paylaşılır. Özel bir blok zinciri söz konusu olduğunda, bu, madenciliği, PoW gibi atık yaklaşıma karşı olarak daha verimli bir şekilde destekleyebilir.

Açıkçası ether üzerinde onlarca token icosu görmekten sıkılmıştım kendi blok zinciri üzerinde çalışacak olan , ayakları yere basan bir proje, ico 27 kasımda başlayacak. 22 aralık ta bitmesi planlanıyor.

Tanıtım videosu

Faydalı Linkler

Websitesi: https://hdac.io/

Whitepapper. https://github.com/Hdactech/Hdac/wiki/Hdac-Technical-Whitepaper

Bitcointalk Ana Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2402330.0

Twitter: https://twitter.com/Hdactech

Facebook: https://www.facebook.com/Hdactech

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCLZZFtHTRHqeiSRsH_6yV2Q

Reddit: https://www.reddit.com/r/Hdac/

Telegram: https://t.me/Hdac_TGE

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

8 thoughts on “Hdac: BLockchain üzerine IOT platformu

  Emre Ayberk Akfırat

  (29 Eylül 2018 - 22:27)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Zeki Yiğithan Armutcu

  (7 Ekim 2018 - 00:53)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Ömer Buğra Alparslan

  (10 Ekim 2018 - 04:48)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Sabiha Elvan Atol

  (11 Ekim 2018 - 01:38)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Hami Aydoğdu

  (22 Ekim 2018 - 06:50)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Ata Kerem Akman

  (19 Kasım 2018 - 03:27)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Şeyda Nur Arikan

  (20 Kasım 2018 - 17:46)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Emine Münevver Akca

  (4 Aralık 2018 - 11:33)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir