YENİ NESLİN BANKACILIK BEKLENTİLERİNE CEVAP VEREBİLECEK BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL KRİPTO PARA BANKACILIĞI: PAYGINE

Küreselleşen dünyamızda teknoloji değişimi ve gelişimi tetikleyen en önemli unsurlardan biridir. Her geçen gün farklı yeniklere gebe olan dünyamızda bu gelişmelere paralel olarak her alan ve sektörde de teknolojinin başını çektiği devrimsel gelişmeler yaşanmaktadır. Artık her iş ve işlemimiz dijital dünyaya taşınmış ve her bilgi en fazla bir tık kadar yakınlaşmıştır. İnternet sayesinde iletişim imkânlarımız artmış ve artık her alan ve sektörde coğrafi sınırlarını aşmıştır. Teknoloji ile birlikte üretim daha verimli ve karlı hale gelmiş, şirketler operasyonlarını dünyanın her köşesine kadar ulaştırmayı hedef kabul etmişlerdir. Bu gelişmelerin en çok hissedildiği alan ve endüstrilerin başında da finans sektörü gelmektedir. Aslında bankacılığın tarihi çok eski olmakla birlikte modern bankacılığın temelleri on yedinci yüzyılın ortalarında atılmıştır. İnsanların para veya değerli eşyalarını yatırabilecekleri güvenilir ve kurumsal bir yapı ihtiyacı bankacılığın hızla gelişmesine yol açmış ve bu tasarruf ve birikimlerin güvenle saklanabilmesi nedeniyle inanılmaz bir şekilde büyüyen bu sektör günümüzdeki hale gelmiştir. Ancak bu teknolojik gelişmelerin bizlere sunduğu devrimsel yeniliklerden biri olan blok zinciri teknolojisi sayesinde kripto paralar hayatımıza girmiştir. Özellikle blok zincirinin getirilerinden olan hızlılık, üst düzey güvenlik, şeffaflık, ekonomik ve merkezsiz oluşu sayesinde kripto paralar çok hızlı bir şekilde popüler hale gelmiş ve küresel olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca geçen sene sonu ve bu sene başından itibaren kripto paraların yakaladığı yüksel karlılık oranları sadece toplumun değil, iş dünyası başta olmak üzere hem uluslararası kuruluşların hem de bankaların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Dünya üzerinde kripto para kullanımı internete erişim, mobil telefon kullanımı gibi etkenlerden dolayı hızla artmakta ve insanlar para göndermek, çekmek veya yatırım yapmak için artık kripto para birimlerini ve onların platformlarını kullanmaya başlamaktadırlar.

Özellikle gençler arasında yapılan araştırmalarda bankacılık sektörüne olan güven gün geçtikçe azalmaktadır. Daha ileri görüşlü, teknolojiye çok yatkın, tutucu olmayan ve yenilik seven gençlerin bankaların aldıkları aşırı işlem ücretleri, yavaş işlemler, kredi çekmenin zorluğu, gereksiz bürokrasi ve evrak işleri gibi sebeplerden dolayı kripto para dünyasını tercih etmesi geleneksel bankacılık sisteminden uzaklaşmaları anlamına gelmektedir.

Hatta yapılan araştırmalara göre; gençlerin % 68’i bankaların kendi ihtiyaçlarını anlayamadığına inanmaları,  mevcut bankacılık sisteminin hem verimsiz ve modası geçmiş hem de çağımızın gerçek ve ihtiyaçlarına karşılık gelmediğini söylemeleri dikkat çekicidir.  Bu çalışmaların sonuçları yeni neslin en az yarıya yakınının geleneksel bankacılık sisteminden alternatif FinTech çözümlerine geçişe hazır olduğunu da göstermektedir.

İşte bütün bu gelişmeleri analiz eden, kripto para dünyasına gönülden bağlı ve blok zincirinin devrimine inanan Paygine, kendi özel bankacılık yapısı içinde faaliyet göstermek üzere tasarlanmış para havalesi başta olmak üzere, kripto para birimi değişimi ve beyaz etiket çözümleri altında “gerçek” mal ve hizmetler için ödeme alanlarında hem FinTech hem de kripto dünyanın ihtiyaçlarına hizmet etmek üzere kurgulanmış devrimsel bir finansal platform olarak karşımıza çıkmaktadır.  Paygine platformunun benzer projeler üzerindeki en temel rekabet avantajı ise FinTech şirketleri, e-ticaret ve daha birçok kullanılmakta olan hâlihazırdaki platformları ve teknolojileri kaldırabilecek alt yapıya sahip olmasıdır. Paygine platformu, daha önceki sunduğu devrimsel ürünü olan Best2Pay’in mevcut teknolojisini kullanarak sunacağı hizmetlere bakacak olursak bunlar;

 • Kripto para birimini banka kartına aktarabilmek oradan çekim yapabilmek
 • Kripto para biriminde bir kart kullanarak mağazalarda ödeme yapabilmek,
 • Online mağazalarda mal ve hizmet için ödeme olarak kripto para birimini kabul etmek,
 • Gerçek para birimleriyle sınır ötesi transferleri kripto-para birimi üzerinden minimum maliyetlerle gerçekleştirebilmek,
 • Gerçek (fiat) para birimleri ve kripto para birimleri arasında rahat ve hızlı bir şekilde fona dönüştürebilen cüzdanlar sunmak şeklinde özetleyebiliriz.

Bu sektörde artan rekabete ve benzer projelerde de blok zincir teknolojisinin kullanılmasına rağmen, Ek olarak, Paygine platformunun dostane bir şekilde bankaları satın alma stratejisi yürütmesi takdire şayandır. Böylece küresel çaptaki böyle bir platformun çok daha istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlayacak ve piyasaya sürülme potansiyelinin daha yüksek olacağı bir pazar payına sahip olacağını da vurgulamam gerekir.

Paygine, Best2Pay’in teknolojilerine dayanan kripto ve geleneksel ödeme araçları pazarlarını birleştirmek için oluşturulan bir finansal platformdur. Bu süreçte Paygine, hizmet işletmelerine odaklanmıştır. İnternet sitesi incelendiğinde platformun ölçeklendirilmesi için, Paygine’ın geliştiricileri Avrupa’dan başlayarak, ABD’de ve Asya kıtasında olmak üzere küçük bankalar satın almayı ve bunlar ile kripto paralarla çalışan şirketlere tam destek ve hizmet sağlamayı planlamaktadır.

Ek olarak Paygine, ürünlerini doğrudan bireylerden ziyade kendi müşterilerine hizmet veren firmalara sunmayı hedeflemektedir. Böylelikle eşler arası toplayıcı platformları, kripto cüzdanları oluşturma hizmetleri, kripto para bazlı uluslararası para transfer sistemleri, çevrimiçi mağazalar (hizmetler), borsalar ve değiştiriciler, FinTech şirketleri ve sigorta şirketleri şirketin potansiyel müşterileri olacaktır.

Sonuç olarak, Paygine incelendiğinde özellikle Best2Pay’deki deneyimlerine dayanarak FinTech ve kripto pazarına çözümler sunmayı amaçlaması gerçekten bir başarı hikayesidir.

Token ve ICO Bilgileri

PGC token fiyatındaki artışın platformdaki fiyatlandırma modeli ile sınırlıdır. Ayrıca bu modelle birlikte PGC token piyasası fiyatının uzun vadede 1 doların altına düşme riski de ortadan kalkmaktadır.

 • Token Simgesi: PGC (PaygineCoin)
 • Platformu: Ethereum
 • Sözleşme türü: ERC-20
 • Toplam Token Miktarı: 151.750.000
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, fiat para birimi.
 • Fiyatı: 1 PaygineCoin = 1 USD.
 • Başlangıç tarihi: 18.06.2018
 • Bitiş tarihi: 17.08.2018
 • Soft Cap: 3,000,000 $
 • Hard Cap: 30.000.000 $

 

Yol Haritası

Aşağıdaki yol haritası aşamaları ve proje oluşturma süreci incelendiğinde belirlenen son teslim tarihlerinin uygulanmasında büyük bir tutarlılık vardır.

Takım

Proje ekibi Pay Engine Limited (Best2Pay) için çalışan, uluslararası finans, e-ticaret ve satın almalarda zengin deneyime sahip profesyonel bir ekipten oluşmaktadır. Takım ayrıca uluslararası danışmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Bu da platformun en önemli avantajlarından biridir.

Referanslar

https://www.paygine.com/

https://www.paygine.com/assets/helpers/files/en.pdf

https://www.paygine.com/assets/helpers/files/onepager.pdf

https://t.me/paygine_official

https://www.facebook.com/paygine/

https://twitter.com/paygine

https://www.instagram.com/paygine_platform/

https://medium.com/paygine

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4147203.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “YENİ NESLİN BANKACILIK BEKLENTİLERİNE CEVAP VEREBİLECEK BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL KRİPTO PARA BANKACILIĞI: PAYGINE

  Bedirhan Lütfü Akşamoğlu

  (3 Ekim 2018 - 18:45)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

  Nunazlı Arpacı

  (13 Ekim 2018 - 09:49)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

  Lemi Akarçay

  (12 Kasım 2018 - 18:45)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir