Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zekâ ile Blok Zinciri Bağlantıları için Entegre Çözüm Önerileri:  SKYNET

Günümüzdeki en hızlı gelişen sektörlerin başında bilişim teknolojileri gelmektedir. Son on yıl içinde kullandığımız bilgisayarlara bile baktığımızda bu değişim ne kadar inanılmaz olduğunu gözlemleyebiliriz. Küreselleşmenin de etkisiyle teknolojideki bu gelişmeler dünyanın en ücra köşelerine bile çok hızlı bir şekilde ulaşmayı başarmış, insanoğlunun hayatını her alanda inanılmaz derecede kolaylaştırmıştır. Artık insan emek ve gücünün yerini akıllı makinalar, yapay zeka, nesnelerin interneti, yazılımlar, programlar almaya başlamıştır. Artık her alan ve sektörde bu gelişmiş teknolojiler hayati derecede önem kazanmış, bir kalp cerrahı dünyanın bir ucundan bir başka köşesindeki hastasını robotlar vasıtasıyla ameliyat edebiliyor olmuştur. Evimizin bile her köşesinde akıllı aletler internet vasıtayla kumanda edilebilmekte, birbirlerine entegre olabilmektedir. Bütün bunlar aslında teknolojinin bir sonraki aşamasının hayalini bile zorlaştırmaktadır.

Bu iş dünyasının ve bizlerin hayatına her alanda girmiş olan ve yapılan tahminlere göre trilyonlarca dolarlık nesnelerin interneti,  yeni nesil teknoloji blok zinciri ve yapay zekâ pazarları artık bundan sonraki süreçte de bizlerin hayatını etkileyecek ve her zaman adını duyacağımız en önemli teknolojiler. Bunların hemen hepsinin birbiri ile entegre olacağı uygulamalarda her sektörü başarıya ulaştırabilecek gelişmeler.

Bütün bu süreçte blok zinciri başta kripto paraları bizlere hediye olan veren teknoloji olarak hem altyapısı, hem de şeffaf, güvenilir, hızlı, ekonomik  ve merkeziyetsiz olması gibi hepimizi cezbeden özellikleri ile iş dünyası ve finansal çevrelerinin ilgisine çekmeye devam edecek ve  popülerliğini de koruyacaktır. Bütün bunlara rağmen hala blok zincirinin tam olarak bütün dünya tarafından kabul görmesi ve kullanım alanı bulması için bir zamana gerek var. Birde eklemek istediğim bir husus da blok zincirinin mevcut yapısının performansı ise ilgili bir takım yenilik ve gelişmelere de ihtiyaç bulunmaktadır. Buradaki bir sorunda özellikle ağ üzerinde çalışmakta olan ve nesnelerin interneti aletleri tarafından aktarılmış olan milyarlarca veri maalesef işlenememekte.

Blok zinciri ağı üzerinde çalışan Bitcoin ve Ethereum gibi ağlar ise ise aynı zincir üzerinde faaliyet gösteren ve aynı zamanda sayısız bilgisayar tarafından desteklenen iş kanıtı sistemi ile çalışmaktadırlar. Hali hazırda yapılabilen işlem azlığına ek olarak ortaya çıkan yüksek transfer maliyetleri ise olumsuzluklar olarak karşımıza çıkmakta.  Ayrıca daha sayamadığımız kadar çok uygulamanın aynı zincir üzerinde çalışması ise en başta gelen problemlerden.  Sonuç olarak hem blok zincirindeki mimari eksiklikler hem de kapasite olarak nesnelerin interneti etkileşimlerini karşılayacak kadar yeterli olmaması bu alanda bir takım yenilikleri mecburi hale getirmektedir.

İşte bu süreçte ortaya çıkan Skynet yaklaşımı bileşenleri aracılığıyla akıllı bir makine ekonomisinin gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış uçtan uca bir protokoldür olarak karşımıza çıkmaktadır. Skynet Open Network, dördüncü nesil nesnelerin interneti blok zinciri platformu ve dünyanın ilk blok zinciri nesnelerin interneti çipi olan Skynet Core  bu platfom sayesinde hizmete girecektir. Yine Skynet’in en çok kullanılan uçtan uca ekosistemi, dünya genelinde cihazlara ve Skynet Açık Ağ’la bağlantı sağlayacak ve blok zinciri teknolojisi için gerçek dünya altyapısına imkan tanıyacak olan Skynet Çekirdeği konuşlandıracaktır.

Burada demin kısaca bahsettiğim Skynet Core, bir blok zincir ağı üzerinden derin öğrenim uygulamalarını hızlandırmak için tasarlanmış gelişmiş çekirdekleriyle tüm modern işlemcileri kapsayacaktır. Ayrıca 8 bit hassasiyetli aritmetiğe odaklanmış olan tensör işlemcileri içeren robotlar, sensörler ve dronlar gibi nesnelerin interneti (IoT) artık daha gelişmiş sinir ağlarını öğrenebilecek ve neredeyse insan seviyesinde performansa sahip olucaklardır.

Bütün bunlara ek olarak Skynet Core, gömülü donanım cüzdanı ve kompakt kripto motorları gibi devrim niteliğinde patent bekleyen fikirleri de içermektedir. Donanımla birlikte, Skynet Core aygıtları yüksek verimli blok zinciri ağlarını hem çalıştırabilecek ve hem de güvenli bir şekilde kripto para kullanabilecektir. Çekirdek, herhangi bir cihazın çekirdek tasarımları kullanmasına ve son olarak zinciri ağlarının faydalarından yararlanmasına izin verecek ve lisanssız hale getirilecektir.

Nesnelerin İnterneti 2.0 Skynet Core, hızlandırılmış yapay zeka işlemlerini blok zinciri ağları ile birleştirerek yeni bir nesnelerin interneti cihazları üretecektir.

Özet olarak Skynet’in bizlere sunduğu birçok imkan ve avantaj bulunmaktadır. Özellikle bir yerleşim yerindeki tüm akıllı cihazlar Skynet Core ile desteklendiği düşündüğümüzde hemen hemen tamamı ayrı alt zincirler yolu ile Skynet Network’e bağlanmak suretiyle birbiriyle iletişim kurabilecek, içerdiği bilgiler aynı ağ üzerinde değerlendirilebilecektir. Yine hepimizin kullandığı akıllı telefonlara Skynet Core bağlanmak suretiyle blok zinciri telefona dönüşebilecek ve çipe entegre edilecek cüzdan ile birlikte kripto paraları saklamak ve transferlerini onaylamak mümkün hale gelebilecektir. Ayrıca güvenilir IP kameralar normal olmayan durumları tespit edebilecek ve blok zinciri üzerindeki tüm cihazları uyabilecektir. Akıllı robotlar aynı ağa bağlanan diğer robotlardan da öğrenmek suretiyle kendi kapasitelerini geliştirebileceklerdir. Skynet Core destekli otomobiller şarj ve park yapmak için ödeme yaparak paylaştıkları bilgiler doğrultusunda gelir de elde edebileceklerdir. Ek olarak saniyede milyarlarca işlemi yapabilecek şekilde sonsuz blok zincirleri oluşturulabilecektir.

ICO ve Token Bilgileri

 • Token Adı: Skynet
 • Token Fiyatı: 0.0035 USD
 • Platform: Ethereum
 • Kabul: ETH
 • Soft Cap: 3.000.000 USD
 • Hard Cap: 38.000.000 USD
 • Toplam Token Miktarı: 1,000,000,000,000 SON

 

TakımReferanslar

İnternet Sitesi: https://skynet.co

Teknik İnceleme: https://skynet.co/img/lightpaper.pdf

Reddit: https://www.reddit.com/r/SkynetProject

Twitter: https://twitter.com/OpenSingularity

Telegram: https://t.me/SkynetOpenNetwork

Facebook: https://www.facebook.com/OpenSingularity

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/opensingularity-foundation

Medium: https://medium.com/skynetproject

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4641725

ETH Address:  0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

7 thoughts on “Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zekâ ile Blok Zinciri Bağlantıları için Entegre Çözüm Önerileri:  SKYNET

  Edip Attila

  (28 Eylül 2018 - 14:49)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Atahan Adanır Hacı Mehmet

  (3 Ekim 2018 - 01:26)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Adıgüzel

  (9 Ekim 2018 - 14:36)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Atahan Adanır Hacı Mehmet

  (10 Ekim 2018 - 15:42)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Acar

  (20 Ekim 2018 - 09:50)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Müyesser Akyildirim

  (3 Kasım 2018 - 12:09)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Berker Akkiray

  (28 Kasım 2018 - 16:30)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir