KRİPTO PARALARINIZ İÇİN EN GÜVENİLİR TAKAS EKOSİSTEMİ KARŞINIZDA: DAEX

Teknolojik gelişmeler sayesinde özellikle finansal iş ve işlemlerimizi internetin de bize sağladığı devrimsel avantajlarla birlikte oturduğumuz yerden yapabilmekteyiz.  Özellikle teknoloji hayatımızın her alanını oldukça etkilemekte ve artık akıllı makinalar, yapay zeka ve nesnelerin interneti artık dijital dünyamızın olmazsa olmazı olmaktadır. Bu gelişmelerin ışığında ortaya çıkan ve bir başka devrimsel teknoloji olan blok zincirinin karşımıza çıkması ise bizleri kripto paralar ile tanıştırmıştır. Kripto paraların özellikle 2017 yılında yakaladığı başarı grafiği dünya üzerinde büyük bir ilgi çekmiş, yatırımların ve finans dünyasının dikkati kripto paralar üzerine yoğunlaşmıştır. Yine 2018 yılında dünyamızda internet kullanım oranının nüfusun yarısını geçerek 4 milyarın üzerine çıkması,  ayrıca dünya nüfusunun % 42’ sinin yani 3 milyardan fazlasının sosyal medya kullanıyor olması ve neredeyse dünya nüfusunun %68’ inin mobil telefon kullanması aslında kripto para dünyasının bundan sonraki yol haritasını ve nasıl gelişeceğini anlamak adına bizlere fikir vermektedir.

Ancak şu anda kripto para dünyası hala istenilen ve hak ettiği hacme ulaşmış değildir. Zaman içerinde gelişeceğine ve büyüyeceğine dair hiçbir şüphe yoktur ama kripto dünyasını tatmin edecek kullanıcı dostu platformların bulunmaması ve kripto para değişiminin zor yapılıyor olması insanları ürkütmektedir.

İşte bu süreçte karşımıza çıkan DAEX yaklaşımı merkezi kripto para birimi ticaret borsaları için bir değişim çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında değişim  hizmeti dağıtılmış defter teknolojisine dayanmaktadır. Değişim ve mutabakat kuralları, DAEX takas zincirindeki akıllı sözleşmelerin işlemesi için önceden programlanmıştır. Bu süreçte değişim işlemi insanların müdahalesi olmadan otomatik olarak yapılmaktadır. Takasın objektifliği, takas zincirindeki uzlaşma mekanizması tarafından garanti edilmektedir. Bu süreçte, müşterilerin kripto paraları DAEX’in takas zincirinde kayıtlı ve saklanacak ve başka hiçbir kurum veya kişi, bu varlıklara sahibinin izni olmadan erişeyecektir.

Ek bir bilgi olarak Global DAEX Vakfı (www.daex.io), kripto para birimi değişimi için açık ve dağıtılmış bir değişim ekosistemi olan DAEX’in (Digital Assets Exchange) yaratıcılarıdır. Bu projenin amacı, kimlik doğrulaması, kripto para kaydı, kripto para değişim ve varlık mutabakatı hizmetleri sunarak, merkezi borsaların sorumluluklarını azaltmaktır. Kripto para ekosisteminin bir parçası olan merkezi borsalar, söz konusu hizmetler DAEX tarafından dağıtılmış defter teknolojisi ve akıllı sözleşmeler kullanılarak sağlanmasına rağmen, eşleşen işlemlerin kontrolünde kalacaktır. İşte burada çok geniş bir ürün yelpazesi ile ekosistem, katılan tüm katılımcılara birçok fayda sağlayacaktır.

DAEX yaklaşımının hedefi, kripto para birimi ticaret endüstrisi için, ana menkul kıymet alma ve satma endüstrisinin işe yarar kısımlarını alarak ve dağıtılmış defter teknolojisinin getirdiği yeni fırsatların avantajlarını da kullanmak suretiyle daha iyi bir altyapı sağlamaktır. Özellikle, bu süreçte ticaret ve takas farklı varlıklara ayrılacaktır. Mevcut merkezi borsalar, alım satım hizmeti vermeye devam edecektir. Ancak, takas çalışması, DAEX çözümüne dayanan ortak bir takas servisine aktarılacaktır.

Kısaca DAEX’ın sunduğu çözüm hem halka açık bir blok zincirine dayanan açık kaynaklı bir takas servisi olacak hem de kamunun teftişi ve denetimi ne de açık olacaktır. DAEX ekosistemi dağıtılmış defter teknolojisi, merkezi alışverişler ve kullanıcı cüzdanlarına dayanan bir takas servisini içermektedir.  Ticaretle uğraşanlar, borsalarda işlem yapabilmek için cüzdanlarını kullanacaklardır. Ayrıca işlemler borsalarda eşleştirildikten sonra borsalar, takas hizmetine eşleştirilen işlemi göndereceklerdir. Takas hizmeti ise CaaS ismi verilen dağıtılmış defter teknolojisi üzerindeki smart contract (akıllı sözleşmeler) tarafından gerçekleştirilecektir. DAEX ilk başta kripto para birimlerine hizmet verilecek ama zamanla kripto para birimi yani tokenlara da hizmeti kapsamına alacaktır.

DAEX ekosistemi, merkezi ticaretin ve dağıtılmış takasın en iyi kombinasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır.  DAEX kullanıcıları ticari varlıklarının güvenliği konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak ve aynı zamanda iş gelişimleri için sağlam bir temel oluşturan, alışverişi artırma amaçlı teknik ve iş giriş engellerini ortadan kaldıracaklardır. Ek olarak DAEX ekosistemi, güçlü bir likidite, yüksek güvenlik düzeyi, şeffaflık ve güvenilir bir ortam sağlayarak bu değişimler üzerinde önemli bir rekabet avantajına sahip olabilecektir.

 DAEX Token ve ICO Bilgileri 

 • Token Simgesi: DAX
 • Fiyat 1 DAX = 0.07 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul: ETH
 • Minimum yatırım: 2 ETH
 • Soft Cap: 7,000 ETH
 • Hard Cap: 10.000 ETH
 • Başlangıç Tarihi: 9 Eylül 2018
 • Bitiş Tarihi: 14 Eylül 2018

Yol Haritası

Takım

Proje ekibi, fintech alanında ve özellikle takas ve ödeme alanında zengin deneyime sahip profesyonellerden oluşmaktadır. Çekirdek ekibin yanında, projenin önemli bir deneyim kazandıran güçlü bir danışma kurulu ve ortakları da bu proje için büyük bir avantajdır.

Referanslar

İnternet Sitesi: https://www.daex.io/

Teknik İnceleme: https://www.daex.io/daexPaper.do

Telegram: https://t.me/DAEXOfficial_en

Twitter: https://twitter.com/DaexBlockchain

Reddit: https://www.reddit.com/r/DAEX_Blockchain/

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2910479.0

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4958619

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

13 thoughts on “KRİPTO PARALARINIZ İÇİN EN GÜVENİLİR TAKAS EKOSİSTEMİ KARŞINIZDA: DAEX

  Sabiha Elvan Atol

  (24 Eylül 2018 - 14:22)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Senem Aksevim

  (24 Eylül 2018 - 15:05)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Ahmet Sevinç

  (29 Eylül 2018 - 00:11)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Rima Altıparmak

  (29 Eylül 2018 - 06:53)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Yasin Şükrü Arap

  (3 Ekim 2018 - 15:06)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  İclal Akkoyun

  (4 Ekim 2018 - 23:48)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Paksoy Ateş İlkim Can

  (8 Ekim 2018 - 11:15)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Kaan Muharrem Ay

  (12 Ekim 2018 - 18:16)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Ferdacan Aruca

  (13 Ekim 2018 - 09:25)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Ahmet Polat

  (30 Kasım 2018 - 19:24)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Saba Atmaca

  (3 Aralık 2018 - 23:02)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Yaşar Utku

  (9 Aralık 2018 - 02:27)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Almina Avcı Özsoy

  (10 Aralık 2018 - 13:36)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir