HAVACILIK SEKTÖRÜNE BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ GÜVEN VEREN DEVRİMSEL PROJE: GSC Aviation

Günümüzdeki teknolojik gelişmeler birbirini takip etmektedir. Her alan ve sektörde devrimsel değişikler yaratan bu gelişmelerle birlikte hayatımız çok daha konforlu olmakta, iş ve işlemelerimiz saatler yerine saniyelerle ifade edilecek sürede tamamlanmaktadır. İnternet ile birlikte istediğimiz bilgi ve veriye ulaşmak her zamankinden kolay olmakla birlikte artık hepimiz dijital dünyanın da bir parçası haline gelmiş olduk. Özellikle iş dünyası başta olmak üzere her endüstri teknolojiyi tamamen kullanmakta ve yer yeni buluşu, yeniliği anında bünyesine almaktadır. Günümüzün teknolojik olarak en gelişmiş ve her gün de gelişmeye açık olan bir sektör vardır ki bu dünyamızdaki en fazla altyapı yatırımının yapıldığı, güvenliği sağlamak için trilyonlarca doların harcandığı devasa bir endüstri haline gelmiştir. Evet, bu bizler, devletler için çok kritik ve hayati öneme sahip havacılık sektörüdür. Yaklaşık 100 yıllık geçmişi olan bu alanda basit tek motorlu uçaklardan günümüzün modern uçaklarına kadar gelişimine baktığımızda inanılmaz bir ilerleme olduğunu görmekteyiz.

Özellikle havacılık gibi bir sektörde, tüm parçaların kaynağını bilmek, ürün kalitesi bilgisine sahip olmak ve hatalı bir bileşenin tedarikçisini bulmanın mümkün olması endüstri oyuncuları için çok önemlidir. Hayatımıza devrimsel bir şekilde giren blok zinciri teknolojisi hali hazırda hızla gelişmektedir. Bu gelişmeler de her alan ve sektörde kullanılarak teknolojiye dayalı gelişmeleri desteklemektedir.  Bu yüzden bir projenin veya gelişimin başarısını desteklemek için blok zinciri destekli birçok yatırım modeli sunulmaktadır.

Ayrıca havacılık endüstrisi, çoğu ekonominin kritik bir öğesi olmaktadır. Her ülkede havacılık sektörünün tabi olduğu ulusal ve uluslararası belli yükümlülükler bulunmaktadır ve yükümlülüklerin yerine getirilip getirilmediği her zaman ilgili makamlarca düzenli kontroller yapılarak takip edilmekte ve bu kontrollerin her zaman uçtan uca tutulması hayati önem taşımaktadır. Bununla birlikte, uçak kalitesinin yeterince dikkati alınmasını sağlamak için ekipmanın kalitesi veya bakımı ile maalesef yeterli bilgi ve kayıt da bulunmamaktadır. Genel olarak, bu yüzden havacılık sektörünü oluşturan bu detayların izlenebilirliği maalesef tam olarak sağlanamamakta ve mevcut uygulamalar çok geleneksel ve hantal bir sürece tabi olduğu için de uçuş güvenliği tehlikeye atılabilmektedir.

İşte bu süreçte de ortaya çıkan GSC Havacılık, havacılık dünyasına yatırım yapma adına yeni bir çığır açmakta. Bunun sebebi de hem bu sektördeki tedarikçinin finansal gücü, kalite standartları vb. gibi bilgileri güncellemek ve güvenilir bir platform sağlamak için blok zinciri teknolojisinin devrimsel gücünü kullanacak olması. Bu süreçte önemli olan detay blok zincirinin güvenilir yapısı ile birlikte yapılacak sorgularda test edilmiş bir veri tabanı etkinliğinin birleşimidir. Burada arka planda çalışan ve merkezi olmayan bir bilgisayar ağı, tedarik zincirinin her bir üyesinin, gerçek zamanlı olarak sürekli ve güncellenmiş bir blok zinciri içinde yaptığı her işlemi kaydedecektir. Böylece havacılık sektöründeki büyüme ile tedarik zincirini yönetmeye yönelik geleneksel yaklaşımın birleştirilebileceğini düşünen bu platform sayesinde tedarik zinciri artık daha çok fazla güvence altına alınabilecek ve kurumsal süreçler de düzene konabilecektir. Burada blok zincirinin izleme, lojistik ve alım süreçlerinde sağlayabileceği evrimsel potansiyel gerçekten devrimseldir.

GSC platformu ise bu süreçte hem havacılık alanında güvenliği artıracak ve hem de havacılık tedarik zinciri sektöründeki maliyetleri azaltacaktır. Bu platformun amacı ise, uçuş arz güvenliğini iyileştirmekle birlikte havacılık endüstrisi oyuncuları için genel tedarik zincirini optimize edebilmektir. Ayrıca, blok zinciri teknolojisinin şeffaf ve doğrulanabilir özellikleri sayesinde dolandırıcılık ve sahteciliğin tespiti için çok etkili ve hızlı bir çözüm sağlayacaktır. Sonuçta GSC çözümü, havacılık sektörü ile ilgili bilgilerin sürekli güncellenmesini sağlayacak çok güvenilir bir platform olarak karşımıza çıkacaktır.

Bahse konu bu veri tabanı sayesinde;

 • Müşteriler tarafından bilgiye erişim aracı olarak ekipman tedarikçileri kimlik kartlarıyla donatılacak,
 • İlgili havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu mal veya hizmetler için kaynak ayırılacak,
 • Tedarikçiler ve alıcılar derecelendirme sistemi aracılığıyla havacılık parçalarının hem alıcıları hem de satıcıları değerlendirilecek,
 • Basit ve anlaşılır bir şekilde bilgi transferi ve takip sağlayabilmek için tedarikçileri izlemek mümkün olacak,
 • GSC platformu sayesinde belirli parçalar ve araçlar hakkında güvenli ve özel bilgi toplanabilecektir.

GSCP Token ve ICO Detayları

 • Token Adı: GSCP
 • Tipi: ERC20
 • ICO-1 GSCP fiyatı: 0,02 EUR
 • Yatırım: 100 EUR
 • Kabul: ETH, BTC
 • Soft Cap: 000.000 EUR
 • Hard Cap: 46.200.000 EUR
 • ICO Tarih: 24.07.2018 – 24.10.2018

 

Referanslar

Web sitesi: https://gscplatform.io/

Teknik İnceleme: https://gscplatform.io/wp-content/uploads/2018/06/ENG-WP-GSC-AVIATION-07062018.pdf/

Facebook: https://www.facebook.com/GSCPlatform

Telegram: https://t.me/GSCAviationOfficial/

Twitter: https://twitter.com/GSCAviation

Facebook: https://www.facebook.com/GSCPlatform

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC1Sh6OUnImZOajl6_Imzl9w

Reddit: https://www.reddit.com/r/GSCAviation/

Medium:  https://medium.com/@gscaviationcm

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4445069.0

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4438272.0

ETH Address: 0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “HAVACILIK SEKTÖRÜNE BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ GÜVEN VEREN DEVRİMSEL PROJE: GSC Aviation

  Şeyda Nur Arikan

  (28 Eylül 2018 - 07:45)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Yasin Şükrü Arap

  (28 Eylül 2018 - 12:07)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir