E-TİCARETTE APOLLOX’İN DEVRİMSEL GÜCÜ İLE TANIŞMA ZAMANI

Küreselleşen dünyamızda teknolojinin gelişmesine paralel olarak her alan ve sektörde büyük değişim ve gelişmeler yaşanmaktadır.  Bu gelişmelerin temelinde yatan teknoloji sayesinde dijitalleşen dünyamızda artık akıllı makinalar, yapay zeka,  nesnelerin interneti, yazılımlar, programlar, uygulamalar artık insan iş gücünün yerini doldurmakla birlikte hem verimlilik hem de hızlılık ve kalite açışından kullanılması kaçınılmaz olmuştur. Bizlerde internetin getirdiği devrimsel avantajlar sayesinde iş ve işlemlerimizi dijital ortamda yapabilme imkânına kavuşarak zamandan tasarruf etmiş olduk. Artık alışverişlerimizi bile mağaza mağaza gezmek zorunda kalmaksızın hemen en ucuz ve en hızlı bir şekilde yapabilme imkanına kavuştuk. Özellikle e-ticaret sitelerinin öne çıkması ile birlikte artık dünyanın istediğimiz bir köşesinden istediğimiz bir ürünü sipariş ederek getirtebiliyor ve beğenmemiz halinde ise geri gönderebiliyoruz. Böylece bizlere hem daha fazla ve daha ekonomik seçenekler sunan e-ticaret bizlerin alışveriş alışkanlıklarını da değiştirmiş durumda.

E-ticaret  sürecinde yeni bir alışveriş sitesi kullanıcısın güvenini kazanmak, küçük işletmelerin karşılaştığı en büyük ve en pahalı engellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu zorluğun üstesinden gelmek için, birçok küçük işletme, yeni müşterinin güvenini kazanmak için reklamlar kullanmaktadır.  Ayrıca yeni işletmelerin çoğu, alışveriş yapanların güvenini kazanmak için binlerce dolarlık reklam harcamassı yapmaktadır.  Bu süreçte karşımıza çıkan ApolloX’a yaklaşımı sayesinde işletmeler artık bu hem geleneksel hem de ekonomik olmayan stratejiyi çözmenin yolu olarak akıllı sözleşmeler ve topluluk tahkimlerini kullanarak, alıcılar ve satıcılar arasında artık güven oluşturulmaktadır.

Ayrıca veri gizliliği, hem müşterileri hem de satıcıları olumsuz etkileyen ikinci çok yaygın olan bir e-ticaret ikilemidir. Müşterilerin çevrimiçi alışveriş verilerine kimlerin erişebileceğini, imha edeceğini veya kontrol edebileceğini bilmesi gerekmekte ancak kimse bu hakka saygı duymamaktadır. Merkezileştirilmiş e-ticaret pazarındaki şirketler, tüm alışveriş faaliyetlerine sınırsız erişim hakkına sahiptir ve küçük satıcılar üzerinde haksız avantaj elde etmek için verileri analiz etmektedir. Yine bu şirketler hangi ürünlerin en iyi satıldığını belirlemekte ve bu ürünleri satmaya başlamakta, ayrıca doğrudan platformlarındaki küçük işletmelerle rekabet etmektedir. Ancak ApolloX’teki tüm alışveriş verileri şifrelenecektir ve sadece müşterinin izniyle hizmet sağlayıcılara erişilebilecek ve bu sayede alışveriş yapanların ve alıcının gizliliğini korunacak ve haksız rekabeti ortadan kalkacaktır.

Merkezileştirilmiş pazarlarda son aşamadaki satıcılar, gereksiz hizmetler için yüksek ücretler talep etmektedirler. Bütün ücretler ekledikten sonra popüler orta sınıf platformlar satıcılarını ücretlendirmekte ve satıcılar mal değerinin% 30’una kadar ödeme yapmaktadırlar.  Bu ücretler, hem satıcıları hem de daha yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalan alıcıları üzmektedir. ApolloX’teki  ise her işlem, ekstra ücretleri kesen ve daha düşük ürün fiyatlarına neden olan eşler arasıdır. ApolloX, çeşitli aracıların, reklam, pazar yeri listesi, lojistik vb. her e-ticaret işleminde ortadan kaldırılmasının, tüketiciler için% 40’lık bir fiyat düşüşü yaratacağını öngörmekte ve daha karlı bir alışveriş sunmaktadır.

Alıcılar ve satıcılar, ApolloX protokolünün fayda sağlayacağı tek e-ticaret üyesi değillerdir. Bu süreçte bir ilişkilendirme protokolü, ödeme protokolü, tahkim protokolü, itibar protokolü ve oracle yazılımı ve veri protokollerinden oluşan ApolloX Protokolü, gelecekteki e-ticaret endüstrisi için evrensel bir blok zinciri platformu oluşturacaktır. Bu platform pazar yerleri ve marketlerin dışında hem üreticiler hem de lojistik ve reklam verenler gibi bütün e-ticaret topluluğuna yardımcı olacak uygulamalar için birçok çözüm sunacaktır. Ayrıca ne kadar fazla e-ticaret şirketi ve üyeleri ApolloX topluluğuna katıldıkça, ApolloX Protokolünün her e-ticaret unsurunu kapsayacak çeşitli iş hizmetlerini sağlayacak ve gelişecek bir çevreye dönüşecektir.

Bütün bunlara ek olarak ApolloX, küresel merkezsizleştirilmiş ticaret ve e-ticaret için kendi şifreleme platformunu yayınlayarak kendisine asgari ücret ödeyen güven, şeffaflık ve veri sahibi bir ortam oluşturulmasını amaçlamıştır.

Burada aslında ApolloX’un kurucusu ve CEO’su Will Li’nin küresel e-ticaretin geleceğinin merkezsiz olması gerektiğine inanması çok önemli çünkü bu sayede şeffaflık ve bağımsızlık artacak, mevcut e-ticaret endüstrisi satıcıları, platformlardan yararlanmak için satışlardan elde ettikleri paranın% 25 ila% 50’sini ödemek zorunda bırakılmayacaklardır.  Burada toplum ödüllendilecek ve gerçekten daha iyi bir ekosistem yaratarak ürünler daha ucuz olacak ve sistem herkes için çok daha kullanışlı olacaktır.

Bir başka önemli bilgi de bu devrimsel platformun 800’den fazla satıcı ile Silikon Vadisi’nde bulunan bir şirket olan Apollo Box tarafından oluşturulmasının yanında zaten tam destekli ve Amino Capital ve Hofan Group gibi önde gelen melek (angel) yatırımcılara sahip olması da ICO dönemi için çok büyük bir avantaj oluşturmaktadır.

Token ve ICO Bilgileri

Yol Haritası

Takım

MIT, Stanford, Duke, Newell Rubbermaid ve Google gibi saygın okul ve şirketlerdeki bireylerden oluşan ApolloX ekibi, sınır ötesi e-ticaret ve blockchain altyapısında geniş deneyime sahiptir. ApolloX platformu, 800’den fazla satıcıya sahip, ABD’de 1 milyona yakın aktif kullanıcısı olan ve BuzzFeed, HuffPost ve TechCrunch gibi önemli yayınlarda yer alan Silikon Vadisi merkezli bir e-ticaret şirketi olan Apollo Box’un arkasındaki ekip tarafından oluşturulmuş. Bu da çok başarılı ve güçlü bir ekibin desteği ile bu projenin parlak bir geleceğinin olacağını göstermekte.

Referanslar

https://apollox.network/

https://apollox.network/whitepaper

https://t.me/apolloxgroup

https://twitter.com/apolloX_network

https://www.facebook.com/apolloxnetwork/

https://medium.com/@apolloxnetwork

https://www.reddit.com/r/ApolloX/

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4650252

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

8 thoughts on “E-TİCARETTE APOLLOX’İN DEVRİMSEL GÜCÜ İLE TANIŞMA ZAMANI

  Samet Akdoğan

  (30 Eylül 2018 - 12:12)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Çilem Akçay

  (3 Ekim 2018 - 15:06)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Anıl Altın

  (9 Ekim 2018 - 02:52)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  İzlem Arınç

  (13 Ekim 2018 - 09:29)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Ecem Hatice Akova

  (13 Ekim 2018 - 09:49)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Mehmetcan Akay

  (23 Ekim 2018 - 01:41)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Memet Ali Ardıç

  (27 Ekim 2018 - 03:19)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Ayşen Aksoy

  (31 Ekim 2018 - 10:18)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir