SPOR OYUNLARI TARAFTARLARINA ÖDÜL KAZANMA İMKÂNI SUNAN DEVRİMSEL YAKLAŞIM: FANCHAIN

 

Günümüzün küreselleşen ve dijitalleşen dünyasının hızla ilerleyen, gelişen kendini sürekli yenileyen en büyük ivmesi ve tetikleyicisi hiç şüphesiz teknolojidir. Her geçen gün yeni ve devrimsel getirileriyle yaşamımızı kolaylaştırmakta ve dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmektedir.  Özellikle internetin yaşamımıza girmesi ile birlikte bilgiye ulaşmanın en kolay olduğu dönemi yaşamaktayız.  Artık alışveriş için markete gitmemize, finansal işlemlerimiz için bankada sıra beklememize gerek kalmamakta. Bu teknoloji ve internet artık yaşamımızın her alanına girdiği gibi gün geçtikçe daha da her alan ve sektöre daha da çok girecektir. Son birkaç yıldır teknolojisinin bizlere bir başka hediyesi de herhalde blok zinciri teknolojisi ile birlikte karşımıza çıkan kripto para birimleridir. Blok zincirinin sunduğu hızlılık, şeffaflık, üt düzey güvenlik, ekonomiklik ve merkezsiz oluşu ile birlikte hayatımızın en yeni devrimsel gelişmesi ve yeni fenomeni  olan kripto paralar sayesinde insanlar yatırımlarını, işlemlerini kripto para birimlerine doğru kaydırmaya başlamaktalar. Artık kripto paralar yeni ICO’ların da ilham kaynağı olmakta ve eğitimden sanata, sağlıktan iş dünyasına kadar her alanda devrimsel çözümsel sunacak inanılmaz fikirler ve projeler  hayat bulmaktadır.

İşte bu kapsamda karşımıza çıkan FanChain yaklaşımı da hayranların katkıda bulundukları spor ekosisteminde kullanılabilecek tokenlar ile ödüllendirildiği bir çerçeve sunmaktadır. Bu platform, en iyi spor deneyimleri ve toplumsal ilişkilere katkıda bulunabilmek için topluma teşvikler vererek, daha büyük pazarlara yönelik kişiselleştirilmiş içerikle daha geniş bir kitle erişimi de mümkün hale getirmektedir.  Bu süreçte kaliteli içeriğin kullanıcıların spor ekosistemine yapabileceği katkı sayesinde, daha kaliteli içerik taleplerini teşvik etmek için olumlu geri bildirimler yapılmakta ve böylece kaliteli içerik üretimi daha fazla teşvik oluşturmaktadır.

Aslına bakılırsa spor medya endüstrisi, izleyicileriyle buluşturmak için yeni ve yenilikçi yollar sunarken, çağın oldukça gerisinde kalmaktadır. Spor taraftarları, içerik oluşturma ve paylaşma yoluyla takımlar ve ligler için sonsuz değer yaratmakta ancak yaptıkları iş için asla takdir edilmemektedirler. Açıkçası, hayranların pasif tüketiciler olarak rolü zaten çoktan bitmiştir.

Bu süreçte hayranlardan aktif içerik üreticilerine geçişteki sorun, hayranların favori takımları için yaptıkları değerlerden diğer hayranlar için de fayda sağlamalarıdır. Spor ligleri, sosyal ağ kullanıcıları tarafından oluşturulan içerikten milyarlarca gelir elde etmesine rağmen, rekor oranlardaki yüksek dağıtım işlemlerini güvence altına alsa da maalesef taraftarlar bu süreçten hiçbir gelir elde edememektedirler.  İşte bu platform burada devreye girerek tüm takımlar taraflara fayda sağlayacak bu hedeflere ulaşmak için faaliyet göstermektedir.

Kısaca, FanChain tokenını kullanan merkezi olmayan bir küresel spor eğlence ekosistemi FanChain için yeni bir çerçeve ve hedef olarak  belirlenen taraftarların, sporcuların, takımların, liglerin ve medya kuruluşlarının çıkarlarını dengeli hale getirmektir.

FanChain tokenı, takım sadakatinin bireysel tokenları içine gömülmesini mümkün kılan ve bir DApp-powered ve “minting” yani üretim sistemi ile birlikte birden fazla platformda üretilebilen ve iletilebilen, tek ve değişmez olan özelliklerin benzersiz bir kombinasyonunu kullanmaktadır. Bu ekosistemin merkezsiz açık doğası, çevrimiçi yayıncılar, fantezi platformları, sosyal ağlar, spor takımları, ligler, üst üste (“OTT”) platformlar, stadyumlar ve arenalar tarafından hem çevrimiçi hem de çevrimiçi olarak kabul edilmesine izin verecektir.

Bir başka bilgi de FanChain’in platformda ve hayranların değer yarattığı diğer bağlı spor platformları veya mekânlarında kullanılmak üzere SportsCastr tarafından geliştirilmiş olmasıdır. SportsCastr’ın FanChain ekosistemi, teknolojinin mevcut OTT sistemlerine entegre edilmesine olanak tanıyan blok-sınıfı dijital ürünler, ipuçları, premium abonelikler ve görüntüleme başına ödeme (PPV) işlevselliği ile kurumsal düzeyde bir SDK içerecektir.

Özetle SportsCastr’ın canlı yayın platformunu kullanan FanChain tokenları, insanları kendi bireysel hayran kitlesine aktaran yorumculara, televizyon tüketicilerine en sevdikleri yorumcuları seçme imkanı sunarak da ödenebilecektir.

ICO ve Token Bilgileri

 • Token Adı: FanChain
 • Simgesi: FANZ
 • Platform: Ethereum
 • Beyaz Liste: 1 Haziran 2018 – 30 Eylül 2018
 • Ön Satış: 30 Haziran 2018 – 30 Eylül 2018 (
 • Ön ICO Fiyatı: 0.1 USD = 1.0 FANZ
 • ICO: 1 Eylül 2018 – 1 Ekim 2018 (
 • ICO Fiyatı: 0.25 USD = 1.0 FANZ
 • Token Türü: ERC201 tarzı özellikleri ile ERC20
 • Kabul: ETH
 • ICO da Satılacak Maksimum: 330 Milyon
 • Maksimum Token Miktarı: 600 Milyon

Yol Haritası

Takım

Referanslar

Web Sitesi: https://fanchain.com ve https://sportscastr.com/

Teknik İnceleme: https://qryptos.s3.amazonaws.com/uploads/ico_project_info/white_paper_file/9/QUOINE_FanChain_WhitePaper_1.0g.compressed.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/sportscastr

Twitter: https://www.twitter.com/sportscastrlive

Telegram: https://t.me/FanChain

Reddit: https://www.reddit.com/r/sportscastr

GitHub: https://github.com/SportsCastrFanchain

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/sportscastr/

Instagram: https://www.instagram.com/sportscastrlive/

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4897638

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4423520

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

7 thoughts on “SPOR OYUNLARI TARAFTARLARINA ÖDÜL KAZANMA İMKÂNI SUNAN DEVRİMSEL YAKLAŞIM: FANCHAIN

  Ahmet Polat

  (24 Eylül 2018 - 15:03)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Ateş Aycı

  (24 Eylül 2018 - 15:03)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Ömer Buğra Alparslan

  (30 Eylül 2018 - 12:01)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Aklar Çörekçi

  (3 Ekim 2018 - 04:03)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Sarper Akış

  (9 Ekim 2018 - 15:15)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

  Fethullah Altınöz

  (12 Ekim 2018 - 18:26)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Emine Münevver Akca

  (21 Aralık 2018 - 10:00)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir