ÇEVRESEL ATIKLARI ENERJİYE DÖNÜŞTÜRECEK BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL PROJE: 4NEW

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği dünyamızda her iş alanı ve sektörde birçok yenilik ve değişim göze çarpmaktadır. Özellikle tarım toplumundan sanayi toplumuna geçiş, bu süreçte son derece hızlanmış, yeşil alanlar, ormanlar, verimli topraklar yerlerini toplu konutlara, fabrikalara ve iş merkezlerine bırakmak zorunda kalmışlardır. Özellikle bilişim teknolojisi ve internetin ortaya çıkmasından sonra ise artık yatırımlar teknoloji bağlantılı yapay zeka, nesnelerin interneti, yazılımlar ve programlara kaymıştır. Blok zincirinin devrimsel bir şekilde ortaya çıkması ile birlikte kripto paralar bu sefer finans ve para piyasalarına hızla girmiş, küreselleşmenin, internetin ve sosyal medyanın da etkisiyle dünyanın her tarafından aynı ilgiyi görmeye başlamıştır. Özellikle yatırım olarak görülmeye başlaması ve popülerliği sayesinde dünya genelinde yaklaşık 700 milyar dolarlık bir dev hacme ulaşmıştır. Dünya üzerinde bu talebin artmasına bağlı olarak kripto paraların üretilmesi içinde madencilik girişimleri hızla büyümüştür. Ancak daha fazla madencinin bu topluluğa katılması ve kripto para birimleri maliyetini de arttırmaktadır. Bu süreçte ortaya çıkan en önemli sorun elektrik yani enerji sorunudur. Dünya genelinde madencilik için yatırım düşünenler her ne kadar Çin gibi elektrik kullanım maliyeti düşük ülkeleri tercih etseler de giderek artan talebe hiçbir ülkenin elektriğinin yeterli olmayacağı aşikârdır. Bitcoin üretimi için ne kadar elektrik harcandığına örnek vermek gerekirse son zamanlarda Bitcoin madencilerinin kullandığı elektrik miktarı, Danimarka’da tüm ülke tarafından kullanılan miktarın üzerine çıkması gösterilebilir.  Bu artış bu şekilde devam ederse, sadece Bitcoin üretmek için gerekecek elektrik miktarı en yüksek enerji tüketen 20 ülkenin harcadığı miktara eşdeğer olacaktır. Bu süreçte elektrik üretmek için fosil yakıt kullanıldığı vb. gibi seçeneklere de baktığımızda ekosisteminin giderek kirlenmesi de mevcut sistemin değişmesi ve yeni yaklaşımların devreye girmesi için bir başka sebep.

İşte bu sorunlara hem cevap olmak hem de alternatif bir enerji ile kripto para madenciliğinin ihtiyacını giderecek 4NEW yaklaşımı dünyanın ilk çevre dostu, elle tutulur, enerji santrali bloğu ile yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin devrimsel gücünü arkasına alan bir kripto madencilik çözümü sunmaktadır.  Burada aslında atılan en güzel adım hem çevresel atıkların toplanması hem de serbest enerji ve organik yan ürünler üreten yüksek basınçlı bir yanma odası vasıtası ile ortaya çıkan enerjiyi, kripto madencilik üretimi için kullanılmasıdır.

Kısaca bu süreçte mevcut iki sosyal problem devrimsel olarak çözüme kavuşmaktadır. Hem çevremize ve ekosisteme zarar veren atıklar ve çöpler ortadan kalkacak hem de enerji açığı sona erecektir. Blok zincirine dayalı bu platform sayesinde atıkların toplanmasından elektrik üretimine, enerji birimlerinin ulusal şebekeye veya tüketicilere satışlarından arıtma tesisi altyapısına kadar çok detaylı dizayn edilmiş bir ekosistem bulunmaktadır. Sonuç olarak 4NEW’nin kuracağı blok zincir ağı sayesinde atıklar enerji dönüşümüne başarılı bir şekilde entegre olacaklardır. Burada en önemlisi de inanılmaz bir hızla kirlenen, artan nüfusun ve şehirleşmenin de etkisiyle bir çöp ve atık dünyası haline gelen gezegenimiz atık ve çöplerden kurulmuş olacak, burada da elde edilen enerji kripto maden üretimi için gereken enerji ihtiyacını karşılayacaktır.

Bu platform ile ilgili birkaç güzel gelişmeden biri 21 Ağustos tarihinde Hotbit ve Exrates’ te listeleneceğini duyurması, ayrıca ICO derecelendirme kuruluşlarından üst derecede rating alması ve şu ana kadar yaklaşık 43 milyon dolarlık bir yatırım almasıdır.

Bu platformun bütün tanıtım faaliyetleri Bountyhive isminde son derece kurumsal ve başarılı bir firma tarafından yürütülmektedir. Bounthive’in profesyonel desteğinin de katkısı ile 4New yaklaşımının başarılı ve verimli bir ICO dönemi geçireceğini düşünmekteyim.

ICO ve Token Bilgileri

4New platformunun katalizörü olan KWATT tokenı atık ve enerji elde etmek ve satmak gibi platformdaki tüm işlemlerde kullanılacaktır. Mevcut tokenlerin her biri 1 KW elektriğe eşdeğer olacaktır. 4NEW, token sahiplerine kendi madencilik çiftliklerinde madencilik gücü satın almak veya İngiltere ulusal şebekesine geri satılmak üzere tokenlarını kullanma seçeneğini de sunmayı planlamaktadır. Ulusal şebekeye satış için tahmini getiri, madencilik için kullanıldığında KW başına tahmin edilen $ 0.2’ye kıyasla sadece 0,05 dolardır ve bu da karlı bir seçim olacaktır.

 • Token Adı: KWATT
 • Fiyatı: 1 KWATT = 2.00 DOLAR
 • Kabul: ETH, BTC, USD, DASH, GBP
 • Platform: ERC-20
 • Hard Cap: 75.000.000 Dolar

Yol Haritası

Takım

Referanslar

Web Sitesi: https://4new.io

White Paper: https://4new.io/wp-content/uploads/2018/07/4New_White_Paper_English_.pdf

Telegram: https://t.me/team4new

Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/4newcoin/

Twitter Sayfası: https://twitter.com/4newcoin/

Github: https://github.com/muditgrover/4new-crowdsale

Reddit: https://www.reddit.com/r/4NEW/

Medium: https://medium.com/@4newcoin

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2990989.0

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/4NEW

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

9 thoughts on “ÇEVRESEL ATIKLARI ENERJİYE DÖNÜŞTÜRECEK BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL PROJE: 4NEW

  İsmail Umut

  (29 Eylül 2018 - 21:17)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  İsmail Umut

  (10 Ekim 2018 - 06:55)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Rubabe Gökçen Atlı

  (10 Ekim 2018 - 17:53)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Lemis Akküt

  (12 Ekim 2018 - 15:28)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Memet Ali Ardıç

  (12 Ekim 2018 - 18:38)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Nefse Altunbulak

  (15 Ekim 2018 - 21:45)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Edip Attila

  (20 Ekim 2018 - 08:36)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Bedirhan Lütfü Akşamoğlu

  (2 Aralık 2018 - 20:22)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Rana Altınoklu

  (22 Aralık 2018 - 22:18)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir