MÜZİK SEKTÖRÜNE CAN VERECEK BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL YAKLAŞIM: IMUSIFY

Her doğan yeni güne farklı bir yenilik ve değişme ile gözlerimizi açtığımız globalleşen gezegenimizde bilim ve teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte iş dünyası, para ve finans çevreleri başta olmak üzere her alan ve sektörde çok büyük gelişmeler dikkatimizi çekmektedir. Artık internetin bizlere sağladığı inanılmaz ve devrimsel faydalar sayesinde e-öğrenme kapsamında eğitimimizi tamamlayıp mezun olabiliyoruz. Hatta dijitalleşen dünyamızda artık bütün iş ve işlemlerimizi birkaç “tuş” ile yapabilme konforuna sahibiz. İletişim ve ulaşım hizmetlerinin gelişmesine paralel dünyanın bir köşesinden bir başka köşesine kısa zaman içerisinde seyahat edebilmekte ve başka bir kıtada yaşayan arkadaşımızla görüntü konuşabilmekteyiz. Evet, bütün bu gelişmelerin gölgesinde inanılmaz bir network haline gelen sosyal medya platformları sayesinde her sektör ve alanda inanılmaz gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle teknoloji ile beraber gelişen ve değişen sektörlerden biri de müzik sektörü.

Aslına bakılırsa müzik, çoğumuz için bir sanat, bazıları için hobi, bazıları için ise ruhu dinlendirebilmenin en keyifli yoludur. Müzik sayesinde hem duygularımız daha iyi ifade edilebilmekte hem de tatlı ve acı hatıralar çok daha net anımsanabilmektedir. İlk insanın varlığından beri müzik aslında bir haberleşme duyguları aktarabilme aracı olarak karşımıza çıkmakta. Bundan dolayı insanlık tarihi kadar eski olan ve bir iletişim şekli olan da benimsenen nameler, sesler duygu ile de karışınca hepimizin karşımıza müziğin bizleri kendine çeken ritmi çıkmıştır. Günümüzde ise müzik teknolojinin de verdiği avantajlar ile birlikte milyarlarca insanın hayatının parçası olmuştur. Yolculukta, çalışırken, yürürken yani her an müzik yanımızdadır. Özellikle müzik platformları sayesinde artık istediğimiz müzik parçasını, istediğimiz sanatçıyı her dilde bizlere sunulan o harika ritimleri dinleme fırsatı bulmaktayız.

Sosyal medya platformları sayesinde bir sanatçının çıkardığı şarkıdan hemen haberdar olabiliyor, dinleyebiliyor ve onu beğenebiliyoruz. Hatta kendi çektiği amatör bir klipi youtube ya da benzeri bir platforma yükleyerek anında milyonların sevgilisi haline gelip büyük şirketlerden teklif alan birçok başarılı genç var. Sonuçta müzik sektörü hepimizin en sevdiği, her gün dinleyerek uyuduğu ya da uyandığı bir ve bazen de kendimizi bulduğumuz en önemli hobilerimizden birini kapsamakta.

Ancak müzik bizler için bu kadar önemliyken karşımıza bu endüstrinin karşı karşıya olduğu birçok problemde önem çıkmaktadır. Örneğin küresel kullanıcılar ihtiyaç duydukları müzikleri kolayca temin edip indirebilirken, müzik yaratıcıları, ortak yazarları ve hissedarları arasında yaşanan bazı farklı yaklaşımlar bulunmaktadır. Bahsettiğim kesim ile katılımcıların müzik konusunda fikir ve kaynak alışverişinde bulunmasını neredeyse imkânsız bir haldedir. Ayrıca şarkıların dijitalleşen dünyada kaset, cd vb. almak yerine sadece dijital ortamda dinlenmesi birçok sanatçının emek ve zaman harcadıkları çalışmalarından çok az kazanmaların yol açtı. Maalesef hâlihazırdaki merkezi müzik sistemindeki mevcut verimsizlikler sonucunda sanatçılar sömürülmekte ama aracılar kadar bile kazanamamaktadır.  Bundan dolayı müzisyenler, bugünlerde ana gelir kaynağı olarak turneyi tercih etmekteler. Çünkü müzik endüstrisi 2017’de 43 milyar dolarlık gelir elde etmiş ancak bunun sadece % 12’si sanatçılara kazanç olarak geri dönebilmiştir. Paranın geri kalanı ise yine aracılar tarafından alınmaktadırAyrıca, sektörde gelir kaybına yol açan başlıca etkenler ise lisans süreçleri, mülkiyet ve telif hakkı ihlalleri de öne çıkmakta ve ciddi bir şeffaflık eksikliği söz konusu olmaktadır. Bunlara ilaveten müzik şirketleri büyümeye devam etmekte ve maalesef büyümeye devam ettikçe de sanatçıların bazı gelirlerini ellerinden alarak onları sömürme yoluna gitmektedirler.

İşte bu süreçte mevcut problemleri çok iyi analiz eden imusify yaklaşımı, müzik yapımcılarını, müzikseverleri ve müzik girişimcileri özgürleştirmek için küresel müzik endüstrisini yeniden icat eden ödüllü bir müzik platformu olarak karşımıza çıkmaktadır.  Yaratıcı sesinizi bulmanıza, sadık bir takipçi listesi oluşturmanıza, harika müzikler keşfetmenize ve katkınızın ödüllendirilmesine yardımcı olan bu platform sayesinde Imusify, müzik endüstrisindeki sanatçıların karşılaştığı bu ve diğer pek çok zorluğa bir çözüm getirecek, tamamen merkezi olmayan bir müzik pazarı oluşturacaktır.  Tamamen yenilikçi protokoller ve çerçeveler kullanılma suretiyle Imusify, sanatçılar, taraftarlar ve diğer paydaşlar arasındaki doğrudan eşler arası bağlantıyı da kolaylaştıracaktır.

Bu devrimsel platform, en iyi yayın akışı, fonlama, medya paylaşımı, sosyal ve ekonomik ağ uygulamalarını da birleştirmeyi hedeflemektedir. Böylece aracılara olan ihtiyaç ortadan kalkacak, şeffaflık ile birlikte verimsizlikler çözülecek ve her sanatçı ve diğer hizmet sağlayıcıların katkıları doğrultusunda ödüllendirilmesini sağlayacaktır. Imusify platform sayesinde sanatçı kitle fonlaması, teşvik edilmiş içerik oluşturma, şeffaf sanatçı telif ödemeleri, ağ işbirliği ve açık kaynak geliştirme hizmetleri de sunulabilecektir.

Bu platformun en büyük avantajlarından biri de kullanım kolaylığı sağlayan kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olmasıdır. Ek olarak UI ve akıllı sözleşme arasındaki iletişim için neo-python’u ile blok zinciri ara yazılım olarak kullanacaktır. Bütün teknolojik gelişmelerin yaşandığı bu süreçte ise kripto paraların arkasındaki teknoloji olarak bilinen blok zinciri teknolojisi ise hemen hemen hayatımızın her alanına girmekle beraber bu platformunda da en önemli destekleyici gücü olacaktır. Bu sayede Imusify hem küresel müzik endüstrisinde devrim yaratacak hem de müzikseverleri, müzik yapımcılarını ve müzik girişimcilerini daha da özgürleştirecektir.

Imusify platformunun bizlere sağladığı çok önemli özellikleri bulunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

 • Ses oynatıcı: Bu sayede kullanıcılar, platformda veya harici olarak dağıtılabilen ve paylaşılabilen diğer içeriklerin yanı sıra şarkı, podcast ve sesli kitap da yükleyebileceklerdir.
 • Curate İçeriğinde ise kullanıcılar, iyi ve kötü içeriğin iyileştirilmesine izin verecek içerik için oy kullanabileceklerdir. Imusify tarafından sağlanan içeriğin yüksek kalitede olduğundan emin olduklarında, kullanıcılar IMU tokenları karşılığında ödüllendirilebilmektedirler.
 • Kanalların Yaratılması aşamasında ise platform kullanıcıları çok farklı konulara ve etiketlere dayalı oynatma listelerini bile kendi kanallarında oluşturabileceklerdir. Kullanıcılar başkalarını hem platform içi hem de platform dışından davet edebilecek ve böylece yalnızca davet edilen üyeler kanala erişim sağlayabileceklerdir.

IMU Token ve Imusify ICO Bilgileri

IMU tokenleri, çok katmanlı ve merkezsiz bir müzik ekonomisini desteklemek için bir katalizör olarak kullanılacaktır. Bu tokenın imusif’in endüstrisinde kullanım aslına bakılırsa muazzam bir potansiyel değer de yaratacaktır. Akıllı ödül ve tazminat sistemi aracılığıyla, IMU hem platforma katkılarından dolayı kullanıcıları ödüllendirecek hem de dijital varlıkların ve hizmetlerin paylaşılması için bir kripto para birimi olarak da kullanım alanı bulacaktır. Sanatçılar, hayranları ve müzik endüstrisi paydaşları arasında güven ve şeffaflık oluşturarak canlı bir ekosistem ortaya çıkacaktır.

 • Token Sembolü: IMU
 • Token Türü: NEP-5 Token
 • Toplam Token Kaynağı: 1.000.000.000
 • Satışa sunulan Token yüzdesi : % 65
 • PreICO Fiyatı: 1 IMU = 0,044 USD
 • Fiyatı: 1 IMU = 0,05 ABD doları
 • Platform: NEO
 • ICO öncesi Satış : 1 st 2018 Temmuz
 • ICO Başlangıç: Ağustos 2018
 • Kabul: NEO, BTC, ETH, LTC, XMR, BCH, DASH
 • Soft Cap: 1.000.000 USD
 • Hard Cap: 25.000.000 USD

Imusify Platformu Yol Haritası

Projenin yol haritası için web sitesini https://imusify.com  ve teknik raporu https://imusify.com/whitepaper.pdf inceleyebilirsiniz.

Imusify Proje Ekibi

Proje ekibi ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitesini https://imusify.com   ve teknik raporu https://imusify.com/whitepaper.pdf  inceleyebilirsiniz.

Referans Linkleri

Web Sitesi: https://imusify.com

Teknik İnceleme: https://imusify.com/whitepaper.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/imusify

Twitter: https://twitter.com/imusify

Telegram: https://t.me/imusify

Reddit: https://www.reddit.com/r/imusify

Steemit: https://steemit.com/@imusify ,

Github: https://github.com/imusify

Medium: https://medium.com/imusify

Whitelist: https://tokensale.imusify.com/

BTT Ann : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4327428.0

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4805108.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

11 thoughts on “MÜZİK SEKTÖRÜNE CAN VERECEK BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL YAKLAŞIM: IMUSIFY

  Kutlu Alibeyoğlu

  (24 Eylül 2018 - 15:06)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Ercüment Akıncılar

  (25 Eylül 2018 - 22:03)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Nefse Altunbulak

  (8 Ekim 2018 - 04:11)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Hikmet Nazlı

  (8 Ekim 2018 - 10:10)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  İsmail Umut

  (9 Ekim 2018 - 08:27)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Deniz Dilay Arıcan

  (12 Ekim 2018 - 10:39)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Cansev Arat

  (12 Ekim 2018 - 15:08)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Murat Sinan Ayaz

  (16 Ekim 2018 - 19:11)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Rafi Akaş

  (1 Kasım 2018 - 18:12)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Pekcan Aksöz

  (11 Kasım 2018 - 13:33)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Rima Altıparmak

  (4 Aralık 2018 - 14:00)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir