ARTIK TIPESTRY PLATFORMUNUN DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE WEB SİTELERİNE YORUM GÖNDEREBİLECEKSİNİZ

Küreselleşen dünyamızdaki teknolojik gelişmelerin bizlere kazandırdığı ve en az internet kadar devrimsel bir teknoloji olan blok zinciri sayesinde kripto paralarla tanışmış olduk. Bir kripto para birimi, güvenlik için kriptografi kullanan dijital veya sanal bir para birimidir. Bu güvenlik özelliği nedeniyle bir kripto para biriminin taklit edilmesi zordur. Bir kripto para biriminin tanımlayıcı bir özelliği ve tartışmasız olarak en cazip cazibesi organik yapısıdır; herhangi bir merkezi otoriteye tabi değildir ve teorik olarak devlet müdahalesine veya manipülasyonuna kapalıdır.

Kripto para birimleri, bir işlemde iki taraf arasında para transferini kolaylaştırır. Hızlı ve şeffaf olmasının yanın bahse konu bu transferler güvenlik amaçları için özel anahtarların kullanımı ile kolaylaştırılmaktadır. Kripto para transferleri, asgari işlem ücretleri ile yapılır ve kullanıcıların banka transferleri için çoğu banka ve finans kurumunun ücretlendirilmesinden çok daha düşük bir bedel içerir.

Kripto para işlemlerinin anonim niteliği, onları kara para aklama ve vergi kaçırma gibi bir dizi etkinlik kullanıldığı fikrini akla getirse de kripto para birimi savunucuları çoğu zaman anonimliğe çok değer vermektedir. Aslına bakılırsa çağdaş dünyanın bu yeni yatırım ve bankacılık yaklaşımı gün geçtikçe daha popüler hale gelmekte ve özellikle gençler arasında daha tercih edilir olmaktadır.

Bugün sizlere kısaca özetlemek istediğim yaklaşım Tipestry.com, kullanıcıların diğer web siteleriyle ilgili yorum gönderebileceği ve beğendikleri yorumları kripto para birimi ile gönderebilecekleri bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslına bakılırsa Tipestry Go, kullanıcıların herhangi bir fiziksel konuma yorum yapmasına izin veren iOS ve Android kullanıcıları için bir mobil uygulamadır. Yorumlar, kullanıcının mevcut fiziksel konumuna ya da haritada bir nokta seçerek yerleştirilebilir. Yorumlar, dünya çapında popüler yayınları gösteren bir bölümde veya artırılmış gerçeklikte, seçilen bir aralıktaki yakındaki yayınların bir listesi aracılığıyla harita görünümünde görüntülenebilir. Kripto paralar da dünya çapında gizlidir ve uygulama aracılığıyla toplanabilir. Bahsettiklerime ek olarak daha fazla sohbet ve mikro ödeme ekleyen tarayıcıya yönelik bir eklenti de geliştirme aşamasındadır.

Kripto para dünyasının barındırdığı potansiyelini gözlemlediğimizde Tipestry’nin bu platformun, kullanıcıların ödeme olarak kripto para birimini kullanarak herhangi bir yere yorum yapabilmesini ve bahşiş vermesini sağlayacağı bir fikir olarak ortaya çıkmasını desteklemektedir. Bazı siteler yorum bölümleri veya mesaj panoları olmasına rağmen, genelde yorum bulunmamaktadır.  Bu projenin amaçlarından biri, web’in daha karanlık (veya sansürlenmiş) köşeleri de dahil olmak üzere, insanların etkileşimde bulunmaları ve çevrimiçi olarak geri bildirimde bulunmaları için daha fazla imkan sağlayabilmektir.

Bazı kullanım durumlarına bakacak olursak, bunlar;

 • Belirli bir web sitesi hakkında insanların neler söylediğini öğrenmek,
 • Yorum bölümlerinin kaldırıldığı siteleri tartışabilmek,
 • Yorum yapılmayan konuları tartışabilmek,
 • Çok özel konuları tartışabilmek,
 • Yeni ürün sürümleriyle ilgili bilgileri bulmak ve paylaşmaktır.

Tipestry Token (TIP) ve ICO Bilgileri

Ekosistemi korumak için iki token, Tipestry – Tipcoin (TIPC) ve Tipestry tokenı (TIP) kullanılacaktır. Her ikisi de Ethereum ERC-20 standardı kullanılarak oluşturulmuştur. Gelecekte, standart TIP tokenlerini ERC-888 ile değiştirmek mümkün olacaktır. Tipcoins özelliği Tipestry ve moderasyon tarafından belirlenecektir.  Ayrıca Tipestry Premium hesaplarını satın almak için kullanılacak ve gelecekte sahiplerine platformda kazanılan kripto para biriminden temettü almaya da hak kazandıracaktır.

Yol Haritası

Tipestry projesi 2014 yılında başlamıştır. Temel hedefler, veri alışverişini kolaylaştırmak ve kullanıcıların herhangi bir web sitesinde yorum yapabilmelerini sağlamaktı. İlk iterasyon, 2015 yılında alfa testine girilen bir tarayıcı eklentisidir ve ikincisi 2016 yılında teste giren bir mobil uygulamadır. Erken geri bildirime dayanarak, her iki versiyon da mevcut uygulamanın lehine iptal edilmiştir. 2017 yılında alfa testlerine giren Tipestry.com’un web versiyonu kullanımdadır. Uygulama ayrıca 2018 başlarında Apple Store’da başlatılmıştır. Politika platformunu şekillendirmek ve moderatörleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bir site olan Tippening, 2019’un başlarında piyasaya sürülecektir.

Takım

Referanslar

Web Sitesi: http://www.tipestry.com/

Token Satışı: https://tokensale.tipestry.com/

Teknik İnceleme: https://tokensale.tipestry.com/Tipestry-White-Paper.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/tipestry

Twitter: https://twitter.com/tipestry

Telegram: https://t.me/tipestry

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4978855

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “ARTIK TIPESTRY PLATFORMUNUN DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE WEB SİTELERİNE YORUM GÖNDEREBİLECEKSİNİZ

  Saba Atmaca

  (24 Eylül 2018 - 15:05)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Ercüment Akıncılar

  (5 Ekim 2018 - 17:48)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Aklar Çörekçi

  (13 Ekim 2018 - 19:11)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  İzlem Arınç

  (19 Kasım 2018 - 10:40)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Senem Aksevim

  (4 Aralık 2018 - 15:17)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir