BLOK ZİNCİRİ DESTEĞİ İLE SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ENDÜSTRİSİNDE DEVRİM GELİYOR: AENCO

 

Günümüzde küreselleşme sayesinde artık her sektör ve alanda hızlı bir değişim ve gelişim sürecine girmiştir. Özellikle teknoloji devrimi yaşadığımız bu dijital çağda başta internetin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde bilgiye ve veriye her zamankinden daha yakın olduk.  Bu sayede insanoğlu her yeni güne yeni buluş ve keşiflerle tanışarak gözlerini açar oldu. Teknoloji ve bilim alanındaki ilerlemeler sayesinde her alan ve sektörde insanların hem hayatı kolaylaştı hem de çözülemez zannedilen birçok problemle de kolayca çözülür oldu. Hepimizin hayatı bu sayede hem çok konforlu hale geldi. Küreselleşme ile birlikte hem en ileri teknolojiyi kullanan hem de sürekli gelişen sektörlerin başında ise sağlık sektörü gelmektedir.

Dünya üzerinde ulaşım ve hareketliliğin artması ile birlikte dünya çapında hastalıklarda yer değiştirmeye başlamış, bir bölgede görülen bir hastalık başka bölgelerde de görülmeye başlamıştır. Hala dünya üzerinde çözüm ve tedavi bekleyen birçok hastalık vardır. Başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere hem uluslararası kuruluşlar hem de üniversiteler, araştırma merkezleri ve sınır tanımayan doktorlar gibi STK’lar bu hastalıklara çare bulmak, insanları tedavi etmek için büyük çaba sarf etmektedir. Teknoloji sayesinde artık bir cerrah bir kıtadan yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti ( IoT ) sayesinde diğer kıtadaki hastasını ameliyat edebilmektedir. İşte bu derece ilerlemiş bir sağlık teknolojisi sektörü birçok hastalığa çözüm bulabilecek, hastalara derman olabilecektir. Ancak sağlık teknolojileri endüstrisi alanında yapılacak bu çalışmalar devasa bütçe ve destek gerektirmektedir.  Bu alanda yapılması gereken gelişmelerin başında, devrimsel çözümler sunan, hızlı, güvenilir, şeffaf ve ekonomik olmasının yanında merkezi olmayan bir yapıdaki yeni nesil blok zinciri teknolojisi ile sağlık teknolojisi endüstrisini tanıştırmaktır.

İşte blok zincirinin devasa gücü ile sağlık teknolojisini endüstrisini buluşturan global bir blok zinciri çözümler şirketi Aenco, sağlık teknolojileri endüstrisinin ihtiyaç duyacağı finansal çözümleri sunmak için yeni bir yaklaşım olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle devrimsel bir ekosistem oluşturan bu yaklaşımın amacı; insanoğlunun hayat kalitesini yükseltecek sağlık çözümleri sunabilmek adına sağlık teknolojisi endüstrisini ve girişimciliğini destekleyecek ve özellikle sağlık sektörü alanından yapılacak bilimsel araştırmaları ve çalışmaları da destekleyecektir.

 

 

 

Aenco yaklaşımı hem blok zincirinin teknolojik altyapısını kullanacak hem de birçok teknolojik ürünü çözüm olarak piyasaya sunacaktır. Özellikle medikal ve sağlık teknolojileri endüstrisi alanında çalışma yapan paydaşlar birleşerek Aenco’nun sağlamayı planladığı ekosistem ile birlikte hem ICO projeleri geliştirebilecekler hem de istedikleri projelerine fon da sağlayabileceklerdir.

Kısaca Aenco platformu hem sağlık teknolojisi endüstrisinin ihtiyaç duyduğu finansal desteğin teminini sağlayacak hem de sunacağı akıllı sermaye çözümleriyle birlikte bu sektördeki bütün paydaşları tek bir çatı altında toplayabilecektir. Böylece bu yaklaşım blok zincirini kullanan sağlık teknolojileri finans çözümleri platformu olarak dünyada bir ilk olmaktadır. Aenco platformunun bu alana başka bir katkısı ile Aenco Prime Çözümleri, Aenco IB Çözümleri, Aenco Smartcap Çözümleri olarak sunacağı üç ana çözüm önerisi sunacak olmasıdır. Bu çözümler sayesinde hem çok nadir rastlanılan hastalıklar, hastalıklara çözüm bulacak ilaç araştırmaları, büyük veri ile ilgili çalışmalar, genetik alandan yapılacak araştırmalar başta olmak üzere tıp alanında ihtiyaç duyulan her alanda çalışmalara destek verecek hem de klinik tedaviye odaklan araştırmaları da destekleyecektir.

 

Aenco IB Çözümleri arasında platformun kripto para borsası olan AENX ve ICO Entegrasyon Platformu da bulunacaktır. Böylece yeni projelerin de fon gereksinileri giderilecektir.  Kısaca bu alandaki ICO projelerinin her aşaması desteklenecek ve hayata geçirilecektir.  Aenco Prime Çözümlerinde ise yeni projelere krediye erişim fırsatı verecek  Prime Brokerage Platform bulunacaktır. Hem gerçek para birimleri hem de kripto paralarla bu krediler verilebilecek ve girişimler desteklenmiş olacaktır. Aenco Smartcap Çözümlerinde ise hem dijital banka platformu hem de  alternatif finans sağlama araçları bulunacaktır.

Son olarak bu platformun bütün tanıtım faaliyetleri Bountyhive isminde son derece kurumsal ve başarılı bir firma tarafından yürütülmektedir. Bounthive’in profesyonel desteğinin de katkısı ile Aenco, yaklaşımının başarılı ve verimli bir ICO dönemi geçireceğini düşünmekteyim.  Zaten hali hazırda 7 buçuk milyon dolarlık bir token satışı yapmış olmaları zaten projenin gelecek başarısının en önemli göstergesidir.

ICO ve Token Bilgileri

Özellikle belirtmek istediğim bir husus ise bu platformun pre-sale aşamasında IDAX ve LATOKEN borsalarıyla AEN tokenın listelenmesi ile ilgili bir anlaşma yapmış olmalarıdır. Bu da projenin başarısı ile ilgili oldukça olumlu bir gelişmedir. Aynı zamanda bu platformda AEN tokenı katalizör görevi de görecektir.

 • Token Simgesi: AEN
 • Soft Cap: 15.000.000 USD
 • Hard Cap:: 60.000.000 USD
 • Satılacak Token Miktarı: 600.000.000 AEN
 • Fiyat: 1 AEN = 0.1 USD
 • Minimum Alış: 7000 AEN
 • Maksimum Alış: 3.500.000 AEN

Yol Haritası

 

Takım

Aenco’nun başarılı takımı başta fon sağlanması, mali işler ve  blok zinciri gibi alanlarda oldukça tecrübeli ve alanlarında da uzmandırlar. Projenin CEO su olan  Ian Huen hem bu projenin kurucusu hem de projenin destekçisi olan Aenas Group şirketinin de sahibidir. Projenin takım üyeleri arasında akademisyenlerin de olması bu ICO’nun başarılı bir teori üzerine inşa edildiğini de göstermektedir.

Referanslar

https://www.aencoin.com/

https://aencoin.com/assets/docs/aenco-whitepaper.pdf

https://www.aencoin.com/assets/docs/aenco-two-pager.pdf

https://www.aencoin.com/assets/docs/aenco-presentation.pdf

https://t.me/AENCO

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3710692

https://www.facebook.com/AENCOIN/

https://bountyhive.io/browse/Aenco

 

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “BLOK ZİNCİRİ DESTEĞİ İLE SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ENDÜSTRİSİNDE DEVRİM GELİYOR: AENCO

  Lemi Akarçay

  (10 Ekim 2018 - 17:53)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Ateş Aycı

  (8 Kasım 2018 - 12:56)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir