MAGNUS COLLECTİVE: ROBOTİĞİN VE YAPAY ZEKÂNIN BLOK ZİNCİRİ İLE DEVRİMSEL BULUŞMASI

Dünyamızda inanılmaz bir hızla gelişen teknoloji sayesinde her yeni güne bir başka değişim ve yenilik ile uyanmaya alışır olduk. Özellikle internetin yaşamımıza devrimsel bir şekilde girmesine paralel bilgiye ulaşmaya ve iletişime daha açık olduk. Artık akıllı telefonlarımızdaki birkaç tuşla bankacılık işlemlerimizi yapabilirken dünyanın öbür ucundaki arkadaşlarımızla görüntülü konuşabiliyoruz. Teknolojinin bu değişimi bizim hayatımızı daha rahat ve konforlu hale getirirken her iş ve işlemimiz de dijital ortama taşındı. Artık iş dünyası ve finans çevreleri başta olmak üzere her alan ve sektörde teknoloji çok daha etkin kullanılmaya başlandı. Böylece her sektörde teknolojinin çok daha fazla üretim, verim, karlılık getirmesi sonucunda insan gücü ve emeğinin yerini akıllı makinalar, yapay zekâ, nesnelerin interneti, gelişmiş yazılımlar, programlar ve uygulamalar almaya başlamıştır. Artık özellikle robotik teknolojisi hayatımızın her alanında vardır. Önceden sadece bilim kurgu filmlerinden görmeye alışkın olduğumuz robotlarla artık fuarlarda tanışmakla beraber artık satranç oynayan robot, dans eden robot, gelişmiş sağlık operasyonlarını ve ameliyatlarını yapabilen robotlara kadar her alan ve endüstri de kullanıldığı görmekteyiz. Aslında dünya üzerinde bu yapay zekâ ve ileri bir teknoloji ile donatılmış robotların kullanılması aşamasında özellikle uzay araştırmaları, bilişim ve sağlık endüstrisi gibi alanlarda kullanılması çok rağbet görse de bazı çevreler de robotların yaşamımız içinde bu kadar aktif olarak kullanılmasına taraftar değillerdir.

Öyle ya da böyle bu teknoloji hızla gelişmektedir. Artık birçok ICO’da çok ciddi bir potansiyel barındıran bu yapay zekâ ve robot endüstrisine el atmak istemektedir. Yapılan tahminlere göre bu pazarın 2020 yılına kadar 130 milyar dolarlık bir endüstriye ulaşacağı ön görülmektedir. Bu pazarın farkında olan Magnus Collective yaklaşımı da dünyanın ilk robotik ve yapay zeka (AI) otomasyon tokenını sunan ICO olarak bu alana girmektedir. Magnus kısaca robotlar evreninde AI otomasyonunu tanımlamak için ortaya çıkmıştır.  Bu yaklaşımın bir başka önemli özelliği de Ethereum ve NEO gibi aynı zamanda iki ayrı platform üzerine kurulu olmasıdır. Böylece Magnus, bilgi, beceri ve işlem gücü için küresel çapta bir pazar yaratan akıllı yapay zekâ (AI) ajanları, robotlar, sensörler, donanım ve insanlardan oluşan ilk gerçek merkezileştirilmiş ağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platformdaki bahsedilen teknolojiler, devrimsel bir teknoloji olan blok zinciriyle eşler arası bir şekilde birbirine bağlanacak, uygulama sahiplerinin ve kullanıcıların robotik ve yapay zekâ kaynakları birbirlerini tamamlayacaklardır.

Günümüz dünyasında hem robotları daha verimli kullanabilmek hem de ihtiyacımız olan her şeyi yaptırabilmek için blok zinciri teknolojisinin gücünden mutlaka istifade etmek gerekmektedir.

Magnus tokenı kullanarak yapay zekâ ve nesnelerin interneti hizmetlerini satın almak için kullanabileceğiniz Magnus blok zinciri ağının bir çalışma dağıtımına sahip olan şirket,  Magnus tokenını satın almış olan katılımcılar için artık hizmetlerini erişime açmaktadır. Bu platform ile ilgili bir başka kurumsallık ve profesyonellik göstergesi ise kurduğu ortaklıkların arasında Johnson ve Johnson, Pfizer, Boehringer, AScension, Siemens, Nokia dünya devlerinin olmasıdır.

Magnus blok zinciri uygulaması sağlıktan tarıma, ulaştırma ve lojistikten otonom araçlara kadar her iş alanında ve sektörde kullanılabilecektir.

Son olarak Magnus Collective ICO marka elçisi olarak Senegal milli takımıyla birlikte birçok uluslararası deneyime sahip ve çok deneyimli bir oyuncu olan, aynı zamanda güçlü karakter ve liderlik yetenekleri sergileyen İngiltere’nin Arsenal takımı oyuncusu Ousmane Sarr’ı belirlemiştir.

Magnus Token ve ICO Bilgileri

 

Magnus token satışları şu ana kadar başarılı bir şekilde gerçekleşmekte olup, Soft Cap geçilmiş ve şu ana kadar proje 2181 Ethereum’luk bir yatırım almıştır.

 • Token Simgesi: MGS
 • Token Değeri: 0,66 ABD doları
 • Softcap (Ön-ICO): 1.000 Eth
 • Hardcap (Ön-ICO): 6,000 Eth
 • Hardcap (ICO): 30.000 Eth

Takım

Referanslar

Web sitesi: https://0xmagnus.io

Teknik İnceleme: https://www.dropbox.com/s/a4zuf7277ekpofu/MagnusCollectiveOptimised.pdf?dl=0

Telegram: https://t.me/MagnusCollective

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/magnus-collective?trk=ppro_cprof

Twitter: http://www.twitter.com/0xmagnus

Github: https://github.com/MagnusCollective/Magnus

Facebook: https://www.facebook.com/MagnusCollective

Reddit: https://www.reddit.com/r/themagnuscollective/

BTT: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3261405.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “MAGNUS COLLECTİVE: ROBOTİĞİN VE YAPAY ZEKÂNIN BLOK ZİNCİRİ İLE DEVRİMSEL BULUŞMASI

  Ayşen Aksoy

  (1 Ekim 2018 - 15:37)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Çilem Akçay

  (8 Ekim 2018 - 11:19)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Hanife Duygu Ata

  (17 Kasım 2018 - 18:01)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Acar

  (22 Kasım 2018 - 21:16)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Bedirhan Lütfü Akşamoğlu

  (6 Aralık 2018 - 18:35)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir