Eterbase Avrupanın İlk Regüle Borsası

 

Özellikle teknoloji ve beraberinde gelen gelişmeler aslında yaşamımızı her geçen gün çok daha konforlu ve yaşanabilir hale getirmektedir. İnternet ve beraberinde gelen avantajlar sayesinde bütün iş ve işlemlerimiz dijital dünyaya taşınmış bu sayede bazen aylar sürebilecek işlerimiz birkaç tuş ile birlikte sonuçlanır olmuştur. Teknolojinin ve küreselleşmenin sayesinden dünyamız küçücük bir köye dönmüş, insanların, şirketlerin, kurumların ve devletlerin birbirleri ile iletişim ve entegrasyonu çok daha kolaylaşmıştır. Bütün bunlar yaşanırken blok zinciri teknolojisinin hayatımıza girmesi ile birlikte kripto paralar ile tanışan bizler hemen bu değeri kabullenerek hayatımıza sokmanın yollarını aramaya başladık. Özellikle 2017 yılı sonunda kripto paraların inanılmaz kar ve getirileri başta iş dünyası olmak üzere finans camiası ile beraber bankaların, devletlerin ve uluslararası kuruluşların bile dikkatini çekmiştir. Bizlerinde hem alışveriş alışkanlıklarını hem de yatırıma bakış açısını değiştiren kripto paralar, blok zincirinin sağladığı hızlılık, şeffaflık, ekonomik oluşu, üst düzey güvenlik içermesi ve merkezsiz oluşu sayesinde her geçen gün daha fazla kişinin ilgisini çekmektedir. Aslında bu kadar fazla popüler olmasına ve bankacılık sisteminin veremediği imkanları sağlamasına rağmen bazen kullanıcı dostu olmayan ve teknolojik bilgi gerektiren kullanışsız platformlar, bazen de hala insanların kripto para birimlerinden gerçek para birimine veya kripto paralar arasında bu geçişi anlayamamalarından dolayı rağbet görmemektedir. Burada tabi ki hakkında çıkan olumsuz haberlerin de bir etkisi olmasına rağmen asıl sebep yine de kullanımı kolay olan ve müşterisine güven platformların bulunmayışıdır.

İşte bu süreçte karşımıza çıkan ve halihazırdaki bütün mevcut problemleri analiz eden ve çözümler üreten Eterbase yaklaşımı çok kullanışlı bir kullanıcı ara yüzü sayesinde çok hızlı ve güvenli bir işlem yapma imkanı veren ve hukuki düzenlemelere uyumlu bir Avrupa kripto borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslına bakılırsa belki de dünyanın ilk yönetmelik uyumlu Avrupa tabanlı kripto borsası olan platform eterbase.com adresinde online olarak bulunmaktadır.

Ayrıca kripto dünya üzerinde kullanıma açılan birçok borsa bulunmaktadır. Ancak bunların arasından parlak bir gelecek vaat ederek sıyrılacağına inandığım bu platformun en önemli özelliklerinden biri özel ve güvenli altyapı sunmasıdır. Çünkü güvenli altyapı, yüksek hacimli ticaret sunacak bu platform,  başarılı ekibin sunduğu Wall Street’e benzer bir yapıdaki farklı altyapı ve uyumlu motorları ile de öne çıkacaktır. Ek olarak düzenlemelere de uyumlu olan Eterbase, KYC, AML, CTF ve GDPR gibi düzenlemelere uymakta ve bu da onu Avrupa Birliği yönetmeliklerine tamamen uygun hale getirmektedir. Yine, Eterbase yaklaşımının insan merkezli tasarım sunması,  7/24 kesintisiz müşteri desteği ile birlikte sezgisel bir ara yüz de dahil olmak üzere ileri bir teknoloji kullanması çok profesyonel yatırımcılar ile birlikte yeni başlayanlar için de güçlü bir alım satım platformu olmayı amaçlamaktadır.

Bu süreçte Eterbase yaklaşımı, elektronik para kurumu veya EMI yeterliliğine sahip olabilmek için Avrupa düzenleyici standartlarına başvuruda bulunmuştur. Sonuçta bu başvuruları olumlu sonuçlanırsa, Eterbase tamamen operasyonel Uluslararası Banka Hesap Numaraları veya IBAN yayınlama hakkı da olabilecektir. Bu sayede AB üyesi 31 ülkeyi kapsayan Avrupa Ekonomik Alanı kapsamında kullanıcılara hizmet verirken doğrudan Avrupa ödemelerinin de yapılabileceği yeni bir süreç de başlayacaktır.

Bütün bahsettiklerime ek olarak Eterbase’in EMI lisansı almanın bir diğer avantajı da tek Avrupa ödemeler alanı olan SEPA sistemi ile entegre edilebilecek olmasıdır. SEPA sayesinde Avrupa genelinde neredeyse 500 milyon kişiye ve 20 milyon işletmeye erişebilme imkânına kavuşacak olan Eterbase’in bir banka gibi doğrudan bir ödeme hesabı üzerinden nakit para yatırma ve para çekme işlemlerini kabul edilmesi mümkün hale gelecektir. Ayrıca Eterbase banka kartları da oluşturabilecek ve normal bir banka gibi, kart ödemelerini de yapabilecektir.

Bir başka devrimsel özellik ise Eterbase in mobil uygulama sunacak olmasıdır. Eterbase gelecekte bir mobil uygulama başlatmayı planlamakta böylece, bu mobil uygulama, mobil cihazınızda güvenli, hızlı, kullanıcı dostu ticaret ve çoklu portföy yönetim sunabilecektir.  Yine Eterbase’in, birden fazla hesaptaki farklı portföyleri ve işlem stratejilerini tek hesabınızdan yönetebileceğiniz bir alt hesap sistemine sahip olması da benzersiz bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Eterbase’in sosyal ticaret özelliği, üst düzey yatırımcıları takip etmenize ve bunlarla etkileşime geçmeye imkân tanımaktadır.  Eterbase kontrol paneli ise çok karmaşık bilgileri çok basite indirgemekte ve bu sayede kullanıcıların tek bir ekrandan ihtiyaç duydukları tüm verilere erişim imkânı da sağlamaktadır.

Eterbase Token ve ICO Bilgileri

Eterbase tokenleri (XBASE) Ethereum blok zinciri üzerine kurulu ERC20 uyumlu tokenlardır. Tokenlar, Eterbase aracılığıyla sunulan indirimler, ürünler ve hizmetler için kullanılabileceklerdir.

 • Token Sembolü : XBASE
 • Fiyatı : 1 XBASE = 0.00005 ETH
 • Hardcap : 24000 ETH
 • Platform: Ethereum
 • ICO zamanı: 28.08.2018 ile 28.11.2018 tarihleri arasında
 • Toplam üretilen token miktarı: 1,000,000,000 XBASE

Yol Haritası

Referanslar

Web sitesi: https://eterbase.com

Whitepaper : https://eterbase.com/whitepaper/

Telegram: https://t.me/eterbase

Twitter: https://twitter.com/eterbase

Reddit : https://reddit.com/r/eterbase

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCby9N-X7_iNovspDxZ_JC6Q

Linkedin : https://www.linkedin.com/company/28589703/

Facebook : https://www.facebook.com/eterbase

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4704620

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3664292.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “Eterbase Avrupanın İlk Regüle Borsası

  Nefse Altunbulak

  (5 Ekim 2018 - 14:05)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Almina Avcı Özsoy

  (6 Ekim 2018 - 22:36)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Mazlum Altan

  (10 Ekim 2018 - 15:37)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Murat Sinan Ayaz

  (13 Ekim 2018 - 13:16)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Fatma Özlem

  (8 Kasım 2018 - 12:49)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Memet Ali Ardıç

  (18 Kasım 2018 - 23:38)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir