ICO’LARA YATIRIM YAPMANIN HEM KOLAY HEM DE KARLI YOLU: VERTEX

Günümüz dünyasındaki teknolojik gelişmeler inanılmaz bir hızla iş dünyası başta olmak üzere her alan ve sektörü tarihlerinde hiç olmadığı kadar etkilemiş ve değiştirmiştir. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ile birlikte bilgiye ulaşmak ve iletişim kurmak her zamankinden daha kolay olmuştur. Artık teknoloji sayesinde şirketler ve işletmeler, yatırımlarını yapay zeka ve nesnelerin interneti ile donatılmış akıllı makinalara, yazılımlara, programlara ve uygulamalara kaydırırken insan emek ve işgücünün önemi her geçen gün azalmaktadır. Bu gelişmelere ek olarak hayatımıza giren ve bir başka devrimsel teknoloji olan blok zinciri sayesinde kripto paralar birden bire popüler olmuş, özellikle bu sene başındaki Bitcoin ve diğer kripto paraların yatırımcılarına yüksek karlar kazandırması küreselleşen dünyamızdaki finans ve yatırım çevrelerini şaşırtmıştır. Artık uluslararası kuruluşlar başta olmak üzere, dünyadaki merkez bankaları, finans kurumları, bankalar ve iş dünyasının gündemine giren bu değer sayesinde çok popüler olan blok zinciri de en çok araştırılan ve kullanımı için hazırlık yapılan teknolojilerin başında gelmektedir. Her alana entegre edilebilen yapısı, hızlılığı, sunduğu şeffaflık, güvenilir olması, ekonomik olması ve merkezsiz oluşu sayesinde sanayi devleri bir bir bu teknolojiye geçiş yapmaktadır.

Kripto para dünyasının ise cezbeden yapısı, bankacılık sistemlerine kıyasla sunduğu avantajlar aslında herkes tarafından bilinmektedir.  Hem blok zincirinin devrimsel gücünden yaralanmak isteyen hem de çok parlak fikirlerin projelendirilerek hayata geçirilmesi aşamasında ciddi br kaynak gerekmektedir. Bundan dolayı proje ekipleri bahse konu kaynağı yaratabilmek için “Initial Coin Offering” denilen ICO  lar düzenleyerek özel satış, ön satış ve halk satışı diye belirledikleri farklı aşamalar ve indirim oranları sundukları bir satış ve pazarlama yoluyla insanların dikkatlerini projeye çekip yatırım almaya çalışmaktadırlar. Şu anda piyasadaki binlerce farklı kripto para biriminin çoğunda sizlere bahsettiğim ICO süreçleri bulunmaktadır.

Ancak bu ICO’ ların birçoğu gelecek vaat etmekle beraber isteyen her yatırımcı yatırım da yapamamaktadır. Bazen yatırım için miktarlar yüksek olmakta bazen de kapalı şekilde yapılan satışlardan kimse yararlanamamaktadır. Ayrıca maalesef birçok ICO dolandırıcılık işlemlerine çanak tutmakta, insanların iyi niyetlerini suiistimal ederek para toplamakta daha sonra da proje buharlaşıp gitmektedir. Böylece insanlar hem maddi kayba uğramakta hem de ICO’lara karşı ciddi güven kaybı yaşamaktadır. ve İşte burada ortaya çıkan Vertex yaklaşımın amacı yatırımcıların başarılı ICO’lara katılabilmelerine ve karlı bir yatırım yapmalarına yardımcı olmaktır. Kısaca Vertex yaklaşımı satış sonrası hem bir platform hem de bir ekosistem sağlamayı amaçlayan bir ICO’dur.

Açıkça belirtmeliyim ki, aslında Vertex hiçbir şekilde bir kripto para birimi değişimi değildir. Sadece kullanıcıların takdir edilen, başarı şansı yüksek olan ve gerekli özeni gösteren projelere yatırım yapabilecekleri ICO tokenleri için bir pazardır. Yani bu platformun amacı yatırımcıya başarılı ICO’lara katılabilme ve karşılığında iyi bir yatırım yapmalarına fırsat vererek para kazanmalarına destek olmaktır.

Aslına bakılırsa Vertex, kendi türünün ilk piyasasını, ticaretini, girişim sermayesini, deneyimini ve gerçeğe uygun değere sahip benzersiz bir token yaratmaktadır. Böylece Vertex platformu aracılığıyla, kripto para biriminde yatırımlar için üst düzey piyasa oluşturacak finansal bir ekosistem oluşacaktır.

Vertex platformu aslında Vertex ekosisteminden oluşmaktadır. Vertex platformunun sunacağı hizmetlerinden ve temel işlevlerinden bahsedecek olursa bunlar;

 • ICO listeleme özelliği
 • Vertex’in analist ve özel sermaye yatırımcıları ekibinin ICO’ları değerlendirmesi ve gözden geçirmesi,
 • ICO’lara yatırım yapmak için Vertex Tokens satın alınması,
 • Her ICO’nun güven kavramını güçlendirmek için sertifikalı bir hale getirilmesi ve bunun için de gereken değerlendirme adımlarının açıklanması,
 • Kullanıcılara “Satın Al” işlevinin sunulmasıdır.

Vertex platformu aslında ICO’lar için de son derece kullanışlıdır. Özellikle, kullanılabilir bir meşru yatırımcı havuzu sağlayacaktır. Buna ilaveten Vertex’ten yapılan bir yatırım, bir ICO projesinin başlatılmasına yardımcı olabilecektir. Ek olarak önde gelen özel yatırımcıların ve iş adamlarının güveninin kazanılmasını sağlar. Yatırımcılar için de ICO’lar yoluyla yapılacak dolandırıcılığı filtreler, sonuçta bu süreç süreç aynı zamanda potansiyel olarak başarısız olan ICO projelerini de ortadan kaldıracaktır. Ayrıca Vertex bireysel satış projelerine erişim imkânı da sunmaktadır.

Token ve ICO Bilgileri

 • Token Adı: VTEX
 • Platformu: Ethereum
 • Token Miktarı: 300.000.000 VTEX
 • Fiyatı: 1 VTEX = 0,2 $
 • Hard Cap: 44.700.000 $
 • Soft Cap: 000.000 $
 • Minimum Yatırım Miktarı: 50 $

Yol Haritası

Referanslar

İnternet Sitesi: https://vertex.market/

Teknik İnceleme: https://vertex.market/static/whitepaper/vertex_whitepaper.pdf

Telegram: https://t.me/Vertexmarkeplace

Twitter: https://twitter.com/vertexplatform/

Facebook: https://www.facebook.com/vertexmarket/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9tsdYIyTab5Eik1D5i-nFA

Medium: https://medium.com/@official_83664

Bitcointalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4630951.0

Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4733923.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

7 thoughts on “ICO’LARA YATIRIM YAPMANIN HEM KOLAY HEM DE KARLI YOLU: VERTEX

  Mazlum Altan

  (1 Ekim 2018 - 18:30)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Ateş Aycı

  (7 Ekim 2018 - 17:35)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Lemi Akarçay

  (10 Ekim 2018 - 01:14)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Lemis Akküt

  (12 Ekim 2018 - 16:49)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Merve Ece Altıok

  (15 Ekim 2018 - 07:36)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Sabiha Elvan Atol

  (19 Kasım 2018 - 11:45)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Cihan Akarpınar

  (8 Aralık 2018 - 08:35)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir